Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wycieki z silnika zwłaszcza z pokrywy zaworów,skorodowane przewody hamulcowe,korozja na wahaczach,podłoga,progi,sprzęgło,elektronika z ABS i ASC włącznie ,dziurawy wydech,katalizator,sonda lambda,amortyzatory,popękane sprężyny :) Czyli wszystko co dolega wozom w tym budżecie i latach :) Oczywiście większość problemów mechanicznych da się ogarnąć za niewielką kasę.Najgorsze to tony szpachli ,wstawiane niechlujnie podłużnice,pojazdy jadące bokiem i korozja na budzie. Przy zakupie nie patrz co jest nie tak tylko ile to będzie kosztowało finalnie :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. przymierzam sie do zakupu bmw e36 i dołączenie do tego forum. mam na oku dwa egzemplarze, ale mam dosc daleko a nie chce jechac na darmo.. wiec co myślicie o tych samochodach? wolałbym 1.8is ale nie widze nic ciekawego

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-320-klima-tempomat-CID5-ID7IZw1.html#552fb0f4bb

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-320i-stan-kolekcjonerski-aso-CID5-ID7VG6j.html#575066e157

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć auta nie kupisz zwłaszcza tak kiepskich.Ale jak widzę tak "fachowo" zamontowany filtr powietrza to już mam dość i raczej reszta lepiej utrzymana nie będzie :) Spróbuj poszukać pojazdu bez tandetnych przeróbek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma odpowiedzi na takie pytanie. Można trafić w miarę oryginalne auto za niewielkie pieniądze a można też wpaść w problemy z wozem za ponad 10 tys.PLN. Te auta mają swoje lata i każdy ma historię zwłaszcza te z mocnymi silnikami. Do tego nie ma zbyt wielu pasjonatów E36 ,którzy dbają o nie jak należy bez względu na koszty. Niestety w większości te auta są drutowane, mordowane i naprawiane byle tylko jeździły. Trzeba cierpliwości i najlepiej wyszukać egzemplarz bez wielkich przeróbek pseudotuningowych z jako taką blachą a resztę zrobić jak ma się warunki i trochę kasy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze przedmówca.

Praktyka i znajomosc polskiego rynku wkazuje ze 99% 325i ponizej 10 tys zł nadaje sie na złom. Albo do grubej odbudowy.

 

jesli miałbys taka kase i nie interesuje Cie uturbianie i gruby tuning, to mozesz szukac także 323i oraz 328i...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Tyle czasu minęło, a ja ciągle szukam egzemplarza wartego kupna no i - chyba w końcu znalazłem :cool2:

http://ww3.autoscout24.de/classified/258150521?asrc=st|as

 

Co sądzicie? Tak wiem, brak m pakietu, wyposażenie nie rozpieszcza,ale stan wydaje się być bliski ideałowi, no i pełen oryginał, tylko te lapmy tylne z m-pakietu? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak ja i wielu innych - nie szukaj może ideału za dużą kasę bo i tak będziesz musiał przy nim coś zrobić i swoje dołożyć. Ja kupiłem swoje E36 za niecałe 4 tys.PLN nie patrząc na pewne niedoskonałości (a było ich sporo) ,dołożyłem 800PLN + kilka dni swojej pracy i mam w pełni sprawny samochód.Zostanie jeszcze tapicer z sufitem ,lakiernik do poprawek ,felgi na lato 17``,pewnie jeszcze kilka gadżetów i będzie całkiem fajna bryka,której koszt nie przekroczy 8 tys.zł. Patrz czy jest podłoga ,progi i wóz w jednym kawałku :)

Niejedno E36 po zabiegach kosmetyczno - mechanicznych wygląda i jeździ lepiej niż najdroższe z ofert nawet na zachodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze mówi, ja za moja coupe w 2.0 dałem 3 k i drugie tyle w nią wlozylem, ale teraz to całkiem inne auto, bo tyle mnie kosztowało razem z małymi modami, felgi itp, także za 6 k mam auto w dobrym stanie technicznym i parę gratow tuningowych. Nie warto przeplacac bo i tak coś do zrobienia będzie. Najważniejsze żeby buda i motor były zdrowe.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem 50 euro wsadzilem 3k i tez latam :-) jeszcze ze 2k przydało by się włożyć, ale to juz w kwestie estetyczne: Skory, klima, mechanizm el. Szyb, czarna podsufitka :-) tyle ze narazie nie mam nawet czasu. Ale również jestem zdania ze za 20 letnie auto nie ma co przeplacac lepiej kupić taniej zrobić co trzeba i miec gwarancje na to co jest zrobione :-)
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kupiliście tych swoich aut od takiego grubawego gościa z siwą brodą, w czerwonym wdzianku? :roll:

 

Witam ponownie. Tyle czasu minęło, a ja ciągle szukam egzemplarza wartego kupna no i - chyba w końcu znalazłem :cool2:

http://ww3.autoscout24.de/classified/25 ... asrc=st|as

 

Co sądzicie? Tak wiem, brak m pakietu, wyposażenie nie rozpieszcza,ale stan wydaje się być bliski ideałowi, no i pełen oryginał, tylko te lapmy tylne z m-pakietu? :shock:

 

Po zdjęciach wygląda na bardzo zdrową sztukę z niskim przebiegiem i takie auta kosztują. Choć w tym wypadku brak klimatyzacji dyskwalifikował by ją dla mnie w tej cenie.

