Skocz do zawartości

e39 wyciek oleju z obudowy filtra oleju


Bmwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie nie typowe pytanie czy jest to możliwe by olej wyciekał z obudowy filtra oleju? Nie mówię o górze gdzie jest nakrętka pod, którą znajduje się filtr. Chciałem to wymienić,ale nie ma zamiennika i kosztuje to 900zł co jest chorą ceną. Miał ktoś z was taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze, w zależności od silnika, zazwyczaj jak puszcza podstawa, to wymienia się uszczelki pod nią, sama podstawa zazwyczaj jest okej.

Odma raczej nie ma nic do wycieków z podstawy, jakby ci wywalało z uszczelnień takich jak pokrywa zaworów, to wtedy coś nie tak z odmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie lekko puszcza.. Uszczelka z oryginalu ok 20 zl, wymiana jak pytalem ok 300;)

To ładnie chcą cię skasować za wymianę uszczelki podstawy filtra oleju. Ja ci ją wymienię za symboliczną 100 :norty: A ile twój mechanik kasuje w takim razie za wymianę sprzęgła ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 525i benzyna skrzynia manualna. Z górnej pokrywy nie cieknie bo przeczyściłem dwa dni temu i nic. W każdym razie wczoraj rozmawiałem z mechanikiem bmw powiedział,że te silniki biorą olej i to nie jest jakoś coś strasznie złego i wycieki no cóż jak na 12 letni samochód to nie ma się co dziwić. Chyba,że Ci wysadzi cały olej na zewnatrz to już nie dobrze. Górną pokrywę obudowy filtra oleju kupie profilaktycznie i wymienię na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku olej wyciekał nie tylko spod podstawy filtra oleju (co da się łatwo usunać poprzez wymianę stwardniałej , gumowej uszczelki pod nią) ale także z okrągłej zaślepki w tej podstawie (są dwie od strony czujnika ciśnienia oleju tzn. od strony skrzyni). Wymieniłem więc całą podstawę na używkę (100zł) ale ciekło jeszcze gorzej więc dałem znajomemu który spawa aluminium, pospawał moją podstawę i od tamtej pory u mnie sucho. :D A ciekło aż miska była cała mokra. Może także puszczać zakuty przewód metalowo gumowy od vanosa. Najlepiej umyć wszystko odtłuszczaczem do hamulców odpalić na zimnym silniku i obserwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.