Skocz do zawartości

na jakiej stacji najlepiej zatankować olej napędowy?


sisoko

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ściągnąłem BMke 320d z Niemiec.

Dziś zamierzam ją zatankować w Polsce pierwszy raz.

Podajcie proszę na jakiej stacji w Wałbrzychu najlepiej zatankować olej napędowy.

Cena nie gra roli. Chcę być tylko pewny, że nie zaleję do baku jakiegoś odbarwianego syfa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak odbierałem swoją z salonu to sprzedawca sugerował tankowanie na Shellu. Ale to było w Warszawie :twisted2: Sam tankuje regularnie na BP, prawie zawsze na tej samej stacji :roll2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii zapraszam na:

 

http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/wyniki_kontroli_jakosci_paliw/kontrola_stacji_paliw/

 

Są tu spisy stacji skontrolowanych oraz wyniki kontroli. Zawsze coś, żeby się upewnić, czy tankować, czy omijać...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam (a raczej starsi maja) focusa 1.8tddi 90ps i tankujemy tylko na shellu i bp, kilka razy zdarzylo sie na stacja typu CPN i bylo wyraznie czuc ze auto jest duzo bardziej mulowate i duzo bardziej kopcil przy starcie :/ zwlaszcza polecam bp ultimate

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

ja już sie przekonałem że jest różnica na paliwie i to niemała...

Próbowałem zwykły ON na Orlenie, na BP i Neste. Następnie pojeździłem troche na Verwie z Orlenu i już auto inaczej chodziło.

teraz tankuje na Statiolu - bezsiarkowe- i gdy raz wlałem paliwo z Neste, tak za góra 50zł to różnica jest znaczna zarówno w przyspieszaniu jaki i kulturze pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a wiecie panowie ze BP kupuje paliwa z orlenu?

ja tankowalem verve na orlenie,bylo ok ale przerzucilem sie na shella,roznicy nie czuje ale ale nie wiem czy shell tez nie kupuje od orlenu.

 

:nienie:

dostawcą paliw na stację Shell, BP, Statoil i Neste jest.... LOTOS i w gdańskiej rafinerii dodają ich dodatki uszlachetniające różne dla każdego z koncernów

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorka bylem pewien ze paliwka na tych stacjach sa z polski ale myslalem ze sa z orlenu.czyli ze jak dodaja rozne dodatki to to paliwo jest lepsze niz jakbym tankowal na lotosie?

ciekawi mnie tez jak oni to robia? kazdy zagraniczny koncern ma zatrudnionych pracownikow w lotosie i oni to dolewaja czy tez robia to pracownicy lotosu i czy ktos to kontroluje czy robia to na "oko" bo jak na oko to z tym paliwkiem moze by roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorka bylem pewien ze paliwka na tych stacjach sa z polski ale myslalem ze sa z orlenu.czyli ze jak dodaja rozne dodatki to to paliwo jest lepsze niz jakbym tankowal na lotosie?

ciekawi mnie tez jak oni to robia? kazdy zagraniczny koncern ma zatrudnionych pracownikow w lotosie i oni to dolewaja czy tez robia to pracownicy lotosu i czy ktos to kontroluje czy robia to na "oko" bo jak na oko to z tym paliwkiem moze by roznie.

 

nie twierdzę że taki BP ON ultimate nie jest z eksportu, ale szczerze w to wątpię. Każdy koncern ma teoretycznie przynajmniej swoje dodatki uszlachetniające. Lotos produkuje paliwko np. dla Shella. jest to normalne paliwo takie jak na stacji Lotos, ale plus dodatek uszlachetniający który wymaga shell dla swoich paliw. Wszystkie mają jakieś dodatki, ale jakie to juz tajemnica poszczególnych koncernów wilczając w to nasze krajowe - lotos i orlen.

