Skocz do zawartości

E39 540 Zapięcie środkowego,tylnego pasa bezpieczeństwa


Klaudekc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie jak w temacie,dzielona kanapa

jeżdżę autem już ponad rok,nigdy nie był potrzebny,aż do wczoraj i tu error...

brak trzeciego uchwytu do zapięcia.

Instrukcja podaje :

"Środkowy pas bezpieczeństwa ma dodatkowy mały zamek.

Po połączeniu obu części staje się on normalnym pasem o trzech punktach mocowania...."

 

Moje pytanie:

jeśli z tyłu jadą trzy osoby to jak zapiąć środkowy pas ?

jak rozumieć zapis w instrukcji:

 

"Środkowy pas bezpieczeństwa ma dodatkowy mały zamek.

Po połączeniu obu części staje się on normalnym pasem o trzech punktach mocowania...." ?

 

po co jest dodatkowy mały zamek ?

co znaczy połączenie obu części żeby stał się normalnym pasem ?

i jeszcze te trzy punkty mocowania...po cholerę ?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe, też się naszukałem swojego 3go gniazda. Nie mam kanapy dzielonej, także być może u Ciebie problem tkwi w czymś innym, u mnie weszło pod siedzenie, trzeba było podnieść kanapę i się znalazło :cool2: .

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to by można było zamontować tam fotelik. Jeśłi nie złączymy pasa tym małym zapięciem mamy wtedy zwykły biodrowy pas 2pkt. Musisz mieć normalne trzecie duże zapięcie chyba że ktoś pożyczył. Podnieś siedzisko może tam ktoś upchał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po to by można było zamontować tam fotelik. Jeśłi nie złączymy pasa tym małym zapięciem mamy wtedy zwykły biodrowy pas 2pkt. Musisz mieć normalne trzecie duże zapięcie chyba że ktoś pożyczył. Podnieś siedzisko może tam ktoś upchał.

 

Jak to biodrowy, skoro stały punkt mocowania jest koło zagłówka a drugi normalnie na dole? W tym wypadku byłby klatkowy pas bez biodrowego.

 

Jak na moje oko to służy to składaniu tylnej kanapy. Bez odpięcia dołu byłby przeszkadzający pas, który przy dzielonej można by było jakoś wsunąć w szczelinę, ale i tak byłby "przeszkadzaczem" przy załadunku rzeczy przy rozłożonej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapięcie środkowego pasa łatwo przez pomyłke "schować" pod siedzeniem podczas np. wymiany pompy paliwa w baku

podnieś siedzenie (nie oparcie) ciągnąć tak jak na obrazku (niema śrub tylko zatrzaski)

 

http://www.beisansystems.com/procedures/rear_shocks_procedure_files/image009.jpg

 

i jak widać zapięcie luźno "lata" pod tym siedziskiem

 

http://www.beisansystems.com/procedures/rear_shocks_procedure_files/image011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich siedzisko kanapy jest na zatrzaski-tak jak tu pokazałeś.

 

Dokładnie... co ja się naszarpałem póki nie wpadłem na to że jest zawleczka którą wystarczy wysunąć :duh: :mrgreen:

 

 

gdzie jest ta zawleczka ?

bo jak szarpie to podnosi mi się siedzonko dla dzieci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.