Skocz do zawartości

320d 2000r nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
i niby mozna stwierdzic w jakiej jest kondycji i czy za niedlugo bedzie trzeba wylozyc pare zl

Byłoby super gdyby DIS podał informacje, że jeszcze tyle i tyle przelotu zostało do awarii :wink: ale niestety tak nie ma. Musisz po prostu wiedzieć na jakie parametry patrzeć w odniesieniu do temperatury i obrotów silnika. Dopiero wtedy będzie w 99% pewne jaka jest kondycja pompy. No i pozostaje jeszcze diagnoza hydrauliczno-mechaniczna.

Opublikowano
i niby mozna stwierdzic w jakiej jest kondycji i czy za niedlugo bedzie trzeba wylozyc pare zl ...

Musze zakupic kabel.. :D

 

Dzieki za info..

test w DISie nie powie Ci kiedy skończy się pompa tylko da ogólny obraz z pracy jej najważniejszych elemementów ... jedynie sprawdzenie pompy na stole jest w pełni wiarygodnym testem , czyli musiałby ją wyciągnąć ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
i niby mozna stwierdzic w jakiej jest kondycji i czy za niedlugo bedzie trzeba wylozyc pare zl ...

Musze zakupic kabel.. :D

 

Dzieki za info..

test w DISie nie powie Ci kiedy skończy się pompa tylko da ogólny obraz z pracy jej najważniejszych elemementów ... jedynie sprawdzenie pompy na stole jest w pełni wiarygodnym testem , czyli musiałby ją wyciągnąć ...

 

Podepne sie pod temat, TC i yoshimura01 piszecie o tescie pompy w DISie, zastanawiam sie nad kondycja mojej pompy i czy zostala dobrze zalozona, robilem jeden z testow w disie, nie pamietam nazwy, wynikiem byl chyba stopnie i podany zakres w ktorych wynik powinien sie miescic, na 0% i 50% w 50 w moim przypadku sie miescila, przy 0% niestety nie, co mam z tego rozumiec, pompa zostala zle zalozona czy jest na wykonczeniu ?

Opublikowano
Regeneracja = poprawnie osiągane "set pointy". Jeśli jest coś nie tak, to trzeba pokazać pomiar jako dowód do reklamacji.
Opublikowano

Nie byla regenerowana, jedyne co to gdy byla wyciagnieta sprawdzili ja (ponoc) i wymienili czujnik obrotow walka. za co skasowali 600 zl....

 

Nie osiagane setpointy moga wskazywac na zle zablokowany rozrzad przy zakladaniu pompy ? Auto jezdzi dobrze, moc ma, spalanie niskie, njedynym problemem jest to ze po zagrzaniu obroty na postoju sa na wysokosci 1100 rpm, czy pompa moze byc tego powodem ?

Opublikowano
Oj to źle zrozumiałem :duh: A czy tak wysoki jałowy był PRZED wymontowaniem pompy czy to dopiero po tym wszystkim się stało??
Opublikowano

z tego co pamietam po wymontowaniu, pompa po sprawdzeniu byla oczywiscie ustawiona i zablokowana, nie mielismy oryginalnej blokady kola zamachowego wiec sobie dorobilismy. mam zdjecia z testow pompy w disie, zalozylem do tego temat, jesli mozesz to prosze o wypowiedz :

 

viewtopic.php?f=69&t=208087

 

Pozdr

Opublikowano
A więc jeżeli po wymontowaniu to pierwsze podejrzenie pada na pompę. Spróbujcie jeszcze zresetować funkcje pompy za pomocą DIS.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.