Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

wiatm, panowie w e60 2005 mała navi próbowałem odblokować mp3. Wczesniej miałem moduł MASK a teraz coś pogrzebałem i mam CAPPL z którego nie moge odczytać. W FA usunolem $609 i dodałem $606. Podpowie ktoś co zrobić zebym znowu miał ten MASK bo chciałem zmieniarke dodać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Usuń z FA $609 dodaj $606 zapisz FA w modułach komunikacyjnych CAS i LMA opcją FA_write (w NCS profil Expertmodus )

później zakoduj wszystkie moduły do serii też profilem expertmodus (opcją SG_codieren)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrestetowalem pustym plikiem .man radio zgaslo na sekunde ale nie pomogło. Dodaje zdjecia z lista FA:

http://images78.fotosik.pl/803/aa3d5d95ed799fecm.jpg

http://images77.fotosik.pl/803/4162dd708aaf1c0bm.jpg

http://images75.fotosik.pl/802/43af8c904fea20bbm.jpg

http://images76.fotosik.pl/803/4e3be47099400b43m.jpg

A tu lista modułów:

http://images77.fotosik.pl/803/36bf07aaf122489cm.jpg

http://images78.fotosik.pl/803/6e9fbae52d47a1b9m.jpg

http://images76.fotosik.pl/803/cf392838b76b6e3cm.jpg

wszystkie moduły nalezy osobno przekodować? przy cappl itd wyskakuje mi bład.

 

Przekodowalem wszystkie pliki pustym plikiem man i wyskakuja mi bledy od poduszek i nic nie dziala na panelu klimy ....:/ caly czas swieci zamkniety obieg i grzanie szyby mruga ;/ podpowiedzcie cos bo sa upaly a tu klimy brak ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj 7 ostatnich znaków vin mi na pw zobaczymy co namieszałeś w FA, ale po zmianie FA natychmiast powinno zniknąć CCC

bez kodowania pustym plikiem man z listy ecu w NCS (usuwasz wszystkie pliki z WORK po każdym kodowaniu ? powinno się usuwać a do kodowania do serii

nie ma nawet pliku man w folderze WORK) może twój NCS jest za stary lub ma jakiś braki w plikach .

Twoje FA według tego co masz teraz w samochodzie porównamy z tym z VIN

W 1CA               //STEUERUNG COP/CO2 SELEKTION
W 205                   AUTOMATIK                       //AUTOMATIK-GETRIEBE (MIT STEPTRONIC 6-GANG)
W 216                   SERVOTRONIC                     //SERVOTRONIC (ZWAKO -217)(seit 09/05 Serie bei E6x, ASW wird nur im SGM genutzt)
W 226                   SPORTFAHRWERK                   //SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG  (NICHT M5 & M6 & E63/E64 & nicht SA704)
W 2NP                         //M LM RAEDER DOPPELSP.
W 320                        //MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL
W 337         M_SPORTPAKET     //M TECHNIK SPORTPAKET (OHNE FDC Schalter!)(lt. PN PA190/179 zu PU09/04) (NICHT E63/64) mit SA704
W 339                                                   //SHADOW LINE(E64 SERIE)
W 386                                                   //DACHRELING
W 402                   PANORAMA_SD                     //PANORAMA GLASDACH (NUR E61)
W 423                                                   //FUSSMATTEN IN VELOURS
W 428                                                   //WARNDREIECK UND VERBANDSKASTEN
W 431                                                   //INNENSPIEGEL AUT. ABBLENDEND(SERIE E63/64)
W 441                                                   //RAUCHERPAKET
W 464                                                   //SKISACK
W 481           SPORTSITZ                       //SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER (BIS 03/04 ZWAKO +459 LT. PN 8190/065)
W 494           SITZHEIZUNG_VO                  //SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER
W 4M3                                                   //INTENIERLEISTEN ALU CU
W 502                   SWA               //SCHEINWERFER-WASCHANLAGE(REINIGUNGSANLAGE)(SERIE E63/64)
W 508                   PDC                 //PDC-PARK DISTANCE CONTROL (8-Kanal!)
W 522                   XENONLICHT      //FRONTLEUCHTENKOMBINATION BI-XENONLICHT(SERIE E63/64)
W 534                   KLIMA_HIGH      //KLIMAAUTOMATIK "HIGH" + GEK. ABLAGEFACH IN MITTELKONSOLE (BEI NB31,NB32,NB33; E63/64 SERIE)
W 540                   GESCHW_REG        //GESCHWINDIGKEITSREG. UEBER LENKSTOCKHEBEL(SERIE 8 ZYL.)
W 548                   KM_TACHO                        //KM-TACHO FUER RL UND KANADA
W 606                   LOW_NAVIGATION                  //RADIO-NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS (PA021/315ZWAKO 969)NICHT MIT 663
W 620  N0307  SPRACHEINGABE //ERWEITERTE SPRACHVERARBEITUNG (ZWAKO SA601,SA609)(mit SA852Jap. 03/05) (ab 03/07 mit MASK lt. PN PA623/103)
W 644  ULF RING_H   //UNIVERSELLE LADE-/FREISPRECHEINRICHTUNG (MULF OHNE TELEMATIK MIT INTEGRIERTE BASIS SPRACHEINGABE 09/04) (E63 0604) 
                              (E64 0904)
W 672                   CD_WECHSLER RING_H              //AUDIO-CD-WECHSLER FUER 6 CD
W 698                   DVD_AREA_CODE_2 SETCODE         //DVD-AREA CODE 2 ECE/JP
W 710                                                   //M LEDERLENKRAD MIT M GANGHEBELKNAUF 0904
W 715                   M_AEROPAKET                     //M-TECHNIK AERODYNAMIKPAKET
W 775                                                   //INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT 0304
W 785                                                   //INDIVIDUAL "WEIßE BLINKLEUCHTEN"(100%SA BEI E60)
W 801                   DEUTSCHLAND                     //DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG
W 818                                                   //BATTERIEHAUPTSCHALTER IM GEPAECKRAUM
W 851                   DEUTSCH                         //SPRACHE DEUTSCH (ENGLISCH GB, FRANZOESISCH)
W 863                                                   //SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA-HAENDLERVERZEICHNIS
W 879                                                   //DEUTSCH/BETRIEBSANL./SERVICEHEFT
W 9AA                                                   //AUSSENHAUTSCHUTZ (KONSERVIERWACHS) PA623/042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ogarnołem temat usunołem z FA $620 i pojawiło sie MASK takze temat zmieniarki ogarnięty, okazało się ze w FA była dodana klima "high" czyli $534 a ja mam basis czyli $530. po zmianie zaczeła dzialac normalnie. Pewnie ktoś już wcześniej coś kombinował bo ja tego na pewno nie zmieniałem. Został tylko temat poduszek powietrznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna skasować

