Skocz do zawartości

BMW E90 LCI 320d ED by Karol211 - Potrzebna opinia str. 4


Karol211

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za post pod postem, ale mam problem... Dzisiaj byłem w GCS tuning z zamiarem zaczipowania betki jednak okazało się, że mam najnowszy sterownik w niej i bez odklejania płyty głowniej od obudowy w sterowniku nie da rady tego zrobić, a jest to zbyt duże ryzyko biorąc pod uwagę koszty sterownika na poziomie 8 tys zł... Poinformowano mnie jednak, ze jest opcja założenia boxa jakiegoś 2 kanałowego jednak ja się na tym zupełnie nie znam... Box powinien podnieść moc o ok 20 KM i troche niutków również jednak nie wiem czy jest to skóra warta wyprawki i boje się, żeby taki box nie zajechał silnika :(

 

Bardzo proszę o opinie tych którzy się spotkali z takim boxem, mają jakieś doświadczenia lub informacje ponieważ dla mnie jest to zupełnie nowy temat słyszałem tylko kilka razy że box to g*wno ale nie mam pojęcia czy są to prawdziwe informacje... Po wytłumaczeniu mi przez pana Grzegorza działania tego boxu, tego, że jego też sie stroi itd trochę stałem się bardziej przychylny temu, ale ciągle nie przekonany :(

 

W każdym razie jak ktoś nosi się z zamiarem zakupu e90 i zaczipowania to proponuje rocznik <2010 bo potem są już sterowniki jak w Fkach i można sobie palcem w pupie pogrzebać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kwestia ile chce za ten BOX i jakie faktycznie zmiany w mocy i momencie ma przynieść.

Te 20 KM, to nie za dużo, jednak jeśli do tego dojdzie z 60-70 nm to już na pewno lepiej się będzie zbierał:)

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol mam ten sam problem auto z 2011 roku i tez jest tak samo ze sterownikiem. Czytałem dużo o boxach ile głosów tyle opinii. Fakty są jednak takie ze bardzo dużo aut jeździ z tymi boxami i jakoś jeżdżą. Dla mnie ,tak czy siak jest to jedyne wyjście bo przedluzylem gwarancje . Mam do wyboru boxa albo instalacje logic7 i chyba wybiore to drugie . Ale ciekaw jestem tego co zdecydujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem... Dylemat ogromny bo z jednej strony człowiek napalił się na to podwyższenie mocy pojechał już samochód stał na hamowni wyjęty sterownik do roboty a tu jak w morde strzelił wyszło że nic z tego nie będzie, ale z tej drugiej strony boje się jednak trochę... Przekichane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ,ze gdzies we Wroclawiu wypozyczali boxy za jakies 150 - 200 PLN za miesiac. Ale to jakie 3 lata temu ...

 

Ale ..

Obadaj tu : http://www.racechip.com/chiptuning/bmw/3er/e90/320d-135kw/index.php

( nie wiem czy to dobry model auta - ale sobie znajdziesz )

ta firma jest w sumie polecana w DE- wysylaja na cala Europe w 24h.

Bralem od nich chip do siebie, ale z moim sprzeglem odeslalem im po tygodniu i za 10 dni mialem kase na koncie z powrotem, takze powazna firma a nie jakies krzaki. :cool2:

A przyrost bylo czuc, nie powiem :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś dzwonić do innych tunerów czy ogarniają ten sterownik ? 1. Masters Tuning, 2. Kreator Mocy, 3. R-Performance

Najwyżej zrobisz sobie wycieczkę do wawy ;)

 

Więc tak podzwonione i

Mastersi - wysłałem im zdj sterownika maja sie odezwać do mnie...

Kreator mocy - pan powiedział mi ze oni już opatentowali ten sterownik i potrafią go rozkleic bo podobno wystarczy podgrzac w odpowiednim miejscu :) jednak teraz pytanie czy są oni w miarę ogarnieci z mapami ? Bo rzadko spotykałem opinie o ich robocie a z wawy głownie polecają mastersow i rogala

R-performance - dodzwonić sie tel graniczy z cudem..... Tydzień temu próbowałem 3 dni pod rząd co kilka godzin i ani raz sie nie udało, dzisiaj i wczoraj to samo...

 

tgorka - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś dzwonić do innych tunerów czy ogarniają ten sterownik ? 1. Masters Tuning, 2. Kreator Mocy, 3. R-Performance

Najwyżej zrobisz sobie wycieczkę do wawy ;)

 

Więc tak podzwonione i

Mastersi - wysłałem im zdj sterownika maja sie odezwać do mnie...

Kreator mocy - pan powiedział mi ze oni już opatentowali ten sterownik i potrafią go rozkleic bo podobno wystarczy podgrzac w odpowiednim miejscu :) jednak teraz pytanie czy są oni w miarę ogarnieci z mapami ? Bo rzadko spotykałem opinie o ich robocie a z wawy głownie polecają mastersow i rogala

R-performance - dodzwonić sie tel graniczy z cudem..... Tydzień temu próbowałem 3 dni pod rząd co kilka godzin i ani raz sie nie udało, dzisiaj i wczoraj to samo...

 

tgorka - PW

 

Do Witka z R Performacne napisz smsa albo emaila. Chociaż to nie daję 100% pewności, że odpisze ale powinien. Jak coś to daj znać bo my z Hipkiem jak nie odbiera telefonu to po prostu jedziemy do niego ;)

Co do Rafała z Kreatora Mocy to możesz jechać spokojnie. Ja poprzednie auto u niego robiłem więc lipy ci raczej nie zrobi. Sporo u niego się aut przewija. Miejscówka nie wygląda za pięknie chociaż w tamtym roku jak byłem u niego zmierzyć auto to coś tam odnawiali.

