Skocz do zawartości

Co wybrać 328i ( 245 KM ) czy 320d ( 184 KM )


RutekWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w poprzednim poście zamieściłem pytanie ile rabatu moge uzyskać na zakup BMW i już jestem dogadany z dilerem ale teraz mam dylemat czy kupić 328i ( 245 KM ) czy 320d ( 184 KM ). porównywałem dane techniczne tych dwóch silniczków i tak na prawde nie ma aż takich duzych różnic w osiągach. 245 KM Vmax 250 a 320d Vmax 235 tutaj nie ma znaczenia gdzie taką prędkość rozwijać, przyspieszenie 245 KM 6,1 a 320d 7,5, spalanie w mieście i tu już jest duża różnica, 245 KM 8,2 a 320d 5,4. Różnica w cenie jest 6,000 brutto więc tu też nie ma problemu. Zastanawiam się tylko czy 245 KM nie jest za bardzo wyżyłowana i to odbije sie na żywotności silnika. Poradzcie który byście kupili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega Rutek kupuje ale ma dylemat, serce chce 328 a rozum mówi 320d. Jeżdże głównie po mieście do pracy i z pracy. Troche przeraża mnie to spalanie, w tej chwili mam Audi A4 B8 2.0 TDI 143 KM a że powoli przychodzi kryzys wieku średniego to chciałem troche sobie pośmigać. I tak myśle że głupio będzie wyglądała trójka w m-pakiecie, kolor estoril bleau i w dieslu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0d ale tutaj nie wiem nad czym się zastanawiać. Jasne, że 328 będzie o niebo lepszy, bardziej komfortowy, szybszy, cichszy, itp. Różnicę w spalaniu pokryją koszty serwisu diesla - więc pewnie na jedno wyjdzie. I w palnik możesz dawać po przejechaniu 2km a nie 15km w przypadku diesla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie jazda po Wawie to benzyna wygrywa. Zimny diesel spali również do 8-10 litrów po mieście (relacja kolegi z nówką X3 2.0d), a z 328 więcej funu. No chyba, że trasę do pracy masz po S8 ;-)

 

Tylko pamiętaj, że spalanie na autostradach benzyna ma... well.. benzynowe :-) (moje 320i @ 184KM = 8,5-9,0 przy 160kmh na tempomacie, z klimą/radiem, pomiar "średni" z np. 50 km jazdy bez zwolnień/przyśpieszeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wersje wybrałem, możecie sprawdzić to dodać lub co można odjąć która opcja jest według was niepotrzebna lub potrzebna. Wartość auta wyszła 220 k

 

Estoril Blau

Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa

Opcje wyposażenia zewnętrznego i tapicerka

Estoril Blau (Część z Pakiet sportowy M) P0B45 3 669,00 PLN

Tkanina Hexagon/alcantara antracytowa (Część z Pakiet

sportowy M)

FHAAT 0,00 PLN

18" M Leichtmetallr{der Sternspeiche 400 M mit

Mischbereifung (Część z Pakiet sportowy M)

S02PE 0,00 PLN

Wyposażenie dodatkowe

Sportowa automatyczna skrzynia biegów S02TB 10 613,00 PLN

Listwy ozdobne aluminium Hexagon (Część z Pakiet

sportowy M)

S04MR 0,00 PLN

Pakiet Sight S0ZPS 3 324,00 PLN

Pakiet Drive Comfort S0ZPD 4 002,00 PLN

Pakiet Advanced Parking S0ZPP 8 671,00 PLN

R2 Business Package S0ZP9 9 812,00 PLN

Pakiet sportowy M S0337 17 905,00 PLN

Servotronic S0216 Standardowy

Kierownica wielofunkcyjna S0249 Standardowy

Opony z funkcją jazdy awaryjnej S0258 Standardowy

Śruby zabezpieczające S02PA Standardowy

Adaptacyjne zawieszenie sportowe M (Część z Pakiet

sportowy M)

S02VF 3 102,00 PLN

Kamera cofania (Część z Pakiet Advanced Parking) S03AG 0,00 PLN

Szyby przeciwsłoneczne S0420 1 528,00 PLN

Dywaniki welurowe S0423 Standardowy

Szczegóły konfiguracji

Wyposażenie dodatkowe

Trójkąt ostrzegawczy S0428 Standardowy

Lusterka przyciemniane automatycznie, składane

elektrycznie (Część z Pakiet Advanced Parking)

S0430 0,00 PLN

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie (Część

z Pakiet Sight)

S0431 0,00 PLN

Sportowe fotele przednie (Część z Pakiet sportowy M) S0481 0,00 PLN

Podparcie lędzwiowe w fotelach przednich (Część z

Pakiet Drive Comfort)

S0488 0,00 PLN

Podłokietnik z tyłu S0497 Standardowy

Podłokietnik z przodu, przesuwany S04AE 655,00 PLN

Listwa akcentowa: niebieski Estoril (Część z Pakiet

sportowy M)

S04DX 0,00 PLN

Spryskiwacze reflektorów S0502 0,00 PLN

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu (Część z Pakiet

Advanced Parking)

