Skocz do zawartości

[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS


wafeltom

Rekomendowane odpowiedzi

wstrzymajcie sie ze wszystkim do momentu przetestowania. za chwile bede z nim rozmawial telefonicznie to bedziemy mieli wiecej wiedzy na ten temat. staram sie takze o lepsza cene dla forumowiczow i juz jest zgoda tylko on nie wie jak to zrobic na googleplay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 838
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale cześć osób nie jest zainteresowana androidem. Będzie wersja na iOS?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

kazdy moze pisac do autora na email w aplikacji moze byc po polsku on ma uzyc translatora i odpisac w miare mozliwosci (translatora). 30% zejdzie dla uzytkownikow tego forum tylko z tym bedzie maly problem bo nie moze zmienic ceny w google play i trzeba bedzie mu wyslac namiary na paypal to on odesle spowrotem te 30%.

jesli chodzi o adaptery ( interfejsy) to trzeba kupowac te najtansze - kazdy ma dzialac. czyli nie koniecznie z tych linkow ktore wczesniej podalem.

wyslalem do niego loga z dwoch bledow w moim aucie dotyczacych zarowek w podsufitce bo mam zalozone ledy bez canbus ale jeszcze nie dostalem odpowiedzi.

przestrzegal mnie takze przed pirackimi wersjami - one nie sa aktualizowane na biezaco i moga unieruchomic auto.

funkcjonalnosc - troche mniejsza niz inpa ale bedzie wszystko to rozwijal i aktualizowal.

w weekend potestuje troszke to dam znac i moze nagram jakis filmik to sie podziele.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta aplikacja TORQUE jest na iphona???? Jesli tak prosze o podanie dokladnej nazwy, bo nie moge znalesc takiej appki na appstore... Dzieks,

 

A i pytanie nr.2 Skad mam wiedziec ze silnik ma juz ok temperature skoro nie ma wskaznika temperatury??? Nie mam idrive....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie oba powinny byc dobre. autor tej apki polecilby ci ta z pierwszego linka. jesli chodzi o drugi link to nie jestem pewien czy istnieje elm w wersji wyzszej niz 1.4. ale da sie to sprawdzic na stronce scantool - tak sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i pytanie nr.2 Skad mam wiedziec ze silnik ma juz ok temperature skoro nie ma wskaznika temperatury??? Nie mam idrive....

tylko ukryte menu w OBC. lub fejs jak ten do tej aplikacji + jakikolwiek programik z live data w obd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jakikolwiek komp do obd np. Turbogauge. Albo odczyt z kluczyka w serwisie albo kierownica performance z wyswietlaczem.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem na swoje 530d 218 KM M57TU i niestety nie działa, łączy się z interface ELM natomiast nie może połączyć się z silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ELMa i u mnie ładnie to działa na Androidzie z Torque. W celach informacyjnych: zgdnie z informacją producenta chipu, nie istnieje coś takiego jak wersja 1.5, ostatnia wersja produkcyjna to 1.4b

 

http://www.elmelectronics.com/obdic.html

 

Co do iPhona to jeszcze nie testowałem. Polecacie jakąś aplikacje na iOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wyslalem logi z bledami (wersja light) i dostalem odpowiedz od autora.

oto czesc email:

Hi Tom,

 

thank you very much for the log.

 

I did not expect you sending the log already today, otherwise I would have sent you the new update before.

 

As for the previous log, I could already see that it found these 2 faults:

4242 for engine

D373 for ECU ID 29

 

Is this what you expected?

 

 

To co ja oczekiwalem z inpa:

http://imageshack.us/f/6/codyprzedbmwhat.png/

 

wniosek z tego ze BMWhat odczytalo moduly DDE i ASC -wazne ale nie odczytalo 2 bledow z modulu FZD (blad przepalonych zarowek w podsufitce - zalozone ledy)

ale i tak jestem pod wrazeniem :shock:

 

do programiku sa nowe update wypuszczone dzisiaj, zczytalem i wyslalem loga i czekam na odpowiedz.

