Skocz do zawartości

Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?


rezulteo opony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, tamat mi cholernie bliski. Powiedzcie mi, czy tylko ja mam taki problem, że rok w rok jak spadnie śnieg to stoję i czekam na wymianę :mad2: , czy z Wami też jest podobnie?

 

jesteś wyjątkiem :twisted:

 

Weź mnie nie osłabiaj :D , gdzie są ci co w tej kolejce klną jak i ja klnę hahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co u Ciebie dopiero teraz spadł śnieg :norty: ? No co się dziwisz że jak spadnie śnieg i jedziesz zmienić opony to jest kolejka. Zmień wcześniej a unikniesz rozczarowania, bądź nie zmieniaj w ogóle i problem z głowy. Jeżeli masz z tym problem to załóż nowy temat "Gotowi do zmiany opon z letnich na zimowe?" :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat :?

 

Lada dzień odbieram swoje 320d xDrive GT. Standardowo będzie na letnich oponach. W komplecie mam też opony zimowe i możliwość przełożenia. Co się dzieje za oknem każdy widzi więc na pewno odbieram na letnich. Ale...

W kwietniu śmigam na narty do Włoch (Livigno). Teoretycznie droga powinna być bez śniegu. Teoretycznie bo to Alpy - dziś śniegu nie ma a jutro nawali pół metra. I właśnie: co zrobić?

1. Jechać na letnich bo nawet jak będzie śnieg to xDrive sobie poradzi, czy

2. jechać na letnich i zabrać łańcuchy żeby w razie czego je założyć (można w ogóle zakładać łańcuchy na letnie opony?) - rozmiar letnich i zimowych mam ten sam więc będą pasować, czy

3. przekładać opony na zimowe?

 

Ta ostatnia opcja jest trochę słaba bo śniegu może w ogóle nie być a na pewno nie będzie go przez ponad 800 kilometrów (Niemcy i część Austrii) i jazda autostradowa na zimówkach przy temperaturze plus 15 stopni to prawdziwa zbrodnia. Do tego parę dni po powrocie śmigam dla odmiany na łódki do Chorwacji więc czekałaby mnie natychmiastowa kolejna zmiana. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechałem do Austrii na narciochy i dwie rady kolego _holek.

- w Austrii musisz mieć zimowe opony do 15 kwietnia a przez Austrię będziesz raczej jechał,

- RTTI wrzuciło mi dziś kilka ciekawych Traffic Reports odnośnie sytuacji śniegowej. Kilkanaście górskich dróg na trasie od Ga-Pa do Imst zamknięto ze wzgłędu na "Heavy Snow Conditions". Właściciel hotelu mówił mi że pomimo pięknej pogody gdzieniegdzie było śniegowe oberwanie chmury. W niektórych miejsca zeszły sobie lawiny, jest ciepło śnieg jest ciężki i mokry więc na letnich oponach będzie słabo.

Przed wjazdem w rejon Ischgl zaliczyłem kontrole Polizei, sprawdzili czy mam zimówki i łańcuchy. X-drive nie usprawiedliwia :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz doczytałem wychodzi, że wystarczą letnie i łańcuchy. Takie info jest na stronie np. PZMotu. To w kwestii przepisów. Natomiast pozostaje strona praktyczna: czy taki zestaw wystarczy?

A może niepotrzebnie się martwię 'zajechaniem' zimówek? To 'tylko' 2000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafisz na śnieg co w marcu w Alpach nie jest czymś niespotykanym to raczej będziesz miał kłopoty. Zakładanie łańcuchów do byle opadu śniegu jest bez sensu jeśli w większości przypadków opony zimowe dają radę.

Przyjechałem dziś do Austrii na zimówkach i nie ubyło ich w stopniu powodującym zmartwienie. Temperatura miejscami była 13-14 w tunelach ale średnio 6-8C wiec tragedii nie ma :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz doczytałem wychodzi, że wystarczą letnie i łańcuchy. Takie info jest na stronie np. PZMotu. To w kwestii przepisów. Natomiast pozostaje strona praktyczna: czy taki zestaw wystarczy?

A może niepotrzebnie się martwię 'zajechaniem' zimówek? To 'tylko' 2000 km.