Błędy klima :9c67, 9c68, 9c69, 9c6c, 9c6d, 9c6e, 9c6f, 9c78, 9c79, 9c4b, 9c4f, 9c50.

SBSL 984f, 985a

kbm 443

MOSTGW A168, E18D

EHC: 5F98, 5F99

 

 

 

Aaaa i radio stracilo jakikolwiek bas... korekta tonow nie przynosi efektow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj odpowiadając bezpośrednio pod postem! ! !

 

Dzięki spróbuje zaj.... CCC :D aktualizacja najnowsza , teraz zmiana jeżyka NCS, potem płyta CD z odpowiednim jeżykiem do dvd i czekamy 40min :D ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam! Mam taki problem , próbuje wywalić włoski $855 , navi CCC , kiedy dochodzi f6 w ncs expert wywala błąd coapi-1000 fahler ... dodam ze inne funkcii przy kodowaniu czy dodawaniu FA niema problemu :mad2: zapomniałem próbuje dodać +FLCN poszlo bez problemu ,+FLCS tez wywala coapi 1000////
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem płytę rus do bmw CCC ,musiałem spróbować zmienić jeżyk :roll: , wiec dodałem $645 ale za h... nie mogłem wypie.... włoskiego $855 , wiec za pomocą ncs dymm.. dodałem rus , CCC aktualizacja do najnowszego softu , i chwila prawdy , płytę do czytnika (auto na wolnych obrotach na wszelki wypadek ) 45minut i płyta wyskoczyła.... wszystko poszło jak nalezę :D teraz jestem w poszukiwaniu płyty pl .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie za 100 punktów... Czy istnieje możliwość ustawienia świateł dziennych tak, żeby wyłączały się już po włączeniu świateł postojowych a nie mijania? Ringi ładnie wyglądają a wieczorem/nocy przy odpalonym aucie niestety drl nieco psują ten wygląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów... Czy istnieje możliwość ustawienia świateł dziennych tak, żeby wyłączały się już po włączeniu świateł postojowych a nie mijania? Ringi ładnie wyglądają a wieczorem/nocy przy odpalonym aucie niestety drl nieco psują ten wygląd.

 

Szukalem duzo na ten temat, wiele pytan zadawalem i wszystkei odpowiedzi byly negatywne. Szkoda, ze wogole nie da sie ich wylaczyc kiedy przelacznik jest w pozycji 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.