Skocz do zawartości

Diagnostyka BMW


sonicsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam taki problem

 

kupilem taki interfejs dignostyczny do BMW

 

http://www.allegro.pl/item87865947_interfejs_diagnostyczny_bmw_.html

 

do tego mam CARSOFT'a 6.5

 

porgramik dziala normlalnie wszytsko sie odpala ale diagnozuje tylko i wylacznie:

 

IC - INSTRUMENT CLUSTERS

ABS

ZKE / ZVM (czego wedlug opisu programu nie ma w moim BMW)

 

na reszte modułów program odopwiada że nie odpowiadaja

 

z poziomu programu moge rownież sprawdzic dzialnie szyb elektrycznych, zamków i szyber dachu

 

i teraz moje pytanie

 

czmeu nie diagnozuje reszty modułów ??

 

czy to moze byc spowodowane ze moje BMW reszty modułów nie posiada czy moze dlatego ze wtyczka interfejsu nie ma mniej pinów niz gniazdo w samochodzie

poniewaz wtyczka ma 8 pinów z czego 1 jest nie uzywny poniewaz gniazdo w samochodzie jest tam puste bez blaszek

a gniazdo w amochodzie ma 10 pinów z blaszkami

 

 

PS. moje BMW to

 

2.0 24v 92r.11 touring

 

PS2.

 

czy moze byc jeszcze taka mozliwosc ze jesli akumulator nie ma napiecia 11,5 Volta nie bedzie mozna przeprowadzic pelnej diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moj komp PC ma 2 porty ale interfejs ma jedno zakonczenie na COM

 

bo to wyglada tak

 

wtyczka do gniazda samochodowego -> zakonczona COM (ktory wchodzi w to białę pudełeczko jak widac na zdjeciu) -> a z drugiej strony tego baiłego tez wychodzi COM i na drugim koncu jest wtyczka COM ale jedna do kompa

 

wiec moze byc to przyczyna tego ze ja mam kabel zakonczony tylko na jeden COM a nie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moze byc to przyczyna tego ze ja mam kabel zakonczony tylko na jeden COM a nie 2

 

Ten interfejs potrzebuje do poprawnego działania tylko JEDNEGO COM-a.

A to że nie czyta Ci wszystkich modułów może być spowodowane róznymi czynnikami, od zwykłego zabrudzenia styków na złączach modułów po ich uszkodzenia.

 

Wygląda na to że ten interfejs z Carsoftem 6.5 działa najlepiej z nowszymi modelami aut a ze starszymi jak mu sie zachce :mrgreen:

U mnie bezproblemowo widzi wszystkie moduły oprócz ABS-u....u znajomego tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki problem

 

kupilem taki interfejs dignostyczny do BMW

 

http://www.allegro.pl/item87865947_interfejs_diagnostyczny_bmw_.html

 

do tego mam CARSOFT'a 6.5

 

czesc,

 

tez nosze sie z zamiarem kupna takiego fejsu do wlasnych potrzeb. Jesli masz ochote sie spotkac (jestem z w-wy), to chetnie podjade i sprawdzimy jak to cudo funkcjonuje z moim pojazdem (e39 '99)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem do carsoftu potrzebny jest komputer z 2 portami COM. Czy spelniles to wymaganie??

 

Dwa porty potrzebne są tylko do CARSOFT 3.4.

 

Odnośnie interface'u, to... cena mnie zabiła. Złożyłem taki z procesorem pod 6.5 i czyta mi dokładnie to samo, co Tobie. Uważam, że może to być kwestia programu. Ja zaczynam testy z innymi wersjami, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

U mnie czyta:

IC - INSTRUMENT CLUSTERS, Airco - Klimatyzacja, SRS - poduszki powietrzne, ZKE / ZVM - czyli body electronics (u ciebie też jest).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kai, nie wspominasz o ABS-ie, czyżby Ci nie czytał interfejs tego modułu :?:

 

Fakt, nie wspomniałem, bo... nie czyta :)

Nie czyta również DME, żadnych LiveData :( (CarScanner i Modic potrafią).