 

 

Kazdy z nas moze wyslac loga do autora z wersji light.

zczytujemy bledy ze wszystkich modulow,home, settings, przewinac zolte prostokaciki i kliknac "Send Session-Debug Log-File"

 

w wiadomosci email domyslnie jest adres autora. w wiadomosci wpisac email( na wszelki wypadek).

wtedy autor moze odeslac email z bledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w wersji lite macie dostep do parametrów ??? ja mam silnik N43 laczy sie czyta bledy, znaczy skanuje ale bledow 0 tylko nie mozna wejsc w parametry, nawet ten obrotomierz nie smiga. Chcialem kupic pelna wersje ale jak tez ma nie pokazywac parametrow to bez sensu ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris poczekaj troszeczke jeszcze. ja juz mam pelna wersje -testuje. sa problemy i caly czas jestem w kontakcie z autorem aplikacji. moje autko jest krolikiem doswiadczalnym ale wole uzywac nazwy "czescia wielkiego projektu". jak beda duze zmiany na + to bede informowal. malo tego bedzie mozliwosc dostac lepsza cene na zasadzie kupienia w google play i dostania spowrotem ok 30% np. na paypal ale szczegoly pozniej. wszystko zapowiada sie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wszystko rozumie ale czy u Ciebie na wersji lite czyta parametry i jeżeli tak to jaki masz silnik bo nie wiem czy ta okrojona wersja czyta tylko błędy bez możliwości kasowania czy też kasuje je, w sumie to nikt się nie wypowiadał w tym temacie

 

Edytuję żeby nie śmiecić

Dostałem maila od autora softu. Parametrów nie będzie czytał bo ponoć użytkownicy aplikacji stwierdzili, że to nie jest im potrzebne poza tym jest sporo rodzajów ECU do silników i dużo mieli by pracy przy okodowaniu tego wszystkiego. Parametry działają tylko w kilku wybranych silnikach, które oni testowali. Wersja z programowaniem auta ma być rozwojowa z tego co gościa zrozumiałem. Jak dla mnie lekka kicha bo było by fanie sprawdzić sobie przepływkę - ilość zaciągane powietrza czy nieszczęsną temperaturę płynu chłodzącego bo niemiaszki pożałowali i nie dołożyli w e90 ...

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o parametrach live data czy o parametrach jakie byly gdy powstal blad?

bo ja mam inne info.

w tej chwili jest problem z odpytywaniem niektorych ecu - czasmi ster odpowiada czasami nie. autor planuje zrobic tak ze gdy ecu nie odpowie program bedzie probowal odpytywac go ponownie. jesli chodzi p live data to ja go zapytam ponownie o to.

jesli chodzi o cene to on pytal ilu by bylo chetnych na takie cos wtedy lista i zapytanie do niego. tylko tak jak pisze jest to troche w powijalach narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma byc. dostalem odpowiedz i skomunikowal sie z oboma sterami i podal prawidlowe bledy. teraz musi uaktualnic pelna wersje. jak bedzie wsio hulalo to zrobie filmik z apka i inpa.

odnosnie live data kolega mial racje. z tego co on mi napisal wielu uzytkonikow pisalo zeby zrezygnowac z live data a przygotowac kodowanie bo na google play jest duzo aplikacji z podstawowymi czujnikami jak temperatura wody, pwietrza w kolektorze, na zewnatrz, cisnienie doladowania itp. On moze to dodac ale jest to bardzo duzo pracy bo do kazdego silnika oddzielnie + testy wiec przygotowanie tego zajmie duzo czasu a lepiej by bylo gdyby dodal kodowanie - i na dzien dzisiejszy taki jest jego plan ale zastrzegl ze bedzie sledzil feedback uzytkownikow i bedzie bral pod uwage ich sugestie. jesli chodzi o mnie to mysle ze powinien dopracowac diagnoze- kody bledow i brac sie za kodowanie.

jesli ktos ma jakies sugestie prosze pisac do niego z tym on na pewno odpowie jesli jest problem z tym to mozna pisac tutaj a ja go zapytam - nie ma problemu.

wersja light po nastepnej aktualizacji bedzie miala zmiane ktora rozwiazuje ostatnie problemy czyli problem z komunikacja z niektorymi sterami. technicznie - jak sterownik nie odpowie to bedzie odpytywany ponownie do skutku. ja juz mam ta wersje i zadzialalo wreszcie.

jak ona wyjdzie kazdy kto ma adapter i wrsje light moze odczytac kody i je wyslac mailem (pisalem jak to zrobic) i w odpowiedzi dostanie opis bledow jakie sa w aucie.

to narazie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
troche szkoda z live data, wiem że są programy czytajace czujniki tylko po co mieć 2-3 programy jak mogł by to robic jeden dedykowany do marki. Co masz na myśli piszac o kodowaniu ? zmiana softu w poszczegolnych modułach jak sss czy ista czy tez zmiana ustawień w sterownikach np wyłączenie sprawdzania żarówek jak ma to miejsce w ncs'ie wdytujac plik i wrzucajac go ponownie do auta ?
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polska to ona jest dopóki nie wybierzesz modelu bo w diagnozie wszystkie modułu, ich nazwy, i tak są po angielsku :) Na IOS chyba koleś nie robi już aktualizacji bo ciągle jest wersja 1.1 a na androida 2 z grochem
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.