Skocz do zawartości

e39 530d navi 16/9 a webasto jak to dziala


bullet77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja to znalazłem na szybko żeby Ci pokazać tabliczkę,nawet całości nie czytałem.

To że są webasta ZC26W i ZC40W wiem już dawno bo przerabiałem temat przeprogramowania na ogrzewanie kabiny.

Przyznaj kolego że tematu do końca nie znałeś a nie próbujesz jakichś mijanek :mrgreen:

 

 

Poczytaj, jeśli już gawędzimy o informacjach z tej stronki :wink:

"Dogrzewacze nie posiadają i nie potrafią wysterować pompą obiegową cieczy chłodzącej, dlatego też moc pobierana przez TT Z jest 26W (patrz etykieta) jest mniejsza niż moc 40W pobierana przez Piec Thermo Top C, który posiada pompę obiegową. Moc którą znajdziesz na etykietach może nieznacznie odbiegać od tych podanych powyżej. Jednak genaralnie, dogrzewacze pobierają poniżej 30W a ogrzewania postojowe powyżej 40W.

Jednak identyfikacja pieca na podstawie etykiety nie jest pewna, zwłaszcza na rynku wtórnym i piecach oferowanych na popularnych serwisach aukcyjnych. Jest wielu nieuczciwych sprzedawców, składających piece z kilku, podmieniając uszkodzone sterowniki na łatwiej dostępne i mało przydatne wersje cyfrowe."

 

Co do tematu webasta, to tak się składa że na swoje potrzeby i kilku innych temat zgłębiłem wystarczająco, żeby ogarnąć piec i elektrykę z nim związaną. :8)

ZC 26 nie ruszy jako ogrzewanie sam, musiał byś wsadzić mu jakąś dodatkową pompę wody nie sterowaną za pomocą sterownika, innego wyjścia to chyba nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec ZC\D 40W .Niestety wszelkie próby aktywacji na ogrzewanie się nie powiodły,zaznaczam że dogrzewanie silnika działa bez zarzutu.Sterownik zły albo uwalony :x

 

Podjedz do mnie to zakoduje, a jak bedziesz chcial to zrobie tak ze swoim telefonem wlaczysz webasto na okreslony czas.
:?

 

Do Ciebie mam 800km. :lol: Ale dzięki za propozycję ,może kiedyś będę jechał na narty to się umówię i po drodze wpadnę . :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie oto cos znalazlem pod maską

http://img213.imageshack.us/img213/4551/webastob.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

prosze o info co moge z tym zrobić, tzn czy bedzie grzalo auto czy tylko dogrzewalo- i co dogrzewalo?? i jak to aktywowac na monitorze navigacji 16/9

 

przy okazji otwarcie maski zauwazylem po lewej stronie dodatkowy zbiorniczek, niedaleko wlewu do spryskiwaczy, ale mniejszy i przezroczysty. Co to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie oto cos znalazlem pod maską

 

prosze o info co moge z tym zrobić, tzn czy bedzie grzalo auto czy tylko dogrzewalo- i co dogrzewalo?? i jak to aktywowac na monitorze navigacji 16/9

 

przy okazji otwarcie maski zauwazylem po lewej stronie dodatkowy zbiorniczek, niedaleko wlewu do spryskiwaczy, ale mniejszy i przezroczysty. Co to jest??

 

Jak masz Navi lub Mid to możesz odblokować możliwość dogrzewania kabiny, którą włączać można ustawiając godzinę w Timer1 i Timer2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakodowane/odblokowane, ustawiam czas, piec startuje, pochodzi pare min i się wyłącza.

Dlaczego?

 

jesli w aucie jest chłodno i webasto zupelnie po paru min przestaje działać to słaby akumulator

http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakodowane/odblokowane, ustawiam czas, piec startuje, pochodzi pare min i się wyłącza.

Dlaczego?

 

A po odpaleniu silnika chodzi długo? Może pompka obiegowa padła, albo nie ma jej i przegrzewa się webasto.

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Zastanawiam się, dlaczego trzeba odblokowywać dogrzewanie. Dlaczego fabrycznie nie zostało to zrobione. Czy to jest bezpieczne? Czy nie zaszkodzi czemuś? Ja mam też webasto Z/C 45W, 5kW. Mam na navi timery 1 i 2 oraz opcję wentylacja wnętrza? Ale jak włączam czy to timer, czy wentylacje, to webasto się wogóle nie włącza. Dlaczego? Z kolei działa, bo włączyłem je przez INPA, i o dziwo wtedy grzeje. Ale przez navi nic się nie zmienia. O co chodzi?

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dogrzewanie (silnika) działa zawsze, bo to standard.

Ogrzewanie wnętrza było w opcji, jak ktoś nie zamawiał, to po prostu nie było.

Dobrze że w ogóle można to dokodować, a nie bawić się w kablomanię.

Jest to bezpieczne, no bo w końcu niektóre auta fabrycznie mają tę opcję aktywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zastanawiam się nad odblokowanie ogrzewania wnętrza ale nie jestem pewien czy żeby to działało wystarczy pompka która znajduje się obok webasto czy musi być też pompka która znajduje się pod elektrozaworami? W moim aucie jest tylko jedna pompka przy webasto. Będzie działało ogrzewanie wnętrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pompka pod zaworami jest do funkcji odzysku ciepła z silnika, tzw, REST.

Naciskasz jak masz zgaszony silnik (temp silnika musi być chyba wyższa niż 50st) oraz na zewnątrz mniej niż 15, i powinien ruszyć nadmuch, bez kluczyka domyślnie na szybę, z kluczykiem w pierwszej pozycji masz pełne sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompke pod zaworami to masz ok bo oryginalny kit przewidywał dolozenie tej pompki + kodowanie.

Problem mają ci co pompka jest tylko przy webascie bo kodujac ogrzewanie postojowe nie działa wtedy rest.

Trzeba zmienić w ihk waserpumpe na nicht activ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.