Skocz do zawartości

X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA


darjez

Rekomendowane odpowiedzi

P

tresci firma sie chwali ze ma "40 lat doswiadczenia". Czy ktos moze mi wyjasnic taki slogan ?
ytasz

Przypuszczam że firma jest oparta na czynnym zawodowo właścicielu co od 40 lat naprawia skrzynie biegów.

Jak tak to jest nie jestem tym zdziwiony bo tu w Kanadzie tak to często jest przedstawiane.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak troche odbiegajac od tematu. Za 1300zl jest "podstawowa regeneracja xdrive", w tresci firma sie chwali ze ma "40 lat doswiadczenia". Czy ktos moze mi wyjasnic taki slogan ? Ludzie sie na to naprawde nabieraja ? :D

 

 

A co w tym dziwnego?

Ja sam naprawiasz te skrzynki to wiesz ,ze ich budowa jest bardzo prosta i jak ktos naprawia X-czasu skrzynie biegów ,to ta skrzynka X-drive z BMW to dla niego bułka z masłem.

Mi kiedy skrzynka padła to w Poznaniu w zakladzie zajmujacym sie naprawa automatycznych skrzyń biegów w ciagu ok.4 godz.skrzynke wyjeto ,naprawiono i z powrotem załozono.

Mineły juz 3 lata ,zrobiłem juz prawie 80 tys.km i wszystko jest ok.A koszt całkowity naprawy wyniosł ok.750 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego?

Ja sam naprawiasz te skrzynki to wiesz ,ze ich budowa jest bardzo prosta i jak ktos naprawia X-czasu skrzynie biegów ,to ta skrzynka X-drive z BMW to dla niego bułka z masłem.

Mi kiedy skrzynka padła to w Poznaniu w zakladzie zajmujacym sie naprawa automatycznych skrzyń biegów w ciagu ok.4 godz.skrzynke wyjeto ,naprawiono i z powrotem załozono.

Mineły juz 3 lata ,zrobiłem juz prawie 80 tys.km i wszystko jest ok.A koszt całkowity naprawy wyniosł ok.750 zl.

 

A to ciekawe co piszesz, bo lancuch do skrzyni kosztuje okolice 700-1000zl, kpl. lozysk podobne pieniadze a czesci, ktore sie zuzywaja (lapki+talerz) i wypadaloby je wymienic to koszt powyzej 2000zl.

Zatem mowiac naprawa masz na mysli wymiane oleju i pewnie kilka lozysk lub "czary" o ktorych jeszcze nie wiem.. No i gdzie jest robocizna...

Podaj adres to bede im wysylal swoje skrzynki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papik,

 

Nie porównuj Twojej regeneracji (która wydaje się bliska opcji "refurbished") + ściągnięcie skrzynki/ponowny montaż + olej + adaptacja w Warszawie do (zakładam tylko) wymiany łańcucha + łożysk igiełkowych (nawet bez oleju) w skrzynce dostarczonej przez klienta na stół w dziurze pod Starogardem Gdańskim.

Rok temu proponowałeś podobną naprawę za 1500zł (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.481655505229082.107054.215042851890350&type=3) gdzie dorzucałeś olej , adaptację i 12mis gwarancję. Dało się? Dało...

 

Nie bronię gościa (ani nim tym bardziej nie jestem) , ale wydaje mi się ,że przeginasz w drugą stronę. Wiele osób opisywało tutaj "budżetową" naprawę skrzynki, która okazywała się w miarę trwała. Dostajesz to za co płacisz - proste.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skrzynce padły dwa łozyska kulkowe .Pamietam ,ze koszt jednego to ok.17 zl.mechanik wymienil rowniez łozyska igielkowe ,ktore równiez nie były wiele droższe.

Wiem,ze warsztaty skupuja uszkodzone skrzynki rozdzielcze i bazuja na częściach uzywanych.

Mnie naprawa calkowita z montazem /demontazem skrzynki kosztowała 750 zl.