S0508 0,00 PLN

Światła przeciwmgielne S0520 Standardowy

Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą (Część z

Pakiet Sight)

S0521 0,00 PLN

Reflektory biksenonowe (Część z Pakiet Sight) S0522 4 278,00 PLN

Reflektory adaptacyjne (Część z Pakiet Sight) S0524 0,00 PLN

Klimatyzacja automatyczna S0534 Standardowy

Cruise control with braking function (Część z Pakiet

Drive Comfort)

S0544 0,00 PLN

Asystent świateł drogowych (Część z Pakiet Sight) S05AC 0,00 PLN

Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu S05DA Standardowy

Składane zagłówki tylne S05DC Standardowy

Kamera Surround View (Część z Pakiet Advanced

Parking)

S05DL 0,00 PLN

System nawigacyjny Professional (Część z R2 Business

Package)

S0609 0,00 PLN

Szczegóły konfiguracji

Wyposażenie dodatkowe

Rozszerzenie interfejsu audio o telefonykomórkowe

(Część z R2 Business Package)

S06NF 0,00 PLN

Łączność, Bluetooth oraz interfejsy audio USB (Część z

R2 Business Package)

S06NK 0,00 PLN

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie (Część z R2

Business Package)

S06WA 0,00 PLN

Kierownica sportowa M, skórzana (Część z Pakiet

sportowy M)

S0710 0,00 PLN

Pakiet aerodynamiczny M (Część z Pakiet sportowy M) S0715 0,00 PLN

Obramowania BMW Individual Shadow Line na wysoki

polysk (Część z Pakiet sportowy M)

S0760 0,00 PLN

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym (Część z

Pakiet sportowy M)

S0775 0,00 PLN

Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100 000

km

S07NH 0,00 PLN

Angielska instrukcja obsługi S0880 0,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 328i udalo sie zejsc z 10 po miescie do 8 - tak jakby po 2000 km zaczal mniej spalac... doslownie !

Diesle wg mnie spali kolo 6,5 litra na pewmo po miescie pytanie teraz

czy te 1,5 litra w ciagu roku zrobi taka duza roznice ja robie rocznie okolo 22-25 K to wychodzi jakies 330 litrow wiecej rocznie spalisz benzyny w wypadku 328i to okolo 1750 zl

Co za ta kwote masz: Szybsze znacznie auto, znacznie bardziej ciche, do tego mimo wszystko pozniej tansze w naprawach zakladajac ze nie sprzedaz auta po 2 latach to dojda Ci w dieslu koszty wtryskow itp ktore sa naprawde wysokie.

Czasami sobie mysle ze fajnie by miec diesla ale mimo wszystko wrazenia z jazdy sa znacznie lepsza w wypadku 328i.

 

p.s. co do eksploatacji diesla tj serwisowania pozniej silnika to Ci nie powiem ale zadzwon jutro do salonu to Ci powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 328i udalo sie zejsc z 10 po miescie do 8 - tak jakby po 2000 km zaczal mniej spalac... doslownie !

Diesle wg mnie spali kolo 6,5 litra na pewmo po miescie pytanie teraz

czy te 1,5 litra w ciagu roku zrobi taka duza roznice ja robie rocznie okolo 22-25 K to wychodzi jakies 330 litrow wiecej rocznie spalisz benzyny w wypadku 328i to okolo 1750 zl

Co za ta kwote masz: Szybsze znacznie auto, znacznie bardziej ciche, do tego mimo wszystko pozniej tansze w naprawach zakladajac ze nie sprzedaz auta po 2 latach to dojda Ci w dieslu koszty wtryskow itp ktore sa naprawde wysokie.

Czasami sobie mysle ze fajnie by miec diesla ale mimo wszystko wrazenia z jazdy sa znacznie lepsza w wypadku 328i.

 

p.s. co do eksploatacji diesla tj serwisowania pozniej silnika to Ci nie powiem ale zadzwon jutro do salonu to Ci powiedza.

 

Super, dzięki za odpowiedż a możesz jeszcze napisać ile przejeżdzasz na pełnym baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci to:

Pakiet Advanced Parking S0ZPP 8 671,00 PLN ??

wez sobie tylko podstawowy parking z tylu to w zupelnosci wystarcza.

 

 

Reasumujac wybrales sporo rzeczy na tyle sporo ze ja bym w tej kasie juz bral chyba F10...

 

W sumie z tą kamerą to masz racje zostawie tylko

 

- czujniki parkowania tył i przód

- lusterko przciemniające się automatycznie

 

Jeżeli chodzi o F10 fakt faktem jest ładniejsze z zewnątrz ale wewnątrz bardziej mi sie podoba F30 a druga sprawa nie moge mieć leprzego samochodu od mojego szefa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak ma 60 litrow

na trasie przejade 850 km bo generalnie spali mi na trasie 6-7 litrow ja szybko nie jezdze max 140 jako przelotowa predkosc.

w miescie oczywiscie mniej przejade bo jakies 750 km to wychodzi koo 8,5 litra

generalnie po miescie w korkach jezdze na eco pro a jak sie korek skonczy to przelaczam na sport lub komfort ale to tez nie zawsze

zalezy od dnia/humoru/nawierzchni.

