Skocz do zawartości

320d 2000r nie odpala


manugino12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie auto zgaslo 2dni temu podczas jazdy i nie chcialo odpalic wymienilem filtr paliwa odpalilem samostartem i odpalila pojezdzilem 2dni i znow to samo niechce odpalic z kluczyka odpala z samostartu przejade pare km zaczyna falowac na obrotach i gasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak krecisz rozrusznikiem pojawia sie jakis dymek?

Tez mialem problem ze zgasla ale juz nawet na samostart nie lapala. I po pompa do regeneracji. Sprawdzales czy Ci podaje paliwo w ogole?

Poluzuj nakretke na wtrysku a druga osoba niech kreci. Sprawdz czy ktorys przewod paliwowy idacy do pompy jest nieszczelny. Moze dostaje sie powietrze. Skoro twierdzisz ze cos zalapuje to moze paliwa nie dostaje. Zbiorniczek tam gdzie masz filtr paliwa napelnia sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje odkrecic wtryski zeby zobaczyc paliwo czy leci kubek sie napelnia ale mysle ze za wolno slabo leci paliwo i jakby z bombelkami powietrza jak trzymam ja powyzej 1000obrotow to moge jezdzic a jak spadnie ponizej to zgasnie i niechce juz odpalic z kluczyka dzisaj podjade na kompa i dam znac co wywalilo a pompa paliwa ma jakis filtr moze byc zapchana? . Bylem teraz odpalic odkrecilem filt paliwa widac lekko zamarzniete scianki wyjelem go wlalem paliwa odpalilem na plaka i odpalil paliwa wiecej ubywa niz sie zapelnia a jak konczy sie kubek to leci paliwo spienione jakby z powietrzem gasnie i widac w przewodach powietrze. Jak sam uzupelniam ten kubek czyli dolewam jak jest odpalony to chodzi i nie gasnie gdzie szukac przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wygląda na to że masz szczęście i pompa w baku. Ja przerabiałem jedną i drugą pompę i przy wtryskowej po prostu nagle zgasnął bez ostrzeżenia i nie odpalił więcej a przy pompie w baku były właśnie takie dziwne objawy że gasnął, krztusił się i nie odpalał już potem. Za pierwszym razem pomogło dolanie 5l paliwa za drugim już laweta. Dlatego pytałem ile w baku paliwa masz. Spróbuj zatankować do pełna dobrego disla jeśli pomoże to na 100% pompa w baku, jeśli nie pomoże to o niczym nie świadczy i dalej stawiam na pompę w baku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problem raczej rozwiazany wysuszylem pompe z baku wlalem 0.5l denaturatu zalalem 15l verwy odpalil ze az wylewalo sie z kubka tam gdzie filtr paliwa wczesniej tak pompa nie podawala cisnienia wlozylem nowy filtr pojedzilem 30-40km i teraz pali od strzala mysle ze cos przymarzlo w pompce bo jak suszylem suchszarka to leciala jakby skroplona woda dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niby mozna stwierdzic w jakiej jest kondycji i czy za niedlugo bedzie trzeba wylozyc pare zl ...

Musze zakupic kabel.. :D

 

Dzieki za info..

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.