Skocz do zawartości

Oglądanie DVD w czasie jazdy


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące odblokowywania DVD (tak by obraz był dostępny również w czasie ruchu pojazdu).

 

Na Youtube`ie widziałem reklamy jakiegoś cudownego dysku który sprawia że w bardzo prosty sposób można ten cały system odblokować. Na forum czytałem również, że da się tą funkcję odblokować poprzez ingerencję w oprogramowanie samochodu, ale ginie po aktualizacjach softu czy coś takiego (niestety nie znam się na tym) - pytanie do ludzi mających w tym temacie jakąś wiedzę - jakie są różnice w obu przypadkach i jakie rozwiązanie ewentualnie byście polecali

Póki co samochód sprawuje się idealnie żadnych atrakcji typu drgania, ściąganie, "ciężkie" zapinanie biegów, krzywe szyby,piszczenia więc nie zamierzam sobie sam nic "spieprzyć".

 

Strona z tymi dyskami od jakiegoś czasu jest niedostępna, może ktoś wie co się stało, ale na ebay`u widziałem kilka razy te płytki po 120 Euro od prywatnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, chyba może pomoc :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie dotyczące odblokowywania DVD (tak by obraz był dostępny również w czasie ruchu pojazdu).

 

Na Youtube`ie widziałem reklamy jakiegoś cudownego dysku który sprawia że w bardzo prosty sposób można ten cały system odblokować. Na forum czytałem również, że da się tą funkcję odblokować poprzez ingerencję w oprogramowanie samochodu, ale ginie po aktualizacjach softu czy coś takiego (niestety nie znam się na tym) - pytanie do ludzi mających w tym temacie jakąś wiedzę - jakie są różnice w obu przypadkach i jakie rozwiązanie ewentualnie byście polecali

Póki co samochód sprawuje się idealnie żadnych atrakcji typu drgania, ściąganie, "ciężkie" zapinanie biegów, krzywe szyby,piszczenia więc nie zamierzam sobie sam nic "spieprzyć".

 

Strona z tymi dyskami od jakiegoś czasu jest niedostępna, może ktoś wie co się stało, ale na ebay`u widziałem kilka razy te płytki po 120 Euro od prywatnych osób.

 

 

 

Z innych miast Polski , chcących odblokować dvd podczas jazdy i inne ciekawe kodowania w E lub F serii zapraszam na www.menupolskie.pl , 504384405

Edytowane przez ajlb

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Byłbym zainteresowany taką usługą w Krakowie oczywiście o ile byłoby to w rozsądnych pieniądzach (jakich?), tylko co z gwarancją aso ma coś do tego?

z góry dziękuję za info

 

W ASO nie zauważą tego nawet, a nawet jeżeli to kto Ci udowodni, że tak nie było zakodowane wcześniej. ;) Niestety po każdym kodowaniu lub programowaniu w ASO przywrócą Ci to do standardowego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kabel enet + esys 3 min roboty

 

jak chesz kabel to pisz.

 

ja wlasnie tak zrobilem, kupilem kabel enet za 10euro od chinczykow(bardzo dobrze wykonany ku mojemu zdziwieniu) plus nowa pszdate od chlopakow z bimmerfst(free) i robie sam :)

i 120 euro w kieszeni albo 400zl jak tu jeden z chlopakow wycenil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie chciałbym Was powitać gdyż jestem nowy na forum :cool2:

W dniu dzisiejszym odblokowałem sobie DVD w mojej F10 2014 2.0 xd koszt 100 zł

Polecam kolegę z CarConnect(kraków) podjechał pod garaz załatwil sprawę przy okazji dograł mi kierunkowskazy w HeadUpie szybko sprawnie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym Was powitać gdyż jestem nowy na forum :cool2:

W dniu dzisiejszym odblokowałem sobie DVD w mojej F10 2014 2.0 xd koszt 100 zł

Polecam kolegę z CarConnect(kraków) podjechał pod garaz załatwil sprawę przy okazji dograł mi kierunkowskazy w HeadUpie szybko sprawnie .

 

Pozdrawiam

 

100zl?

 

Dzięki serdeczne za info! Jeden z użytkowników który reklamuje się na forum śpiwa 400zł, po zniżce z forum 300zł!

 

Poproszę namiary na kolegę z Krakowa na PW.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znajomy, który pracował do niedawna w ASO (obecnie przeszedł na własny garnuszek) powiedział mi niedawno, że aktualnie stosowane oprogramowanie serwisowe ma funkcję wyłapywania "niebezpiecznych" zmian w sofcie.

Podobnoż działa w ten sposób, że komputer wprost wyświetla technikowi komunikat z informacją o ingerencji software'owej naruszającej kwestie bezpieczeństwa (a do takich jest zaliczane blokowanie DVD w czasie jazdy).

 

Oczywiście soft nie wyłapuje wszystkich możliwych zmian opcji, bo te często zależą od rynku, na który produkowany jest samochód (choćby przykład USA, gdzie w odróżnieniu od rynków EU nie stosuje się domykania komfortowego czy automatycznego zwalniania hamulca postojowego przy ruszaniu), a wykrywa głównie wspomniane zmiany w zakresie opcji związanych z bezpieczeństwem.

Stąd - rzekomo - opcję DVD-In-Motion oprogramowanie serwisowe wykrywa, gdyż BMW na żadnym z rynków jej fabrycznie nie aktywuje.

 

Żeby była jasność - sam hobbistycznie bawię się w kodowanie poprzez ENET i zmieniłem sobie sporo opcji we własnym samochodzie oraz w samochodzie żony, pomimo że oba auta są na gwarancji. Samochód żony był w międzyczasie w ASO, w tym na aktualizacji softu (czyli był podpinany pod komputer) i nikt mi nic nie powiedział przy wydawaniu auta - jednak akurat DVD-In-Motion nie zmieniałem...

Stąd nie mam pewności, czy powyższe jest prawdą (choć nie wiem też dlaczego znajomy miałby "ściemniać" w tym zakresie), ale może jeśli ktoś ma samochód na gwarancji - warto się zastanowić nad odblokowaniem DVD, bądź przed wizytą w serwisie przywrócić fabryczne ustawienie tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie nie chce zakładać nowego wątku więc piszę tutaj - ktoś wie jak aktywować za pomocą E-sys'a w F10 następujące funkcje:

- Ciśnienie w oponach na wyświetlaczu

- dezaktywacja systemu Start/Stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- Ciśnienie w oponach na wyświetlaczu

HU_CIC (HU_NBT) -> 3001 -> RDC_SAFETY

 

- dezaktywacja systemu Start/Stop

Permanentne wyłączenie:

CAS -> 3000 -> TC_MSA_DEFAULT_OFF

 

Pamięć ostatniego ustawienia:

CAS -> 3000 -> TC_MSA_MEMORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Siema Pany,

 

Czy ten kabel jest wart cokolwiek, chodzi mi o jakosc i trwalosc zakupu?

http://allegro.pl/interfejs-enet-bmw-fxx-e-sys-ista-rheingold-e-net-i5571396810.html

Jak dobrze widze wykorzystuje on internetowe port z kompem, to tak kazdy ma?

Pracowalem wczesniej na VAGu ktory szedl po USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak najbardziej zadziala. Z esys ista i inpa. Tylko potrzebna jeszczr spora wiedza aby uruchomic (chociaz w sumie esys i inpa nie sa skomlikowane w instalacji)
Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.