Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cz ktoś mi może podpowiedzieć czy miał odczyt parametrów silnika na tym programie po wyżej 2008r przez moduł obd z bluetooth?

Piszą :

- Coding is activated now

- new models before 03/2007 per USB-OBD cable

- new models after 03/2007 per Bluetooth adapter

 

że po 2007/03 trzeba przez kabel .

 

Ja mam auto po 2008r i w programie działa wszystko oprócz parametrów silnika (Dziwne bo torque pro. odczytuje bez problemu ).

Kasowanie błedów ,

Do kodowania czyta 4 moduły (kombi,FRM,CAS i itp.) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
żeby używać tego programiku w samochodzie trzeba jakiś adapter dokupować ?? Jeśli tak to jaki do 5ki E61 530d 2006r. ???

 

Rafał

 

Jakikolwiek ELM 327 z allegro robi ok - tylko kup od takiego sprzedawcy co ma go na stanie a nie w chinach bo bedziesz czekal miesiac na wysylke :duh:

Jak chcesz kodowac (swiatla, predkosciomierz i inne) to musisz sobie kupic kabelek USB- OBD i upewnic sie ze w smartfonie czy tablecie dzial funkcja usb-otg

 

Do bledow, diagnostyki, wykresow sam ELM po bluetooth wystarczy tak samo do wersji >2008r wszystko leci po BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gregor007 fajnie że pomagasz innym -doceniam to ale proszę usuń to z podpisu swojego. Nie chcę prawić morałów -doceń też pracę autora apki. Z tego względu że jest fajna i przydatna, on pisze ją samemu od początku, dokłada do niej takie rzeczy o jakie proszą go użytkownicy. Aktualizacje do niej są po trzy razy w tygodniu -on naprawdę nad tym pracuje. I tak na koniec każda wersja jest poprawiana -nie wiadomo z jakim błędem lub niedociągnięciem jest ta twoja....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby używać tego programiku w samochodzie trzeba jakiś adapter dokupować ?? Jeśli tak to jaki do 5ki E61 530d 2006r. ???

 

Rafał

 

Tak jak kolega wczesniej.

W twoim przypadku kabel obd z wyjsciem usb i do tego usb-otg, takie cos:

 

http://www.kabelladen.eu/sites/default/files/KPK_OTG2.png

 

Nie musisz miec kabla USB-OTG do diagnostyki, kasowania bledow czy ogladania parametrow - kabelek ten bedzie tez potrzebny do podgladania korekty wtryskow czy wymuszania wyplanania DPF, albo kodowania

 

Tak jak napisal kolega powyzej - prosze nie hienujcie bo za tym programem nie stoi jakis mega koncern tylko koles, ktory naprawde sie stara jak moze

odpowiada w locie na wszelkie pytania, rozwiazuje problemy i jest mega pomocny - 200 zeta przy koszcie jakiejkolwiek bmki, czy jakiejkolwiek naprawy to nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie sadze ze ktos hienuje... w moim przypadku uzywanie tego programu byloby rewelacja... a cena wcale nie jest wygorowana. Chce sie tylko dowiedziec czy wymusze regeneracjje DPF. Dobrze jest zebrac informacje zanim sie zakupi program. Przystawka bluetooth juz zakupiona - czekam na przesylke.

Wiec jak...? Wymusze regenerecje? 525d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie sadze ze ktos hienuje... w moim przypadku uzywanie tego programu byloby rewelacja... a cena wcale nie jest wygorowana. Chce sie tylko dowiedziec czy wymusze regeneracjje DPF. Dobrze jest zebrac informacje zanim sie zakupi program. Przystawka bluetooth juz zakupiona - czekam na przesylke.

Wiec jak...? Wymusze regenerecje? 525d

 

W tym momencie jeszcze nie ma ale autor lada chwila wypusci nowa wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakodowalem swiatla dzienne przez BMWhat tylko ze dzialaja tylko w pozycji "0" (swieca sie przygaszone dlugie, oswietlenie wewnatrz auta wylaczone, tylne swiatla wylaczone) , w pozycji " auto " swieca drogowe pozycyjne i tylne,

 

wydaje mi sie ze powinno byc tak ze w pozycji auto powinny sie swiecic w dzien same dzienne ( w moim przypadku dlugie) i automatycznie przelaczac sie w zaleznosci od warunkow pogodowych i drogowych ( tunel, zmorok, itp)

 

mam swiatla halogenowe z ringami LCI

 

dodam ze jak kodowalem to przelacznik swiatel byl w pozycji "0" jesli to ma jakies znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi plącze się takowy pomysł.Zamierzam kupić Dynavin-a.Zatem gdyby go kupić z androidem to pewnie przedmiotowy program pokaże wszystko na wyświetlaczu tego ustrojstwa.Pytanie tylko jaką wersję androida ma Dynavin.Co sądzicie?

na aliexpress widzialem jakies chinole navi (ale nie dynavin akurat) i na jednym z nich bylo tak, ze byly 2 menu (jakos tam przelaczane) - jedny klasyczne bmw (mowie o tych "strzaleczkach") a drugi "wlasne" i na wlasnym bylo OBD wiec zakladam, ze ktos wpadl na pomysl i dorobil diagnostyke do tego. Obawiam sie ze standardoae programy moga nie pojsc na tym bo one szukaja dostepu np po BT wiec obstawiam, ze poszloby jakbys wlozyl dzinksa na 30zyla do gniazdka diagnostycznego (taki nadajniczek BT) i polaczyl sie z radia z nim...

Nie mialem w rekach wiec nie wiem - fcja pt live data + czytanie bledow "z radia" bez zadnych kabelkow czy BT bylaby super sprawa

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.