Skocz do zawartości

Wyrwało zawór?


mundek_78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku tygodni słyszałem jak klepał mi zawór, cały czas tak samo ani bardziej ani mniej. Ciężko mam z czasem i kasą więc chciałem przetrzymać problem do pierwszego. Dziś wsiadam, zapalam aż tu...!!!

Delikatny ruch gazem i niby "smarkanie" takie stłumione strzelanie, gdzieś w okolicy jednej ze świeć, puszczam gaz - praca nie na wszystkie cylindry, troszke gazu i strzelanie...

Wykręcił się całkowicie zawór? wyrwało go? a może coś innego?

Katastrofa!

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pokrywę zaworów i kręć korbowodem.zobacz co się dzieje czy wszystkie zawory otwierają się do końca,sprawdż sprężyny.to że na wolnych garnek niechodzi to może być wina nadpalonego zaworu. :roll:
klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni słyszałem jak klepał mi zawór

 

No pięknie :!: :duh:

Sam sobie "wychowałeś" być może poważną awarię :| :twisted:

 

Być może to pęknięta sprężyna zaworu.

 

Dopalanie paliw w wydechu (strzały) i praca nie na wszystkich cylindrach świadczy, że trefny zawór przestał się zamykać, albo co gorsza wypalił mu się grzybek.

 

Kto wie, czy początkowo nie wystarczyłoby zdjąć pokrywę zaworów i poszukać, który z nich ma za duży luz. Prosta robota na 2 godziny, koszty 0 PLN (na upartego, nie trzeba nowej uszczelki pod pokrywę).

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem. :mad2:

Dołujesz mnie jeszcze bardziej. :cry2: Teraz po szkodzie wiem jaki jestem głupi leń, tym bardziej że uszczelka pod pokrywę czekała od dawna...

Zakładając że to cały zawór do wymiany, może wiecie jaki to może być koszt?

P.S.

Chłopaki róbcie wszystko na bierząco!

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak sporą nieszczelnośc na zaworze (o ile to nieszczelność na zaworze), to bez zdjęcia głowicy i szlifie gniazd zaworowych się nie obejdzie. Nawet, jeżeli zawór jest prosty, a popuściła tylko sprężyna zaworu, to gniazdo zaworowe będzie już zniekształcone... a szkoda...

 

Cóż, zrobiło się sporo kosztów i roboty.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy!

Połamało dwie łapki zaworów na raz na jednym tłoku, wałek rozrządu jest bardzo wytarty (do wymiany).

Prośba do Was. Potrzebuję dobry wałek rozrządu do M30. Może wiecie kto taki na zbyciu posiada.

Tylko zastanawiam się dlaczego połamało 2 na raz, czyżby coś z tłokiem? czy to tylko wina wytaktej krzywki na wałku?

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.