I takie cysterny są przed wyjazdem na stacje statoilu, shella bp, neste plombowane. A co do kontroli to pewnie same koncerny kontrolują to czy paliwo dla nich produkowane spełnia też ich wewnętrzne założenia, normy jakby tego nie nazwac.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze taki shell czy bp kontroluje swoje paliwa dosc dokladnie bo sporo maja do stracenia jesliby przydarzyla im sie wpadka.mnie po prostu lepiej dziala na psychike fakt ze tankuje na stacji renomowanego koncernu i nigdy sie nie nacialem jescze. a czy auto lepiej chodzi? szczerze mowiac nie wiem roznicy nie czuje ale to moze dlatego ze jezdze dosc spokojnie a beemke mam od niedawna a i tak roznica jest kolosalna w stosunku do poprzedniego auta(corsa 1.4 +gaz).mam nadzieje ze lepsze czucie autka i paliwa przyjdzie wraz z czasem i liczba pokonanych kilometrow.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ludzie wszystkie paliwa na orlenie, statoill, jet, lukoil, stacje przy marketach są z tej samej rafinerii, ja tankuje gdzie jest najkorzystniej np. Lukoil i Jet, macie panowie wyobrażenie, że na Shellu będzie lepsze? akurat i te ich paliwa vpower, był kiedyś test w gazecie motoryzacyjenj, znajde go i przekarze na forum, kwestia z tymi paliwami jest taka, że są czystsze i tyle,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ja tankuje gdzie jest najkorzystniej np. Lukoil i ,

a to lukoil nie ma swojego paliwa tylko od orlenu kupuje?

wiesz na pewno czy tylko domniemywasz?

pozatym co sie tyczy zachodnich stacji to zgoda maja paliwo z orlenu ale maja lepszy system kontroli jakosci tego paliwa zeby nie zepsuc sobie reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja zatankowałem raz moją 524TD na stacji JET (20L) i po powrocie do domu (18km) złapałem się za głowę... Silnik chodził nierówno i dymił na niebiesko. Widać było jakby nie chodził na wszystkie cylindry- bujał się. Spuściłem paliwo z filtra bo myślałem że się zatkał ale nie pomogło. Dopiero wizyta na orlenie i dotankowanie do pełna rozwiązała problem a stacja JET straciła klienta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja od samego początku tankuje na BP Ultimate i nie narzezkam. a co do róznicy to jest ona odczuwalna nawet tankujac na tej samej stacji tylko ze zwykły ON. pierwszy raz zatankowałem na BP zwykły olej napedowy i nastepnym razem juz Ultimate ---> różnice da sie odczuc ale szaleństwa nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi napisać czy odczułem róznice lejąc Ultimate ON czy nie , wlewałem na przemian ze StatOil bo na BP mam 20 km więc daleko jedynie przy okazji ale.... ostatnio jak tylko mam okazje tankuję v-power ON na Shell i tu już chyba jest różnica , może ktoś chetny sprwadzić ? może być nawet 330d - warunek w automacie :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki.

 

Mam takie spostrzeżenie, że jak tankuję na BP czy Statoil to jeszcze nie miałem problemów. Przez pewien okres czasu tankowałem na stacji przy Tesco. W większości nie widziałem różnicy ale bywały dni gdzie silnik pracował jakoś inaczej.

 

Wydaje mi się, że markowe stacje trzymają stały poziom a w Tesco jest na prawdę dobrze ale trafiają się czasem dostawy jakigoś chłamu. To mała loteria na co trafisz, można przez kilka miesięcy być bardzo zadowolony albo zalać kilka razy jakiegoś świństwa i się zrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej preferuję stacje Jet, Orlen lub Shell. Nigdy nic mi się nie przytrafiło w związku z taknkowaniem właśnie u nich. A co do stacji, której nie polecam... Neste. Zatankowałem tam 1 raz za 50 zł ON (moja wypowiedź dotyczy wyłącznie ON) i autko przejechało ok 50 km mniej niż po tankowaniu za tę samą kwotę gdzie indziej. Mimo, że teoretycznie wlałem więcej niż zwykle, bo na Neste najtaniej...

 

Pozdrawiam.

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i mój brat swego czasu tankowałem na Neste. Efekty był tego taki, że zarówno moje auto jak i jego chodziło zdecydowanie mniej równo, glosniej i paliły więcej.

Odkąd tankujemy na statoil supreme diesel auto spala mi około 6l/100km - z ostatnej jazdy Kraków-Kołobrzeg wyszło dokładnie 5,8l/100km a nie jechałem 70:)Silnik pracuje zdecydowanie ciszej.

Gdybym nie miał już wyboru to wziąłbym paliwo na Orlenie. Do BP nie mam zaufania chociaż mam go pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do kontroli jakości paliwa tzn od momentu produkcji do do momentu tankowania pełną kontrolę zachowują dwa koncerny w Polsce: Orlen oraz Shell. Wszystko z jednego powodu: jako jedyni posiadają własne składnice paliw płynnych i są w stanie realizować politykę jakościową swoich produktów. Reszta bierze od nich i co po drodze z paliwem się dzieje tego nie wie nikt ( a raczej wiedzą kierowcy po zatankowaniu "okazji").

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.