Jeszcze dwoch moich znajomych naprawiało tez skrzynki w Poznaniu ale gdzie indziej -kosztowało to ich ok.1 tys.zl.

ja jeżdze po naprawie 3 rok-zero problemow

Podałem tylko suche fakty nie oceniam czy to duzo ,czy tanio,dobrze lub źle auto jeździ wszystko pracuje jak powinno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Kogo polecacie w mazowieckim lub łódzkim do naprawy skrzynki rozdzielczej? Byłem dzisiaj na wymianie oleju w niej to mój mechanik zauważył opilki w środku. Dodam ze miałem sztuki przy hamowaniu i wolnej jeDzie. Żadna kontrolka mi nnigdy się niesnie świeciła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo polecacie w mazowieckim lub łódzkim do naprawy skrzynki rozdzielczej? Byłem dzisiaj na wymianie oleju w niej to mój mechanik zauważył opilki w środku. Dodam ze miałem sztuki przy hamowaniu i wolnej jeDzie. Żadna kontrolka mi nnigdy się niesnie świeciła.

 

Proponuje warsztat Pompa u Papika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Mnie chyba tez dopadla słynna zebatka wyskakuje i kontrolka 4x4 i hamulec reczny na zółto oraz poduszka na czerwono a na dodatek podczas jazdy zablokowalo m :shock: i kola.Chyba ze to cos innego :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba tez dopadla słynna zebatka wyskakuje i kontrolka 4x4 i hamulec reczny na zółto oraz poduszka na czerwono a na dodatek podczas jazdy zablokowalo m :shock: i kola.Chyba ze to cos innego :?:

 

jak Ci koła zablokowało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja całą skrzynkę x-drive w E60 naprawiałem u tego człowieka http://bmw-serwis.com.pl/ czas naprawy 1,5 dnia ale dalii mi autko zastępcze jak się okazało że to trochę potrwa i przyjechałem następnego dnia. Na piśmie gwarancja dwa lata ale twardo się zapierali że nic się nie stanie pod warunkiem że koła będą odpowiednio dobrane, mianowicie obwód tył i przód taki sam. Mogę ich szczerze polecić widać że się znają i chcą naprawiać a nie tylko wymieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Mój przypadek jest inny.. zastanawiam się czy związany ze skrzynką xdrive. Auto podczas hamowania lub w ruchu jednostajnym na skręconych mocno kołach np na rondzie na 1 i 2 biegu ewidentnie strzela w napędzie gdzieś pod autem ale słychać to raczej z tyłu z okolic dyfralub półosiek tylnych. Podczas przyśpieszania ten strzał nie występuje. Przy hamowaniu i przyśpieszaniu na wprost też jest OK. Nie wyświetlają się żadne wskazane wcześniej błędy. Za tydzień może 2 uda mi się pozdejmować osłony i obejrzeć wał, półośki itd... Gdzie szukać przyczyny? Podpora wału, przeguby, mocowanie tylnego zawieszenia? A może jest ktoś z okolic Bielska kto byłby w stanie określić "na słuch" na co zwrócić uwagę i gdzie szukać przyczyny? Pacjent x3 2,0d 2005

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniałem filtr paliwa.Myślę z ciekawości zajrzę do tej słynnej zębatki.Co tam 4 śruby 2 wtyczki.Jakie było moje zdziwienie zębatka jak nowa z fabryki,Zero wytarcia.Przebieg ory 204tys.Auto mam od 2lat sprowadzone z Belgii.Jak to jest ze u jednych wycierają się te zębatki a u innych nie.Drugie pytanie chciałbym wymienić olej w skrzyni rozdzielczej czy po wymianie jest konieczna adaptacja?Czy odłączyć lepiej akumulator przed wymianą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniałem filtr paliwa.Myślę z ciekawości zajrzę do tej słynnej zębatki.Co tam 4 śruby 2 wtyczki.Jakie było moje zdziwienie zębatka jak nowa z fabryki,Zero wytarcia.Przebieg ory 204tys.Auto mam od 2lat sprowadzone z Belgii.Jak to jest ze u jednych wycierają się te zębatki a u innych nie.Drugie pytanie c?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta:

-kiedy kończy sie skrzynka to pierwszym tego objawem jest wytarcie tej plastikowej zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.