Skocz do zawartości

wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM


Bawarczyk87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś 3tyg zaobserwowałem w moim E46 320d 2000r rosnący poziom oleju w silniku, dodam że napewno to nie jest winą przedostającego się płynu bo olej nadal jest czarny, nie zaobserwowałem ubytku płynu chłodniczego i szlamu w oleju. Ja stawiam na to że dostaje się paliwo, ale czy ktoś wie którędy i jak??? i jak to naprawić...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie peugeot :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym ja chociaż wiedział co to te dpf...;/ Ja nie gustuje w dieslach bo to w sumie mojego ojca samochód, ja jeśli chodzi o diesle nigdy go nie miałem ani nie mam o nich zielonego pojęcia;/ Wie z was ktoś co to może być za przyczyna i jak najlepiej to usunąć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale jak nie plyn to Ci strzelila uszczelka pod glowica tak szczesliwie, ze wchdzi tam mieszana paliwowa + produktu uboczne spalania.

Bez zrzucania glowicy nawet nie okreslisz co sie dzieje. Mozesz probowac mierzyc kompresje ale i tak skonczysz zrzucajac glowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzysz poziom? Jeśli jest uszkodzony zawór zwrotny w obudowie filtru oleju to 2-3 minuty po zgaszeniu silnika( załóżmy) będzie na bagnecie połowa, to po 15 minutach będzie max. To w większości już leciwych e46 "norma" i nie należy się tym zbytnio przejmować.Są oczywiście "ortodoksi"i wymieniają podstawe filtru.Jak miałbym taką moc w swoich rękach,też bym wymienił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oczywiście "ortodoksi"i wymieniają podstawe filtru.Jak miałbym taką moc w swoich rękach,też bym wymienił.

 

nie warto, nowa podstawa coś koło tysiąca kosztuje tylko w serwisie. ja przy wymianie silnika postanowiłem też wymienić tą podstawę, koszt 200 zł za sprawną używke, po 2 miesiącach sytuacja ta sama, czyli nie potrzebne 200 zł wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na ten filtr to bym nie stawiał bo 2x było spuszczane po ok 0,5l-1l i znowu jest na max na bagnecie z tym że przy każdym spuszczeniu było uzupełniane do normalnego poziomu nowym oleju bo ropa ropą ale silnika nie da rady smarować jak olej;/ Ciężka sprawa bo teraz nie wiadomo czy uszczelka pod głowica czy ta pompa... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejace wtryski moga wlasnie powodowac podwyzszenie poziomu oleju. Zle rozpylone paliwo to niespalone paliwo.

 

:)

 

Aha, i jak to paliwo z w sumie szczelnego cylindra dostaje sie do oleju?

Ladnie by Ci musialy puszczac pierscienie na tloku, zeby sie tak dzialo...

 

Zle rozpylone paliwo tez jest spalone tylko nie tak ja powinno i pojawia sie podwyzszona punktowo temperatura oraz dymienie z powodu ciulowego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wzrasta pzoiom oleju to najczęsciej ropa dostaje się przez uszczelnienie jej wałka do skrzyni korbowej ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcov ma racje, zjawisko podobne jak w samochodzie z dpf :cool2: paliwo które sie nie spali przenika przez pierscienie do oleju, oczywiscie pompa tez moze miec wine Edytowane przez marcin91

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jak to paliwo z w sumie szczelnego cylindra dostaje sie do oleju?

Ladnie by Ci musialy puszczac pierscienie na tloku, zeby sie tak dzialo...

 

Jestes pewien czy tylko Ci sie tak wydaje?

 

A jak myslisz, dlaczego podczas wypalania DPF olej napedowy dostaje sie do miski olejowej? Wlasnie przez pierscienie.

 

 

marcin91 - ubiegles mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.