Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak w iPhonie, ale w Androidzie wszystkie aplikacje masz kupione na konto (email). Zatem wszystko co kupisz na konto możesz zainstalować na dowolnym telefonie z podpiętym twoim kontem.

 

na iPhone również aplikacje są przypisane do konta, wiec zmiana telefonu nie powoduje ich utraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić kodowanie. Na pierwszy ogień poszło kodowanie lusterek.

Niestety w module FRM nie mogę włączyć opcji "Komfortowe składanie/rozkładanie lusterek bocznych". W module CAS udało się aktywować "Komfortowe otwieranie za pomocą pilota" oraz "Komfortowe zamykanie za pomocą pilota".

Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam pytanie.

Zmonitorowałem sobie dziś czy mi wypala dpf i w tym celu przejechałem sie z bmwhat po obwodnicy autostradowej.

Efekt jest trochę dziwny tzn. jak widać o 16:16 załączyła się regeneracja dpf (prawdopodobnie, tak wnioskuję z wykresu Regeneration Status i Soot mass) aczkolwiek temperatura wtedy to zaledwie 60st i jeszcze nie zdążyłem wjechać na autostradę.

Tak czy inaczej ilość sadzy spadła i ciśnienie spalin na wolnych obrotach też spadło poniżej 10mbar.

Ale.

Wykres "distance travel since last successful regeneration" powinien się chyba zresetować po wypaleniu a tymczasem nadal rośnie. Po restarcie i wykasowaniu błędów, błąd zapchanego filtra już się nie pokazuje ale Dystans nadal jest ten sam.

 

I tu pytanie, używam złych parametrów i filtr się nie wypala czy o co chodzi?

 

http://oi59.tinypic.com/1178kfl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jak wchodzicie w wersji lite do tego działu DPF i włączycie zaczytywanie informacji to ile wam pokazuje tych wartości "mass" (jednej i drugiej)? Bo ja wczoraj przy okazji kasowania błędów po kablu programem (jakimś innym niż wszystkie, na pewno to nie była INPA ale nie pamiętam co to było Auto....cośtam) miałem około 18 a wiem ze max jest 37 tego ciśnienia gazów wylotowych a tu w BMWHat pokazuje 45 i 43 i 8 prób i się zastanawiam na ile te wartości są prawdziwe a na ile reklamą która ma mnie zachęcić do kupna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam konkretne pytania do wtajemniczonych w apkę. Jakie parametry/parametr (live data) obserwować żeby wiedzieć że DPF się zapełnia i już powinno się polecieć na "przejażdżkę" bo nadaje się do wypalania i jakie górne (krytyczne) wskazania tych parametrów/parametru powinny być. Jeżdżę z tą apką (pełna wersja) i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę (nigdy nie wiem kiedy w moim aucie się wypala DPF a tak przynajmniej będę wiedział kiedy się powinien wypalić).Proszę tylko o nazwy tych parametrów takie jak są opisane w aplikacji.

Acha, przeczytałem całą historię i takich konkretów nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, mam konkretne pytania do wtajemniczonych w apkę. Jakie parametry/parametr (live data) obserwować żeby wiedzieć że DPF się zapełnia i już powinno się polecieć na "przejażdżkę" bo nadaje się do wypalania i jakie górne (krytyczne) wskazania tych parametrów/parametru powinny być. Jeżdżę z tą apką (pełna wersja) i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę (nigdy nie wiem kiedy w moim aucie się wypala DPF a tak przynajmniej będę wiedział kiedy się powinien wypalić).Proszę tylko o nazwy tych parametrów takie jak są opisane w aplikacji.

Acha, przeczytałem całą historię i takich konkretów nie znalazłem.

 

Ustaw sobie parametr Soot Mass i w zależności od stanu DPF-a wypalanie uruchamia się w przedziale 30g - 45g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnołem się specjalnie autostradą mieszając style jazdy i ogolnie ten soot mass spada mi z 45 gdzies do 30 paru a potem znowu rosnie. natomias gas mass (co to wogole jest??) miałem dokladnie 43.5 i po prawie 200 km jazdy zrobilo mi sie 43.9 wiec zastanawiam sie czy ten gas mass nie jest najważniejszy. A czy ktoś może opisac co się dzieje podczas tego całego wypalania?? pojawia się jakas ikona, jakis komunikat, obroty wzrastają?? bo ja nic takiego nie zauważyłęm. ten soot mass spadał mi szybciej im bardziej dawałęm w pedał i nawet spalania wiekszego nie zauwazylem wiec mysle ze nic mi sie nie wyplało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Karnołem się specjalnie autostradą mieszając style jazdy i ogolnie ten soot mass spada mi z 45 gdzies do 30 paru a potem znowu rosnie. natomias gas mass (co to wogole jest??) miałem dokladnie 43.5 i po prawie 200 km jazdy zrobilo mi sie 43.9 wiec zastanawiam sie czy ten gas mass nie jest najważniejszy. A czy ktoś może opisac co się dzieje podczas tego całego wypalania?? pojawia się jakas ikona, jakis komunikat, obroty wzrastają?? bo ja nic takiego nie zauważyłęm. ten soot mass spadał mi szybciej im bardziej dawałęm w pedał i nawet spalania wiekszego nie zauwazylem wiec mysle ze nic mi sie nie wyplało!

 

Procesu wypalania nie wyczujesz, nie ma żadnego komunikatu, dlatego wielu z nas obserwuje to za pomocą tej aplikacji. U mnie spada prawie do zera, być może masz częściowo uszkodzony filtr i nie jest wstanie wypalić sadzy do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miesiac temu mialem wlozony nowy dpf. Po sprawdzeniu przez bmwhat przedwczoraj mialem 21g sadzy (jazdatylko miasto bardzo krotkie odcinki) od dwoch dni jezdze tylko autostrada sprawdzam a ty szok 39g. Mozecie mi powiedziec o co kaman? Ista i ten bmwhat nie pokazuja zadnych bledow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miesiac temu mialem wlozony nowy dpf. Po sprawdzeniu przez bmwhat przedwczoraj mialem 21g sadzy (jazdatylko miasto bardzo krotkie odcinki) od dwoch dni jezdze tylko autostrada sprawdzam a ty szok 39g. Mozecie mi powiedziec o co kaman? Ista i ten bmwhat nie pokazuja zadnych bledow.

 

Obserwuj dalej, wypalanie w końcu się uruchomi i wartość spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.