Skocz do zawartości

e 46 2003 kombi zamknięty na amen bez aku


heniostar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sytuacja wygląda następująco,

samochód wcześniej zamknięty na zamek centralny ( kluczykiem ) po wyjęciu akumulatora zatrzasnłem tylne drzwi ( kombi ) i dzisiaj spokojnie idę ( niestety z akumulatorem ) do auta a tam zong, nie mogę otworzyć drzwi kierowcy i dostać się do auta. Kluczyk obraca się o 90 stopni ale nie otwiera zamka, cypel nie wychodzi ba nawet nie drgnie ( próbowałem z podniesioną klamką ale też kiszka ). Tak przeczytałem posty typu "alarmowe otwieranie auta"," podłączenie prądu do żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej", może inne jakieś pomysły czy zostaje tylko " usunięcie szyby" lub wyjęcie prawej nerki ale tam chyba osłona chłodnicy

Proszę o dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Goły plus jest na alternatorze, morze być jedynie założony plastikowy kapturek.

Zamek powinien działać bez akumulatora, u mnie działa, przekręcając kluczyk czuć w pewnym momencie opór, trzeba go jakby przełamać i się otwiera.

Na przyszłość wyjmując aku, zostawia się niedomkniętą maskę, żeby swobodnie podłączyć akumulator do awaryjnego plusa. Złodzieje silnika nie poniosą :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego też tak zrobiłem, ku mojemu zdziwieniu nie było zamka w klapie bagażnika ;/. otworzyłem drzwi kluczykiem, maskę i podpiąłet aku kablami do Plusa, który jest wyciągnięty obok osłony silnika, - złapiesz gdziekolwiek. Jak podpinasz musisz otworzyć tylną klapę :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda do tej pory jak ładowałem aku ale nie zamykałem auta, co do centralnego to od strony kierowcy nie zawsze zamykał i otwierał drzwi ( dobrze działa jak jest ciepło ), zimą i w deszczowe dni drzwi kierowcy po otwarciu pozostałych drzwi centralnym otwierałem i zamykałem grotem kluczyka i dopiero wtedy wychodził cypel i dało się otworzyć drzwi kierowcy,to samo przy zamykaniu

dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto otwarte, duża ulga

podałem minus na wydech a plus do podświetlenia tablicy ( po wyjęciu żarówki ), trzeba sprawdzić miernikiem do której końcowki, ja oczywiście nie sprawdziłem i było trochę dymu w klapie bagażnika, centralny zadziałał bez problemu, całość zajęła 2 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.