Skocz do zawartości

wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM


Bawarczyk87

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli jest to tak zauwazalny i duzy wyciek to raczej na 99,9% jest to VP44. Podobny przypadek juz byl opisywany na forum.

Pierscienie w kazdym aucie nie sa idealnie szczelne a jakos kazdy producent zaklada spadek ilosci oleju w autach turbodoladowanych a nie podnoszenie sie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze w tym przypadku powodem przybywania oleju sa lejace wtryski. Twierdze, ze moga byc.

 

Sa silniki, w ktorych prodycent dopuszcza taka norme spalania oleju- jednak nigdzie w swoich wypowiedziach nie podalem zadnych wartosci. Mam wrazenie, ze na sile chcesz udowodnic swoja teze- uwierz mi, ze tym razem nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak jak mowilem. Okaze sie czy tak jak mowisz wtryski czy pompa tak jak twierdze ja.

 

Chyba nie czytasz moich postow dokladnie. Napisalem wyraznie, ze nie twierdze, ze w tym przypadku powodem musza byc wtryski. Nie diagnozuje samochodow ze szklanej kuli. Stwierdziles, ze ropa nie moze sie przedostac przez pierscienie- chcialem wyprowadzic Cie z bledu bo moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie rozumiem czegos. Wykladasz mi tu teorie dzialania silnika jak kolega prosi o konkretne rozwiazanie jego problemu?

 

Dla twojej informacji lejacy wtrysk zle rozpyla paliwo a zjawisko w silniku z DPF polega na celowym zwiekszeniu dawki (badz podaniu dodatku do paliwa), ktora jest wciaz dobrze rozpylana aby podniesc temperature spalania i tym samym spalin. Te dwie rzeczy nie maja nic ze soba wspolnego bo w pierwszym przypadku masz teoretycznie dobra ilosc paliwa ale kompletnie zle podana bo nie rozpylona, w drugim jak wyzej.

 

Wciaz nie wiem co probujesz osiagnac bo mylisz pojecia i jeszze probujesz mi to wcisnac na sile pod wszelkimi pretekstami.

Mam znajomego, ktory silnik wyrzucil w 320d przez lejace wtryski bo mu tloki doslownie pekly i uwierz, ze oleju mu nie przybywalo w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.