Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Słownik w komórce :duh:

Chodziło mi że jak zacznie migać to możesz się martwić :D

Przy dziennych nie świeci dioda.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to jest to

Miałem orginalnie wert 3 zmieniłem na wert 2 i teraz mi pasuje - światła mijania włączają się jak juź się ściemnia.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzisiaj przetestuje dokładnie o to mi chodziło.

 

No i zakodowałem na nowo moduł: RLS pozycja FLC_SCHWELLWERT_SATZ była na wert_01 = wyłączony przestawiłem na wert_02 = normalna i dzienne działają jak należy!

Dzięki za pomoc przy tym.

 

 

Jeszcze pytanie łącze się poprzez LMA bo CAS wywala błąd:

 

Following feature is invalid for FA: +IPOD

 

szukać nowszych plików SP-DATEN czy to inny problem?

Edytowane przez sebolnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzę że temat głównie o kodowaniu a ja chce zapytać o innej ciekawej funkcji. Mam na myśli pozycjonowanie wyświetlacza HUD (góra - dół).

 

Znalazłem sobie opis na innym forum:

 

http://5series.net/forums/diy-do-yourself-14/how-adjust-height-your-hud-93002/

 

Na zdjęciach jest anglik... a czy w europejskiej wersji ta śruba do regulacji jest również po lewej stronie patrząc na huda czy może jest "odbicie lustrzane" i znajdę ją za wyświetlaczem środkowym ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałem bo podróżuje w dalekie trasy i ipoda mam pod ręką.

Jak się zabrać od czego zacząć aby rozwiązać ten problem?

Jakie FA powinien mieć IPOD a jakie instalacja zmieniarki?

 

Dobra Panowie jak usunąć z FA tego +IPOD? Ktoś poprowadzi za rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema,

 

Dolozylem (retrofit) sobie MASK2 LCI $606 i mam teraz opcje, zeby wybrac LONGDISTANCELIGHT (czyl do modulu FLA) ale po jej aktywowaniu nie dziala mi zaznaczanie tzn, nie moge wlacza/wylaczac? czy musz gdzies jeszcze to zakodowac zeby zaznaczanie dzialalo?

Identyczna sytuacja jest z ADAPTIVEHEADLIGHT ale to moze dlatego, ze auto pre-lci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chciałem bo podróżuje w dalekie trasy i ipoda mam pod ręką.

Jak się zabrać od czego zacząć aby rozwiązać ten problem?

Jakie FA powinien mieć IPOD a jakie instalacja zmieniarki?

 

Dobra Panowie jak usunąć z FA tego +IPOD? Ktoś poprowadzi za rękę?

 

 

Musisz wejsc w FA w ncs expert zaznaczyc +IPOD i nacisnac del (delete) na klawiaturze. potem wybrac FA write jako job i wpisac nowe FA do CAS i LMA. wszystko jest na forum z duza iloscia dokladnych instrukcji. na google tez znajdziesz instrukcje gotowe pdf. :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1.) Usuwamy zawartość pliku C:\NCSEXPER\WORK

2.) Ładujemy nasz wcześniej edytowany profil.

3.) F1 (FG/ZCS/FA)

4.) F3 (ZCS aus SG) Wybieramy np. CAS (służy to tylko identyfikacji samochodu), wybieramy model

5.) F2 (FA eingeben) Znowu wybieramy model, potwierdzamy VIN,

 

a.) Aby usunąć wyposażenie z listy trzeba wybrać kod wyposażenia i naciskamy "Entf" na klawiaturze

 

b.) Aby dodać wyposażenie trzeba wpisac kod wyposażenia w górnym oknie i potwierdzamy naciskając myszka na przycisk "ADD"

 

następnie zamykamy okno naciskając "OK"

 

6.) F6 (Zurück) Kolejne kroki muszą zostać wykonane we wszystkich modułach które używa się do identyfikacji (np. CAS i LMA)

 

7.) F4 (SG bearbeiten) Wybieramy CAS

8.) F2 (Job ändern) FA_WRITE Potwierdzamy"OK"

9.) F3 (Job ausführen)

10.) F1 (SG/SGET ändern) Wybieramy LMA

11.) F4 (SG bearbeiten) Wybieramy modul do zapisania zmian

12.) F2 (Job ändern)FA_WRITE Potwierdzamy"OK"

13.) F3 (Job ausführen)

 

Kolejne kroki są wykonywane jeśli trzeba przypisać zmiany do innych modułów (np. Składane lusterka w module KGM)

 

14.) F1 SG/SGET ändern (Wybieramy moduł, np. KGM)

15.) F2 Job ändern 

16.) SG_CODIEREN i nacisnąć "OK"

17.) F3 Job ausführen 

 

Jeśli z dodaniem wyposażenia są połączone również inne moduły powtarzamy ostatnie cztery punkty 14-17

 

 

 

 

 

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Dolozylem (retrofit) sobie MASK2 LCI $606 i mam teraz opcje, zeby wybrac LONGDISTANCELIGHT (czyl do modulu FLA) ale po jej aktywowaniu nie dziala mi zaznaczanie tzn, nie moge wlacza/wylaczac? czy musz gdzies jeszcze to zakodowac zeby zaznaczanie dzialalo?

Identyczna sytuacja jest z ADAPTIVEHEADLIGHT ale to moze dlatego, ze auto pre-lci?

