Skocz do zawartości

320d 2002 po lifcie - jak zdjac i wyczyscic tylne lampy?


biaggi0303

Rekomendowane odpowiedzi

masz sedana ? :)

 

jeśli tak to te z klapy, trzeba zdjąć kilka kołków plastikowych :D podważa się góre i wysuwa i wtedy dopiero da się go wyjąć, nie jest to łatwe :D dobrze mieć odpowiedni przyrząd do tego. Potem wiadomo odchylasz obicie klapy bagaznika.

potem luzujesz takie śruby, zobaczysz w środku jest taka śruba która na końcu ma taki plastik który trzyma się blachy, jak to wykrecisz całkowicie albo poluzujesz to można wyjąc lampe. Lampa bedzie wolna od strony rejestracji, przy krawedzi klapy bedzie sie trzymać na zakładkę :) trzeba to odchylić odpowiednio żeby nic nie połamac, wszystko zobaczysz jak zajrzysz.

 

lampy te wieksze to wyciagasz wkłady lampy (nie pamietam czy trzeba odchylać tapicerke czy przez wyjety wkład lampy się to robi), potem tez masz podobne śruby z takimi plastikami na końcu które przyciskają lampe do blachy. Chyba w 3 miejscach jedna lampa jest przymocowana z tego co pamietam. Wystarczy to poluzować i lampa sama wypadnie :)

 

nic tam trudnego nie ma serio, jak tam zajrzałem pierwszy raz to od razu wiedziałem co robić :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odchylic tapicere zletka, trzecia śruba jest pod nią ukryta (klucz 10). Jeżeli masz ledy to nie radzę zabierać sie za czyszczenie środka . Musisz lampe rozklejac, gdy nie wyjdzie składanie lampa zaczyna parowac i ledy szlak trafia. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sedana i te lampy na klapie sa w srodku brudne, to chyba jakas wada tych lamp bo w kilku e46'stkach widzialem to samo

lampy rozszczelniaja się, zibera sie w nich syf, przy mocnym deszczu nawet woda...

robił ktos z Was porządek z tym ? Rozumiem ze trzeba lampe rozkleić, wyczyścić i później skleić ? Moze ktos ma na to dobry patent

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy patent to niestety wymiana lamp (jeżeli chodzi o brudne lampy montowane w klapę). Sam ostatnio postanowiłem się za to zabrać i kupiłem po prostu nowe lampy, teraz wyglądają jak nowe. Problem w tym że nie da się tej lampy dobrze skleić ani uszczelnić, gdyż ich wadą jest to że plastik się rozwarstwia i zaczyna przepuszczać wodę nie w miejscu w którym są uszczelki, a w samej obudowie zewnętrznej światła.

 

Co do demontażu tych większych lampy to niestety trzeba demontować tapicerki bagażnika i uważać żeby nie połamać jej mocowań. Odnośnie mycia to trzeba zrobić to jakimś nieagresywnym środkiem i solidnie wypłukać lampę po umyciu wodą destylowaną (żeby uniknąć zacieków). Efekt jest widoczny w przypadku przybrudzenia tych większych lamp, bo jeżeli chodzi o te małe montowane w klapę to u siebie nie zauważyłem różnicy po myciu, dalej były czarne od wewnątrz i nie dało się tego niczym ruszyć, stąd decyzja o kupnie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy patent to niestety wymiana lamp (jeżeli chodzi o brudne lampy montowane w klapę). Sam ostatnio postanowiłem się za to zabrać i kupiłem po prostu nowe lampy, teraz wyglądają jak nowe. Problem w tym że nie da się tej lampy dobrze skleić ani uszczelnić, gdyż ich wadą jest to że plastik się rozwarstwia i zaczyna przepuszczać wodę nie w miejscu w którym są uszczelki, a w samej obudowie zewnętrznej światła.

 

Co do demontażu tych większych lampy to niestety trzeba demontować tapicerki bagażnika i uważać żeby nie połamać jej mocowań. Odnośnie mycia to trzeba zrobić to jakimś nieagresywnym środkiem i solidnie wypłukać lampę po umyciu wodą destylowaną (żeby uniknąć zacieków). Efekt jest widoczny w przypadku przybrudzenia tych większych lamp, bo jeżeli chodzi o te małe montowane w klapę to u siebie nie zauważyłem różnicy po myciu, dalej były czarne od wewnątrz i nie dało się tego niczym ruszyć, stąd decyzja o kupnie nowych.

wielkie dzieki za odpowiedz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Odgrzeję stary temat.

Mam sedana wersja lift. Co do tylnych lamp (tych większych)- Zdjąłem część z żarówkami. Zobaczyłem jedną śrubkę mniej więcej w górnej części, która trzyma jakiś plastik koloru białego. Odkręciłem ją - jednak lampa nie chciała drgnąć.

Czy ktoś może mi napisać dokładnie jak wyciągnąć te większe lampy z wersji poliftowej?. Chciałem je ładnie umyć :)

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - Tomek - dokładnie tak jak pisałeś ... są do odkręcenia dwie łapki. Muszę tylko skołować odpowiednią nasadkę plus przedłużenie do niej gdyż dostęp ciężki jest do jednej nakrętki :)

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Sam sobie odpowiem: tak warto kupić nowe DEPO (ewentualnie nowe ori za 600PLN :evil:). Po wymianie kloszy i brudnych żarówek cofanie i przeciwmgielna świecą jakieś dwa razy lepiej.

http://i68.tinypic.com/2h5k3ly.jpg

Przed:

http://i63.tinypic.com/2v2k5fa.jpg

Po:

http://i63.tinypic.com/33vdqgg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.