Skocz do zawartości

F10 Szyba przednia rysy


thestructor

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam mały problem który mnie "gryzie" od tygodnia.

Z 2 tygodnie temu jak jeszcze była zima, jechałem po niemieckiej autostradzie w gestej mgle i deszcze dosc szybko, tak 220-230km/h.Wycieraczki pracowały jak głupie :shock:

Okolo tygodnia temu przy świetle słonecznym zauwazyłem drobne zarysowania od wycieraczek na przedniej szybie, nic wielkiego 3 rysy ledwie widoczne. Bardzo mnie to irytuje, są na wysokości mojego wzroku - rysy są tak jak jest ramie wycieraczki po środku szyby.

 

Są jakieś zakłady detailingowe które mogą mi pomóc? Ktoś już miał podobny problem i próbował?

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mgla i 230KM/h - no to ladnie - szyba ci tylko zostala?

 

ok mozna zrobic polerowanie tylko uwazaj bo wtedy uszkodzisz powloke ochronna szyby

1.szlifierka i filc - najtansze ale mozesz nie miec efektu

2. mozesz uzyc Duragloss Nu-Glass #755 : http://www.waxparadise.pl/produkt,Duragloss-Nu-Glass--755,6387.html

3. skorzystac z firm fachowych

 

dokladnie dowiesz sie na stronie :

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=209

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=10805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, raczej sam nie bede probował. Wyznaje zasade ze jak sie na czyms nie znam to nie ruszam ;-) tylko wieksze szkody spowoduje.

 

Podjade gdzies z tym, chociaz w sumie widac to tylko pod ostre słońce... Mam nauczke aby wycieraczek powyzej 200 nie uzywać

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczki jak i inny sprzęt jest do UŻYWANIA...

 

należy jednak kontrolować, auto pewnie "długo" było nie używane (wycieraczki) i zebrał się twardy osad pod piórami, ON i małe kamyczki przyciśnięte porysowały szybę...

 

co do usuwania: ja NIE polecam, zakład usunie rysy (~polerowaniem) ale powstanie zniekształcenie optyczne, które jeszcze bardziej będzie denerowować niż rysy...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam polerowania przedniej, cholernie trudne, a potem w deszczu woda zachowuje się inaczej i to denerwuje, także pod słońce.

Najprostszym rozwiązaniem będzie użycie ubezpieczenia "szyby", chyba masz to wykupione? Jeśli tak to wystarczy zrobić odprysk jak po kamyczku, zgłaszasz do ubezpieczyciela a potem do aso po nową szybę. Jeśli nie masz tego ubezpieczenia to możesz zgłosić z AC ale wtedy masz zwyżkę składki 300-500zł w przyszłym roku, to i tak taniej niż naprawa w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie sam rozwiązał :mrgreen:

 

Powiem tak, mam wade wzroku ( minusy) byłem dzisiaj zmienić okulary/soczewski z -0,75 na 1,5.... Po prostu wczesniej widzialem ostro tylko na 2 metry do przodu i caly czas widzialem tą maleńką ryse. Teraz widze dobrze na odległość, już nie jest widoczne porysowanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Tak myślałęm ze juz z pół roku temu powienienem zglosic sie do okulisty :8)

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gdy jadę 220-230 w gęstej mgle rysy na szybie nie przeszkadzają bo i tak na autostradach zawsze oglądam filmy na iPadzie albo w Angry Birds gram. A pół litra w cupholderze mimo wady wzroku zawsze dojrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem będzie użycie ubezpieczenia "szyby", chyba masz to wykupione? Jeśli tak to wystarczy zrobić odprysk jak po kamyczku, zgłaszasz do ubezpieczyciela a potem do aso po nową szybę.

 

Ubezpieczenie szyb obejmuje zamienniki i naprawę w zaprzyjaźnionych warsztatach z ubezpieczalnią. W ASO to tylko z czyjegoś OC albo jak wspomniałeś z AC można zrealizować wymianę na oryginalną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.