Skocz do zawartości

E46 330xd klpaki kolektora, gdzie kupić?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, powoli przymierzam się do kupna zaślepek klapek kolektora ssącego w E46 3,0d, chce wywalić klapki generalnie, ktoś może wie gdzie je kupić, kiedyś czytałem że jakiś kolega z forum je robi czy coś takiego.. Będę mocno wdzięczny:)

 

 

Pozdrawiam,

Matias-e90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, powoli przymierzam się do kupna zaślepek klapek kolektora ssącego w E46 3,0d, chce wywalić klapki generalnie, ktoś może wie gdzie je kupić, kiedyś czytałem że jakiś kolega z forum je robi czy coś takiego.. Będę mocno wdzięczny:)

 

 

Pozdrawiam,

Matias-e90

 

 

Cześć

 

A może chcesz kolektor z zaślepkami od bram-pol (bo miałem taki zestawik, same zaślepki kosztowały mnie 200zł). Bo ja kupiłem nowy z klapkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze się zastanawiałem po co wstawiać zaślepki, skoro można kombinerkami usunąć klapki wraz z bolcami w których siedzą (ułamać brutalnie mówiąc) i po sprawie. Całą reszta zostaje po staremu. Po co to kombinować?? U siebie tak zrobiłem i wszystko działa... Edytowane przez Krzysiek BMW Jabłonna

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem po co wstawiać zaślepki, skoro można kombinerkami usunąć klapki wraz z bolcami w których siedzą (ułamać brutalnie mówiąc) i po sprawie. Całą reszta zostaje po staremu. Po co to kombinować?? U siebie tak zrobiłem w wszystko działa...

 

 

Popieram kolegę. Ja mam wyłamane jedynie klapki. Cały mechanizm został. Po co ładować się w niepotrzebne koszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zawsze się zastanawiałem po co wstawiać zaślepki, skoro można kombinerkami usunąć klapki wraz z bolcami w których siedzą (ułamać brutalnie mówiąc) i po sprawie. Całą reszta zostaje po staremu. Po co to kombinować?? U siebie tak zrobiłem w wszystko działa...

 

 

Popieram kolegę. Ja mam wyłamane jedynie klapki. Cały mechanizm został. Po co ładować się w niepotrzebne koszta....

 

Wszystko ok. tylko, że przy większym przebiegu zwłaszcza w większych klapach (33) zaczynają przepuszczać O-Ringi i masz cały silnik upaprany olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze się zastanawiałem po co wstawiać zaślepki, skoro można kombinerkami usunąć klapki wraz z bolcami w których siedzą (ułamać brutalnie mówiąc) i po sprawie. Całą reszta zostaje po staremu. Po co to kombinować?? U siebie tak zrobiłem w wszystko działa...

 

 

Popieram kolegę. Ja mam wyłamane jedynie klapki. Cały mechanizm został. Po co ładować się w niepotrzebne koszta....

 

Wszystko ok. tylko, że przy większym przebiegu zwłaszcza w większych klapach (33) zaczynają przepuszczać O-Ringi i masz cały silnik upaprany olejem.

 

Komplet 10 oringów to koszt 3PLN a koszt zaślepek??? No i w zaślepkach też są oringi, no nie?

 

Popieram, popieram

Nic dziwnego, że popierasz skoro nimi handlujesz :D

 

W poprzedniej e46, w której wyrzucałem klapki, poprawiłem dodatkowo sprawę wyrzucając kompletnie bolce od klapek, cięgno, wszystko co się dało. Uszczelniłem dodatkowo dziury po bolcach klejem do plastików, generalnie wszystko tam pozaklejałem tym klejem żeby nie było przedmuchów. Może to i druciarstwo, ale nie widać tego, wszystko jest szczelne, nie ma się co urwać i wpaść do głowicy, a kesz na zaślepki wydałem na tablet dla córci. Ma gdzie bajki oglądać :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.