 

A wracajac do mojego pytania powyzej, jakies pomysly :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o kodowanie dobre instrukcje są tutaj i to po angielsku, niestety kolego Speed po niemiecku nie każdy rozumie

viewtopic.php?f=48&t=260787

 

PS ale mam już dolne przyciski NCS po polsku jak ktoś chce to mogę tutaj wkleić .

link do spolszczenia NCS dolnych przycisków wraz z instrukcją

viewtopic.php?f=48&t=260787&start=120#p2236684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety kolego Din nie każdy rozumie po angielsku :wink:

 

Ogólnie wystarczy trzymać się przyciskow FX ale też dobrze wiedzieć co się robi :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście są wyjątki kolego Speed :D

dlatego też zrobiłem instalator INPA 5.0.6 tylko po niemiecku, ale z instrukcją instalacji miałem problemy :D

Pewnie że wystarczy trzymać sie przycisków Fx ale jak komuś wyskoczy okienko SGET data to już ma problemy, co źle zrobił,

a tego się w instrukcja nie obejmuje, a dla wiedzących co to dane SGET data są bardzo przydatne.

Ale polecam NCS po polsku naprawdę ułatwia prace, chociaż ja znam NCS na pamięć i nie ważne czy to niemiecki czy angielski to zawsze się połapie,

to i tak wolę polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Światła dzienne poprzez długie halogenowe

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_01 = 26% 3V

wert_02 = 40% 4,6 V

DRL_V_GEDIMMT

nicht_aktiv = wylaczone

wert_01 = migacze

wert_02 = długie halogenowe

TAGFAHRLICHT_ECE ( najlepiej wszystko z dopiskiem TAGFAHRLICHT aktywować.)

aktiv

 

Koledzy mam E60 z 2004, szukam od długiego czasu podłączenia jak poniżej i bez większych efektów.

Mianowicie chciałbym mieć DRL w opcji aby świeciły tylko HALOGENY (w zderzaku). W chwili obecnej mam DRL świecące na 26% mocy świateł drogowych długich (wg tego co napisane w cytowanym schemacie tj DRL_WERT_DIMMUNG wert_01 = 26% oraz DRL_V_GEDIMMT = wert2. ale to podłączenie nie kieruje DRL na halogeny w zderzaku...

 

Dodatkowo ostatnio kodowałem żonie w Golfie MK5 światła DRL i jest tam świetne rozwiązanie, może jest takie i u nas i ktoś mógłby się podzielić... Przy zakodowaniu świateł DRL w trybie North America przyzaciągniętym ręcznym hamulcu na postoju światła DRL gasną. Jest to super rozwiązanie gdyż nie obciąża alternatora oraz nie rozładowuje akumulatora, gdy mamy przez dłuższy czas np. włączony sam zapłon... Czy znacie może taki trick w naszych E60 aby zaciągnięty hamulec wyłączył np światła dzienne które mam zakodowane w chwili obecnej lub również przy halogenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne poprzez długie halogenowe

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_01 = 26% 3V

wert_02 = 40% 4,6 V

DRL_V_GEDIMMT

nicht_aktiv = wylaczone

wert_01 = migacze

wert_02 = długie halogenowe

TAGFAHRLICHT_ECE ( najlepiej wszystko z dopiskiem TAGFAHRLICHT aktywować.)

aktiv

 

Koledzy mam E60 z 2004, szukam od długiego czasu podłączenia jak poniżej i bez większych efektów.

Mianowicie chciałbym mieć DRL w opcji aby świeciły tylko HALOGENY (w zderzaku). W chwili obecnej mam DRL świecące na 26% mocy świateł drogowych długich (wg tego co napisane w cytowanym schemacie tj DRL_WERT_DIMMUNG wert_01 = 26% oraz DRL_V_GEDIMMT = wert2. ale to podłączenie nie kieruje DRL na halogeny w zderzaku...

 

Dodatkowo ostatnio kodowałem żonie w Golfie MK5 światła DRL i jest tam świetne rozwiązanie, może jest takie i u nas i ktoś mógłby się podzielić... Przy zakodowaniu świateł DRL w trybie North America przyzaciągniętym ręcznym hamulcu na postoju światła DRL gasną. Jest to super rozwiązanie gdyż nie obciąża alternatora oraz nie rozładowuje akumulatora, gdy mamy przez dłuższy czas np. włączony sam zapłon... Czy znacie może taki trick w naszych E60 aby zaciągnięty hamulec wyłączył np światła dzienne które mam zakodowane w chwili obecnej lub również przy halogenach?

 

 

Wydaję mi się, że tutaj padł błąd w tłumaczeniu, w 2004 roku z modułem LM nie masz opcji DRL przez halogeny, masz kierunki lub właśnie odpowiedni procent mocy przez długie które są "halogenowe*" (*halogenowe czyli nie xenon. jeśli się mylę, proszę znawców o korektę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W przedliftach długie są wspomagane wewnętrznymi lampami halogenowymi i obojętne czy ksenonowe czy nie.

W lci są to już atrapy albo doświetlanie zakrętów.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobiłem światła dzienne bmw e60 2005r. myślę ze tak wygląda lepiej .

TAGFAHRLICHT_ECE = aktiv

DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM = aktiv

DRL_V_GEDIMMT = wert_02

DRL_WERT_DIMMUNG = wert_02

SIDEMARKER_US = nicht_aktiv

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.