Skocz do zawartości

Bmw e46 silnik M43 kilka pytań Benzyna


Biolodzii

Rekomendowane odpowiedzi

Siema posiadam bmw e46 silnik 1,9 benzyna 316 rok 2001 i mam kilka pytań:

 

Przy oryginalnym przebiegu 256 tys km nie wiedząc kiedy był rozrząd zmieniany kiedy powinienem go wymienić można to jakoś obliczyć ??

 

 

Ile powinna mi palić w mieście paliwa ??

 

 

I przy cofaniu czuć takie puknięcie z tyłu tak jak by coś samochód pociągnął i nie wiem co to jest może to ja jestem przewrażliwiony ? np przyczepę czy coś takiego. Ktoś coś podpowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę napisać tylko o spalaniu miasto 8l - 8,5l normalana jazda, trasa zawsze mam średnią 7,5 i raczej cisnę

co do cofania mi nic nie puka moze coś nie tak z zawiasem bądź poduchy jak ruszasz do przodu tez to jest ?

http://www.autocentrum.pl/gfx/katalog/1787_1.jpg

E46 on board http://directory.e46fanatics.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedząc kiedy był rozrząd zmieniany kiedy powinienem go wymienić można to jakoś obliczyć ??

Jak nie hałasuje to nie ruszaj.Ten silnik nie ma takiego kopa,żeby coś nadwyrężyć :D .Kilka innych bolączek:

-pokrywa rozrządu spocona olejem

-falowanie obrotów(odma itp)

-cieknie uszczelka od podstawy filtra oleju

:) Ale konstrukcja silnika pozwala na samodzielne naprawy

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tą tuleją da rade pojeździć ze 2 miesiące ??

Spokojnie ja już jeżdżę 3 lata :)

 

witaj w klubie kolego:) ja przez 3 lata nauczyłem się tak ruszać zeby puknięcia nie było o spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siema posiadam bmw e46 silnik 1,9 benzyna 316 rok 2001 i mam kilka pytań:

 

Przy oryginalnym przebiegu 256 tys km nie wiedząc kiedy był rozrząd zmieniany kiedy powinienem go wymienić można to jakoś obliczyć ??

 

 

Ile powinna mi palić w mieście paliwa ??

 

 

I przy cofaniu czuć takie puknięcie z tyłu tak jak by coś samochód pociągnął i nie wiem co to jest może to ja jestem przewrażliwiony ? np przyczepę czy coś takiego. Ktoś coś podpowie ??"

 

Rozrząd w E46 jest na łańcuchu.Co mi wiadomo to się go nie zmienia. Jedynie profilaktycznie można sprawdzić jak jest napięty łańcuch, w jakim jest stanie itp.Bmw zaleca jego sprawdzenie co 250 tys. km lub 500 tys km nie jestem pewien.

 

A co do puknięcia przy cofaniu tak jak koledzy piszą wyżej "typowe". Też to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z wywaloną 9 takie pytanko? a jak przy ruszaniu mam puknięcie i żabkę to też tuleja nr.9? czy jeszcze coś? Zaczyna mnie flustrować delikatne puszczanie sprzęgła i na wiosnę chcę zrobić z tym porządek. Narazie ustalam kolejność napraw aby to wyeliminować:

1. napewno wymiana tuleji nr.9 - jak nie pomoże to?

2. łącznik elastyczny wału?

3. co jeszcze?

Najlepiej aby napisały te osoby, które sobie z tym problemem poradziły - ale wszelkie sugestie mogą być również pomocne za co z góry dziękuję. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.