Z Mastersem nie miałem styczności ale koledzy u niego modzili. (Najdroższy w tym zestawieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastersi oddzwonili i mówią ze oni mi to zrobią ale z tego co wyczulem w trakcie rozmowy to chyba by to był pierwszy ich taki sterownik No i cena......... Chyba zrezygnuje z nich :)

 

Co do r performance to z smsami i mailami próbowałem już w czerwcu jak badałem temat czipa ale No i to nie przyniosło efektów :) dzięki kacpercio za propozycje i chęć pomocy ale nie będę nadużywał grzecznosci waszej tym bardziej ze to nic pewnego czy sie uda... Będę jeszcze próbował sie z nimi skontaktować jak nie wyjdzie to głęboko rozważam tego kreatora tym bardziej ze z rozmowy wynikało ze ogarniaja temat tego sterownika i chyba go już robili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem... Ładny mentlik w glowie... Niby kreator sie tego podejmuje cena tez jest znosna ale znowu cholera wie jak to jest z tym rozpolawianiem sterownika żeby potem nie było z tym problemów bo każdy ręce umyje... A jednak 5.300 bo tyle dokładnie kosztuje sterownik No to trochę kasy jest... Z tymi boxami niby No fajna sprawa ten racechip nawet nie taki drogi bo w sumie najtaniej wychodzi tylko znowu to jest podpinanie skrzynki pod maska i tyle a cholera wie co i jak ona tam modzi zmienia i żeby tylko tez nie narobila problemów z samochodem.... Jakich to czasów doczekaliśmy żeby producenci takie miny dawali pod maskę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak uważasz. Pierwszy chip zawsze budzi emocje ;)

Większość osób co pakuje BOXa i tak docelowo robi program. Mój kumpel jak miał audi wykosztował się na box schnizera pojeździł na nim z pół roku i zrobił chipa u Mastersa. Denerwowały go opóźnienia w reakcji na gaz i nagły strzał momentu oraz plątanina kabli pod maską. Nie żebym cię zniechęcał do BOXa no ale tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Sam już nie wiem... Ładny mentlik w glowie... Niby kreator sie tego podejmuje cena tez jest znosna ale znowu cholera wie jak to jest z tym rozpolawianiem sterownika żeby potem nie było z tym problemów bo każdy ręce umyje... A jednak 5.300 bo tyle dokładnie kosztuje sterownik No to trochę kasy jest...

 

Dobry tuner bez problemu poradzi sobie z rozklejeniem sterownika i wprowadzeniem procesora w tryb BOOT_MODE...

 

Jeśli Cię to w jakiś sposób uspokoi poniżej masz moje fotki z operacji rozklejania.

 

Jak widzisz w E9x EDC17 z tuning protection nie ma aż tak dużo silikonu :cool2:

 

http://i39.tinypic.com/hv9h4w.jpg

http://i39.tinypic.com/2lbnzgp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam sterownik z tym że ja już miałem rozklejony, dziwne bo Grzesiek z Gcs tuning mówił mi że on jest podgrzewa do około 250 i normalnie powoli rozkleja wiec dlaczego tobie mówił ze się nie da ?

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia bladego nie mam... Nie wnikam w to już... Mało warsztatów w polsce przynajmniej tych głównych do których dzwoniłem sie tego podejmuje... A jeśli już to cena głowe urywa także można powiedzieć, że dość kiepska sprawa...

 

Mam ten sam sterownik

Aligator zrobił to ponad rok temu bez problemów

 

Tak jak pisałem na fb... do aligatora dzwoniłem i po cenie wnioskuje, że chyba inne te sterowniki są.... Ale sam już nie wiem w każdym razie sprawa jak by na to nie patrzeć cholernie droga przynajmniej w tych głównych warsztatach do których dzwoniłem, a do innych już namiarów nie zdobyłem...

 

BTW. Cud się stał i Rogal odebrał tel no, ale nic to w sumie nie dało bo on się tego nie podejmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Sam już nie wiem... Ładny mentlik w glowie... Niby kreator sie tego podejmuje cena tez jest znosna ale znowu cholera wie jak to jest z tym rozpolawianiem sterownika żeby potem nie było z tym problemów bo każdy ręce umyje... A jednak 5.300 bo tyle dokładnie kosztuje sterownik No to trochę kasy jest...

 

Dobry tuner bez problemu poradzi sobie z rozklejeniem sterownika i wprowadzeniem procesora w tryb BOOT_MODE...

 

Jeśli Cię to w jakiś sposób uspokoi poniżej masz moje fotki z operacji rozklejania.

 

Jak widzisz w E9x EDC17 z tuning protection nie ma aż tak dużo silikonu :cool2:

 

http://i39.tinypic.com/hv9h4w.jpg

http://i39.tinypic.com/2lbnzgp.jpg

 

 

mała poprawka, ster z fotek to nie problem, to starsza 17-ka, nowe wyglądają zdecydowanie inaczej, jak widać po zdjęciu pokrywy, nie ma tu procka, jest pod spodem, tak jak i boot pin

 

 

http://imageshack.us/a/img6/7342/k9vc.jpg

 

 

 

płyta jest przyklejona w 3 miejscach, oczywiście da się ją odkleić, ale jest ryzyko

widok od spodu:

 

http://imageshack.us/a/img197/8057/pus3.jpg

 

 

oczywiście mogę się tego podjąć, mam ubezpieczoną działalność, tylko w razie "w" auto będzie uziemione na kilka dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.