Wymiana tylnych lamp to 15 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Minęło wiele lat odkąd w posiadaniu miałem e36 318IS Coupe 93'. Nadszedł (w zasadzie nadchodzi) czas by ponownie przytulić dziecko bawarskiego producenta. Jako że jedno autko posiadam ale jest to Golf IV z butlą w bagażniku. Miejsca mało zważywszy na fakt, że serce moje wypełnia miłość do kochanej córeczki (14,5 miesiąca :)) i trzeba gdzieś wozić wózek i tym podobne gadżety. Do rzeczy. Potrzebne ładne kombi kwota ostateczna około 7k+ (może zagazuję) i tu w oko wpadło mi coś takiego: http://allegro.pl/bmw-e36-318i-98r-climatronic-skora-alu-elektryka-i4891667400.html

Autko wygląda całkiem ładnie. Cenowo odpowiada i to nawet bardzo. Pytanie, czy nie ma haczyka :) Nie zobaczę nie dowiem się ale może wprawne oczy forumowiczów dostrzegą coś istotnego.

 

Po bliższym przyjrzeniu się:

MINUSY

- przedni prawy błotnik wgnieciony,

- drzwi kierowcy na dole chyba trochę uszkodzone albo skorodowane i odstaje listwa,

- znaczek na masce już stracił kolor (pewnie to nic nie oznacza ale wygląda paskudnie),

- w jednej feldze brak zaślepki,

- brak zaślepki w tapicerce drzwi kierowcy,

- nie wiem czy nie ma uszkodzonej skóry w fotelu kierowcy,

- oczywiście nierealny przebieg według mnie.

 

PLUSY

- cena,

- hak,

- skóra,

- wyposażenie.

 

Biorąc pod uwagę to co znalazłem, jeśli progi zdrowe, klima działa i cała elektryka to wydaje mi się, że cena może być adekwatna do stanu.

Włożyć w braki trochę PLN i myślę, że jest do dopieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście podejrzanie niska. Na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale to tylko zdjęcia, dobry fotograf wie jak robić zdjęcia żeby ukryć różne defekty, tym bardziej jak dużo zdjęć to usypia czujność bo przecież jak tyle zdjęć wstawił to chce żeby wszystko było widac, sila podświadomości. Przebieg mógłby być ori tylko do ceny nie pasuje bo z reguły wtedy jest wyższa, a tu śmiesznie niska także raczej spodziewał bym się że coś z nią nie tak, podejrzane jest to że zdjęć multum a nie żadnego bezpośrednio pod maskę na silnik tylko jedno z daleka i tam może być jakaś wada także właśnie na komorę silnika bym zwrócił szczególną uwagę przy oględzinach, jednak nie można zapomnieć o reszcie i też dokładnie sprawdzić wszystko bo równie dobrze to może być zmylka żeby ukryć inna wadę. Najlepiej poproś sprzedawcę o vin podaj go tutaj to rozkodujemy i zobaczymy czy nie miała coś z wyposażeniem kombinowane. Ogólnie radziłbym szukać 2.0, do 7k można znaleźć ładny egzemplarz, spalanie naprawdę minimalnie wyższe, nawet nie litr, miałem 1.8 teraz mam 2.0 i tylko koszty wzrosły na plynach eksploatacyjnych (3 litry oleju więcej trzeba kupić, płynu chlodniczego 11l bo 10,5 wchodzi w układ) ale tego przecież nie robisz co miesiąc, koszta na prawdę minimalnie wyższe a osiagow nie ma co porównywać. Druga sprawa to żywotność i bezawaryjnosc, R4 do R6 tez nie ma co porównywać pod tym kątem
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poszukiwanie auta mam około 3-4 miesięcy więc nie będę się rzucał na pierwszy lepszy egzemplarz. Może być tak jak piszesz. Nie ukrywam, że 2.0 też bym był zainteresowany. Powolutku będę szukał czegoś co byłoby warte uwagi. Dzięki za spostrzeżenia :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cały czas lawiruję między e36 i e46.Słyszę bardzo różne opinie na temat trwałości e36, ale zdecydowałem się zadać to pytanie tu.Czy e36 jest samochodem, jeżeli o który zadbam to posłuży mi jeszcze kilka dobrych lat? Jak to jest z częściami, czy za powiedzmy 5 lat może być spory problem z ich dostępnością? Wiem, że nikt nie jest jasnowidzem, ale patrząc w przeszłość ktoś ogarnięty mógłby pomóc mi wyciągnąc jakieś wnioski. Generalnie, czy warto jeszcze się ładować w e36? Bardzo jaram się tym autem, bo to klasyk jakich mało i mimo to, że e46 ma już tę nutkę nowoczesności, to jednak zadbane e36 bije je na głowę (IMO).Wesołych świąt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częsci na pewno nie braknie. Dalej są dostępne cześci do 20/30 letnich beemek. Wszelkie eksploatacyjne rzeczy zawsze bedą tym bardziej że wiele elementów jest mocno zamiennych i stosowanych w wielu beemkach nowszych i starszych. Czesci blacharskie wiadomo z wiekiem ich stan spada ale jest tego tyle naściagane w polsce że długo bedzie jeszcze.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu e36 sedan, kwota jaką bedę dysponował to około 5tys, jaki silnik będzie najlepszym wyborem dodam ze będe jeździł na lpg i chciałbym zeby spalanie miesciło sie w tych 12l, wiem ze najlepsze sa 2,5 i 2,8 ale w tej kwocie to chyba nie dostane bmw z tym silnikiem, i tak ogolnie na co jeszcze powinnem zwracać uwage przy zakupie bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.