Z calym szczunkiem dla auta ktorego kupilem czyli F30 ale F10 jest naprawde dobra polke lepszym samochodem i za 220 K kupisz spokojnie F10.

Co do skory ja np nie lubie skory w zimie zimna zawsze nie przyjemna w lecie goraca i odparzyc mozna jaja... ale co kto lubi ;)

A jesli w M pakiecie bierzesz to sam fakt tego powinen byc przeslanka do mocniejszego auta.

Aha navigacje moim zdaniem sobie daruj bo i tak stanie pozniej na tym ze kupisz tomtoma czy jakas automape bo z ta sie bedziesz gubic...

 

Generalnie przy tylu opcjach ja bym bral to 328i po prostu kupujesz auto za 220 K jesli juz wydajesz tyle kasy kup mocne auto zeby Ci dawalo radosc z jazdy a nie zebys pozniej zalowal ze moze jednak powinenes kupic mocniejsze...

 

p.s. ja i tak bym obstawal przy F10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czujniki parkowania tył i przód

- lusterko przciemniające się automatycznie

 

wiesz np mozesz zrobic tak ze olej automatycznie przyciemniajace sie lusterko a zaloz folie na szybach ja mam tak w opcji orygianlnie auto bedzie ladniej wygladac a wtedy jak Ci nawet zaswieci ktos z tylu to nie bedzie Ci potrzebne to sciemniajace sie lusterko

dodatkowo auto sie mniej nagrzewa w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna zdecydowanie bo mamy takiego diesla na stacji ze zime ciezko auto zniesie az zal a po drugie zmienil bym zawieszenie na standartowe ja tak zrobilem i jestem zadowolony w salonie mialem okazje jezdzic na M i standartowej i komfort jest duzo lepszy ale to moje zdanie
BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak ma 60 litrow

na trasie przejade 850 km bo generalnie spali mi na trasie 6-7 litrow ja szybko nie jezdze max 140 jako przelotowa predkosc.

w miescie oczywiscie mniej przejade bo jakies 750 km to wychodzi koo 8,5 litra

generalnie po miescie w korkach jezdze na eco pro a jak sie korek skonczy to przelaczam na sport lub komfort ale to tez nie zawsze

zalezy od dnia/humoru/nawierzchni.

Z calym szczunkiem dla auta ktorego kupilem czyli F30 ale F10 jest naprawde dobra polke lepszym samochodem i za 220 K kupisz spokojnie F10.

Co do skory ja np nie lubie skory w zimie zimna zawsze nie przyjemna w lecie goraca i odparzyc mozna jaja... ale co kto lubi ;)

A jesli w M pakiecie bierzesz to sam fakt tego powinen byc przeslanka do mocniejszego auta.

Aha navigacje moim zdaniem sobie daruj bo i tak stanie pozniej na tym ze kupisz tomtoma czy jakas automape bo z ta sie bedziesz gubic...

 

Generalnie przy tylu opcjach ja bym bral to 328i po prostu kupujesz auto za 220 K jesli juz wydajesz tyle kasy kup mocne auto zeby Ci dawalo radosc z jazdy a nie zebys pozniej zalowal ze moze jednak powinenes kupic mocniejsze...

 

p.s. ja i tak bym obstawal przy F10 ;)

 

Super dziękujemy za odpowiedz. podjade do salonu i skonfiguruje F10 i zobacze jak wyjdzie cenowo ale po waszych odpowiedziach już wiem ze na pewno będzie 328i 245 KM w M pakiecie i oczywiście piękny niebieski kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie mialem okazje jezdzic na M i standartowej i komfort jest duzo lepszy ale to moje zdanie

 

w którym salonie mają F30 z zawieszniem M :?:

 

 

BMW serii 3 Sport Line, a jego wygląd wzorowany jest na BMW M3. Jednym z elementów pakietu jest o 10 mm niższy sportowy układ jezdny M o sztywniejszej konfiguracji sprężyn i amortyzatorów oraz twardsze stabilizatory.

 

Cytat z strony bmw.pl i u kazdego dilera te informacje otrzymasz

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW serii 3 Sport Line, a jego wygląd wzorowany jest na BMW M3. Jednym z elementów pakietu jest o 10 mm niższy sportowy układ jezdny M o sztywniejszej konfiguracji sprężyn i amortyzatorów oraz twardsze stabilizatory.

 

Cytat z strony bmw.pl i u kazdego dilera te informacje otrzymasz

 

nigga please ;), cytat jest z zakładki F30 w wersji m pakiet :arrow: http://tiny.pl/hkc1m. także podejrzewam, że jeździłeś "zwykłym" sport line z aktywnym zawieszeniem :wink:

 

jeżeli ktoś wie, gdzie w Warszawie jest demo F30 w m pakiecie albo z "M" zawiasem proszę o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też mi się wydaje ze kolega hojny pomylił adaptacyjne zawieszenie z M-techinikiem.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.