 

Nie wiem dlaczego tak jest, prace trwają nadal, jednak na dzisiaj przewidziany mam poważny remont układu wytryskowego (nadłamał się przewód ciśnieniowy spryskiwacza mojej nowej szyby przedniej w okolicach zawiasów maski silnika, co wymaga ode mnie, aby go pecyzyjnie wyskalpelować i zauszczelnić poprzez utworzenie bypassu obejściowego z uwzględnieniem tak zwanego trójnika typu "T" z uniemożliwianoprzepływem prawej odnogi, co pozwala na połączenie przewodów pod połową kąta półpełnego, a to zminimalizuje dalsze uciekanie oparów, a nawet całych kropli, nawet śmię twierdzić, że strumyka drogiego płynu zimowego do spryskiwaczy), co oczywiście uniemożliwia prowadzenie dzisiaj dalszych badań.

 

:duh: zaś się rozpisałem ...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam tez mam interfejs kupiony z allegro i podlacza sie go pod jednego coma.carsoft 3.4 potrzebuje dwa comy.W programie carsoft 6.5 masz pokazane co oznaczja skruty LCM,ZKM itp,gdy zobaczysz co oznaczja te skruty to bedziesz wiedzial czy masz takie moduly,u mnie np LCM odczytuje przebieg z modulu xenonow i tak jak myslisz twoje BMW reszty modulow nie posiada i dla tego sie nie laczy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
... u mnie np LCM odczytuje przebieg z modulu xenonow ...

Mała uwaga - nie ma nic takiego jak moduł xenonów ... Przebieg w nowszych modelach jest zapisywany m.in. w LCM.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyc nowego watku, ale mam nadzieje, ze ktos to tutaj przeczyta :).

 

Chce kupic interfacjate :-). Czytalem wszystkie posty, ale nadal nie wiem jaki kupic, bo jak klikalem w linka na allegro to przedmiotu juz dawno nie bylo.

 

Na allegro znalazlem np.

 

http://www.allegro.pl/item164658031_interfejs_do_opel_97_2004_bmw_87_2004_vag_92_2004.html

http://www.allegro.pl/item164284984_uniwersalny_interfejs_opel_bmw_vw_multiplexer.html

 

Nadal nie wiem, ktory bedzie dobry. Wszystkie wygladaja niebiansko i to mnie wlasnie martwi. Wedlug opisow dla tych interfejsow, to moglbym nimi macac sobie elektronike w mojej buni oraz w passacie B5...

To mi wyglada na jakas MEGA LYPE. Moze sie myle, dlatego prosze o wypowiedz w tym temacie kogos duzo madrzejszego ode mnie :-).

 

Dziekuje.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki jak ten z pierwszego linku tylko za 209 zł ze wszystkimi kablami (u tego samego uzytkownika). Dziala z nim Carsoft 6.1.4., mam 6.5 ale jeszcze nie testowalem.

Jak dziala ?

 

Ano skanuje to co ma skanowac i bledy kasuje. LIVE DATA nie dziala ale moze to zalezy od kompa bo robilem to na starym P200, teraz kupilem laptopa ale jeszcze nie mialem okazji sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIVE DATA nie dziala ale moze to zalezy od kompa bo robilem to na starym P200, teraz kupilem laptopa ale jeszcze nie mialem okazji sprawdzic :)

 

U mnie livedata dziala z podlaczona jedna linią (obojetnie K czy L), moze u Ciebie tez tak jest. Kwestia tylko jak dziala. Dla mnie owiele za wolno. Pozatym nie trybi w starszych modelach

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIVE DATA nie dziala ale moze to zalezy od kompa bo robilem to na starym P200, teraz kupilem laptopa ale jeszcze nie mialem okazji sprawdzic :)

 

U mnie livedata dziala z podlaczona jedna linią (obojetnie K czy L), moze u Ciebie tez tak jest. Kwestia tylko jak dziala. Dla mnie owiele za wolno. Pozatym nie trybi w starszych modelach

 

ja sie totalnie nie znam na tym czy mam linie K czy L, wiem ze interfejs ma KKL :), e39 uwazasz za starszy model :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do inzynier: Może poprostu masz taki przebieg,,,,KTO WIE JAK masz w BMW TDI ????? Apeluję o dokładność,,,,!!!! bo tds a tdi to troche nie ta parafia ! a przebieg możesz mieć przekręcony,,,,pozdrawiam

Noszę się z zamirem kupna jekiegoś interfejsu do E34 1996, może możecie coś polecić co działa z tym rocznikiem,,,,,

Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.