 

 

Witamy,

 

A jednak niektórzy poszukują zimy :) Dla ułatwienia przedstawiamy tabelę z przepisami dot. opon w poszczególnych państwach, pod linkiem: przepisy drogowe rezulteo.

 

Pozdrowienia,

 

Ekipa rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem F10 na zimówkach i teraz przymierzam się do zakupu letnich. Chciałem kupić zwykłe czyli nie Run Flat-y , ale sprzedawca odradził mi sugerując , że zalecane do BMW są właśnie RF i w razie jakiś problemów z samochodem mogę mieć problemy z gwarancją. Stąd pytanie do bardziej "obytych" w temacie czy faktycznie tak jest czy opony mogę wybrać dowolne ? Zamierzam kupić Dunlop-y Sport Maxx RT lub jak będę musiał to wersja GT z RF ( 245/45/R18).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

opony to opony.

nie miałem fabrycznie run-flatów tylko jakieś balony na feldze 17" :mrgreen:

jedynie co musisz to mieć zalecane do 520d

ja mam takie:

przód

245/40R19 94Y

tył

275/35R19 96Y

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie odnosnie runflatow. Gdzie moge znalezc info o generacjach tych opon. Wiadomo ze technologia sie zmienia. I runflat sprzed 10 lat byl inny niz obecnie. Ponoc Goodyear ma teraz runflaty ktore daja prawie taki sam komfort jak zwykle opony. Pytam bo obecnie mam na aucie micheliny sp2 runflat z 2009 roku. Bede musial kupic nowe opony po tym sezonie i czy nowe opony rof beda bardziej komfortowe.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Pod linkiem: opony RunFlat, można zapoznać się z opiniami specjalistów jak i jest wiele informacji od strony technicznej na temat tego rodzaju opony.

 

Pozdrawiamy,

 

Ekipa Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Szukam 225/50/17 98W. Styl jazdy spokojny, rocznie 15-20tyś. 75% poza miastem. Oprócz dobrych właściwości jednych zależy mi na małym zużyciu bieżnika.

Zastanawiam się nad:

- HANKOOK Ventus Prime 2 K115

- Fulda Sport Control

- SAVA Intensa UHP

 

i myślałem o P7 Cinturato ale przekraczają mój budżet.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi masz w tym samym rozmiarze ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam 225/50/17 98W. Styl jazdy spokojny, rocznie 15-20tyś. 75% poza miastem. Oprócz dobrych właściwości jednych zależy mi na małym zużyciu bieżnika.

Zastanawiam się nad:

- HANKOOK Ventus Prime 2 K115

- Fulda Sport Control

- SAVA Intensa UHP

 

i myślałem o P7 Cinturato ale przekraczają mój budżet.

 

Pozdrawiam

 

Witamy,

 

Sava jest z najniższej półki, a Fulda i Hankook ze średniej.

Pod linkami można porównać ceny i same osiągi:

 

> opona Fulda Sport Control

> HANKOOK Ventus Prime 2 K115

 

Pirelli to najwyższa półka. Ale z tej najlepszej półki lekko ponad budżet są bardzo dobre opony jak: DUNLOP

Sport BluResponse - obecnie w porównywarce cen rezulteo od 576,99 zł czy GOODYEAR

EfficientGrip Performance już od 558, 48 zł. Różnica pomiędzy Fuldą i Hankookiem będzie na pewno widoczna.

 

Pozdrowienia, Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam felgi mam takie same. Wcześniejsze opony były na tych felach przód 225/40/18' tył 255/35/18'.

Niby tak ma byc... Ale wole sie zapytać bo odbiło mi sie o uszy ze w napędzie na 4 koła musza byc 4 takie same ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam felgi mam takie same. Wcześniejsze opony były na tych felach przód 225/40/18' tył 255/35/18'.

Niby tak ma byc... Ale wole sie zapytać bo odbiło mi sie o uszy ze w napędzie na 4 koła musza byc 4 takie same ....

Muszą być takie same, czyli mieć taki sam obwód. I jak napisał holek- w BMW możliwe jest mieszane ogumienie przy xdrivie więc musisz wybrać tylko odpowiednie rozmiary opon.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.