Skocz do zawartości

wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3


totel21

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Mam pytanie zwiazane z wymiana radia w bmw e46 coupe 99r (radio org ma maly wyswietlacz i navigacje) . Gdyz chcialem samemu wymontowac i wymienic orginalne radio i zamontowac radio na mp3 i tu jest problem. Wiec wymontowalem seryjne radio a tam jest jedna taka mala niebieska kosteczka z paroma przewodami wiec zaczolem kombinowac znalazlem plus w tej kostce wpiolem sie kablami z nowa kostka od nowego radja i nic nie gra . slyszalem ze radio seryjne steruje jako amplituner i ze seryjne nie ma w sobie zamontowanego wzmacniacza . I teraz mam pytanie czy jest gdzies schowana dalsza wiaska kabli i seryny wzmacniacz zeby z tamtad mozna bylo poprowadzic kable czy co mam dalej robic . Bede wdzieczny za pod powiedz gdyz jestem nowym forumowiczem :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja też wymieniałem org. radio z ta nawigacja strzałkową na nowsze radio nie org i wszystko bylo plug and play. Tyle że ja kupiłem gotową przejściówkę z wtyczki bmw na iso. Wszystko działało od razu. Może tak spróbuj zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemot proponuję abyś koledze podesłał taką wtyczkę jeszcze, na pewno będzie wdzięczny :mrgreen:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pewnie nawigacja to tylko ekran, a radio masz w bagażniku :) z tego co kojarze to panel z wyświetlaczem nawigacji i radio są osobnymi urządzeniami. Zajrzyj do bagażanika, lewa strona, tam gdzie masz zmieniarke, pewnie bedzie też radio, czytnik DVD dla nawigacji.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wtrącić jeśli radio które chcesz zamontować jest też od BMW to wystarczy tylko podjechać do dobrego elektromechanika od bmw i sprawę ci załatwi jeśli

się orientuje to trzeba przekodować właśnie tą centralkę sterującą która najprawdopodobniej znajduje się w bagażniku. A samo podłączenie fizyczne radia nie powinno być żadnym problemem pod warunkiem że to oryginalne radyjko BMW, wtyczki powinny być takie same, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżka ma inną wtyczkę niż moja. U mnie była tak czarna kobylasta z zasuwką i do niej bez problemu dobrałem przejściówkę na allegro.

Totel21 - w tej sytuacji na Twoim miejscu podjechałbym do jakiegoś serwisu car-audio i poprosił o dobranie przejściówki. Trochę więcej zapłacisz ale będziesz miał pewność ze będzie pasować. Możesz tez spróbować na allegro skontaktować ze sprzedającym, podesłać mu fotke swojej wtyczki i zapytać czy ma do tego przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem temat pare lat temu, w bagażniku masz moduł radia, aby podłaczyć normalne musisz ciągnać kable do przodu auta,

ja zrobilem tak że: kupiłem przejściówke bmw- iso , przecinasz ją na pół i przedłużasz kablami aby starczyło do przodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka, którą kolega pokazuje jest w starych nawigacjach strzałkowych. Ja mam nawigację tego typu z 2004 r. i wtedy chyba już inżynierowie z BMW poszli po rozum do głowy, żeby zrobić inną kość. Bez problemu mogę podłączyć taką kość ISO:

 

http://www.cbelektron.pl/images/31214_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja to przerabiałem we własym samochodzie. Navi strzałkowa + Harman Kardon. Moja kostka też była taka mała niebieska. To co jest ori jest to tylko "sterownik" cała reszta jest w bagażniku. NIe ma nigdzie takiej przejsciówki co jest potrzebna autorowi i była potrzebna mi :)

W bagażniku jest centralka ale po podłączeniu do niej nie miałem żadnego dzwieku choc coprawda radio działało. Zostało mi jedynie zrobienie własnej instalcji co tak naprawde wcale nie jest skomplikowane bo inżynierowie BMW fajne wymysli puszcenie kabli głośnikowych choc nie powiem że nie ma co robic przy tym ale jest warto :)

Więc tak jak mówie nic z tą kostką sie nie wymysli tylko i wyłacznie własna instalacja. I uwierz że prosciej i szbciej będziesz miał pociągną kable od głosników niż przez cały samochód z tyłu centralki i nie wiadomo czy będzie działało.

Jakby co to służe pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kostka-przejsciowa raczej odpada bo ja probowalm sie wpiac w ta kostke seryjna kostka od radia udalo mi sie zlapac plus i minus ale jak szukalem zeby podpiac glosnik w tej kostce to nic mi nie zagralo aa wrecz pojawial sie jakis dziwny komunikat na radiu ze jest jakis blad w polaczeniu jakby jakies zwarcie sie robilo wiec raczej w konsoli auta jest tylko te radio jako amlituner bez wzmacniacza a wzmianisz musi sie znajdowac tak jak koledzy wyzej pisza z stylu auta i od tamtad trzeba zaczac dzialac tak mi sie wydaje po waszych wypowiedziach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku po lewej stronie tam gdzie czytnik płyt do navi jest taki moduł radiowy http://allegro.pl/tuner-radiowy-bmw-e46-e39-i2916821372.html

i z tego ciągnołem wszystkie kable aż do przodu i wszystko jest tak jak powinno prąd ,sterowanie, głos.

tak jak juz pisałem kupujesz przejściówkę przecinasz na pół i przedłużasz.

Skąd jesteś kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie,

W braciaka samochodzie mam tą niebieską wtyczkę, + białą od navi.

 

Wybór padł na pociągnięcie całej instalacji. Mam tylko kilka pytań:

 

1. Skąd wziąć napięcie ze stacyjki oraz napięcie stałe. Pod radiem są jakieś wiążki, można się wpiąć?

2. Którędy pociągnąć kable do głośników z tyłu (z przodu pewnie da radę za deską, ale do tyłu? Po suficie, po podłodze? Prawy i lewy razem i rozejście z już na tyle, czy każdy oddzielnie osobną stroną? Czy może tunelem po środu?

 

Fura to e46 kombi 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.