Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

Telefony z androidem masz takie tanie, ze sie mozesz szarmnac na "terminal" na stale w aucie - przynajmniej nikt ci nie zadzwoni jak sobie ogladasz parametry w trakcie jazdy :)

 

BTW: nie zostawiajcie dongla BT w gniezdzie ODB jak wychodzicie z auta (!)

 

Zostawilem... - bemka nie poszla "spac" i ... za dwa dnie zzarlo akumulator :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

nie zależy mi na kasowaniu błędów [mam inpe] kodować też nie mam zamiaru...

 

Mam natomiast następujące pytanie:

 

Czy darmowa wersja pozwala na monitorowanie parametrów w szczególności temperaturę silnika i będzie działała z motorem n47d20c 318d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom wbudowany RAM to pojmiesz czego dotyczy pytanie.W razie trudności podpowiadam - czy BMWhat będzie działać na monitorze nawigacji z Androidem wbudowanej w aucie.Doprawdy odbiega to od tematu?

pewnie formalnie apke uruchomisz... ale czy ona zadziala (bez dodatkowego laczenia z autem np po BT dzieki wdzierganego w gniazdo diag dżingsowi) to inna sprawa (apka jest przygotowana do laczenia sie z autem w okreslony sposob)..

nie wiem jak takie dzingsy androidowe ale navi na windzie byly najczesciej zblokowane (inaczej: by miec guzik start i instalowac co sie chce trzeby bylo troche pogrzebac w necie)

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iPhone nie ma takiej opcji monitorowania temp, mozna diagnozowac bledy, kasowac i kodowanie niektore rzeczy np swiatla drl, przy moim n47d20c dziala

Wersje masz darmowa czy płatna ? Bo na darmowej na iPhonie nie moge nic zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy wersje na androida i iPhon różnią się funkcjonalnością ? Chodzi o to że wersja na androida ma opcję monitoringu

a na prezentacjach apki dla iPhon tego nie widziałem :( . Czy ktoś używa aplikacji w wersji full na iPhon i może to potwierdzić ? Kupiłem już adapter WiFi ale bez tej opcji chyba nie kupię pełnej wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam typanie . Czy ktoś z forumowiczów używa lub testował BMWhat dla X3 E83 z silnikiem 2.0d z 2008r ? Podłaczyłem BMWhat Lite i skontaktowało się tylko z dwoma sterownikami z 28 :( . Mam coś nie tak z ELM 327 WiFi lub może to tak dzieła ( a raczej nie działa ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ios (iPhon) . Wiem , że wersja Light jest testowa , ze sterownikami powinna się chyba jednak połączyć i odczytać błędy ( ilość ) . Można je później wysłać do interpreacji . Przynajmniej tak jest w opisach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wyslalem bledy dtc do interpretacji i dostałem z powrotem rozkodowane na maila.

 

Apka na iOs nie wyswietla parametrow on-line, pisalem w tej sprawie do autora, na razie nie zamierza tego wprowadzic (lipa bo kosztuje tyle samo co ta na androida).

 

U mnie w e90 2009 lite działa ok na donglu Vgate wi-fi z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy pomocy tej aplikacji na android dowiem się kiedy było ostatnie wypalanie DPF, w jakiej kondycji są termostaty,

zainstalowałem na android, niestety nie pokazuje parametrów, a o to najbardziej mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie zależy mi na kasowaniu błędów [mam inpe] kodować też nie mam zamiaru...

 

Mam natomiast następujące pytanie:

 

Czy darmowa wersja pozwala na monitorowanie parametrów w szczególności temperaturę silnika i będzie działała z motorem n47d20c 318d?

 

Znalazłem aplikację "EOBD facile" na iPhon . Jest wersja testowa więc można popróbować . Potrafi szczytać błędy i pokazać trochę parametrów "na żywo" , między innymi temperaturę silnika ( na czym mi zależało ), co jest ważne przy wypaleniu DPF'a . Można także włączyć rejestrowanie parametrów , ale to już w płatnej wersji . Mam silnik N47d20a i temperaturę silnika odczytuje . Może się nada . Cena pełnej wersji to 13,99 EUR więc taniej niż BMWhat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja bmw hat jest ubogą wersją pasofta naprawdę fajny program bledy wykrywa dokladnie te inpa nie laczy się ze sterownikiem czujnika skrętu niestety oraz chce polaczyc się ze sterownikami ktorych nie mam pokazujac błąd np czujnik cisnienia w oponach ale tak to super sprawa mozna aktywować zapalanie swiateł automatycznie poz 2 po przekreceniu kluczyka kasuje błedy

itp......

 

Ps.dyskusja trwa o placeniu za aplikację a inpa uzywana przez 99% uzytkownikow czy carsoft sciagniete z chomika ..... proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja bmw hat jest ubogą wersją pasofta naprawdę fajny program bledy wykrywa dokladnie te inpa nie laczy się ze sterownikiem czujnika skrętu niestety oraz chce polaczyc się ze sterownikami ktorych nie mam pokazujac błąd np czujnik cisnienia w oponach ale tak to super sprawa mozna aktywować zapalanie swiateł automatycznie poz 2 po przekreceniu kluczyka kasuje błedy

itp......

 

Ps.dyskusja trwa o placeniu za aplikację a inpa uzywana przez 99% uzytkownikow czy carsoft sciagniete z chomika ..... proszę

 

Ciekaw jestem o co ci chodzi w tym poście. BMWhat w niczym nawet nie przypomina pasofta i ma jedną zasadniczą rożnicę: ta apka nie zepsuje ci auta a pasoft jak najbardziej. Nie wiem jakiej wersji użyłeś i co ci odczytało ale jak byś choć trochę wiedział na temat dignostyki to domyśliłbyś się dlaczego bmwhat szuka modułów których nie ma w twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o jednoznaczną informację. czy mając zainstalowaną legalną wersję bmwhat na androida będę miał możliwość sprawdzania parametrów live data.

mam wersję lite opcja parametry jest niedostępna...

pytam bo widziałem w internecie zrzuty i filmik, na których opcja parametry jest aktywna i umożliwia kontrolę np temperatury płynu...

proszę o potwierdzenie u osób, które posiadają legalną aplikację na tel z androidem

to ten film:

czy będzie to działać z e91 n47 d20c [318d]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmwhat pokazuje parametry silnika na bieżąco. Mam to i mogę to potwierdzić. Można ustawić na raz 6 parametrów do monitorowania w polach po prawej stronie, tak jak jest na filmie. Po włączeniu start monitoring cały czas pokazuje ustawione parametry. Na razie z tego co mi wiadomo nie wszystko jest jeszcze do końca dopracowane bo np. korekcje wtrysków cały czas pokazuje wartości 0,1 więc to chyba nie jest do końca wiarygodne. Aplikacja jest cały czas rozwijana, praktycznie aktualizacje wychodzą co tydzień, a czasem nawet częściej. Pełna wersja ma też funkcję kodowania, ale tu się nie wypowiem bo nie używam; nie znam się na tyle, a nie chciałbym jakiegoś modułu uszkodzić. Kodowanie przez adapter obd z bluetooth jest możliwe w samochodach po 2007 r. wcześniejsze muszą być kodowane przed obd na kablu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.