Skocz do zawartości

domykanie klapy bagaznika - sedan


chmielu_t

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie. czy przycisk na kluczyku jak i w pojezdzie sluzy tylko do otwierania klapy bagaznika? czy moze rowniez do domykania? pytam bo u mnie tylko otwiera sie bagaznik a powtorne nacisniecie przycisku go nie zamyka. kumpel mowil ze jak kiedys mial e39 do domykalo bagaznik. ile w tym prawdy? jesli tak powinno byc to co moglo sie sypnac ze nie domyka? i drugie pytanie. czy teleskopy w bagazniku powinny go podniesc do gory czy bagaznik powinien sie tylko uchylic? jak tylko uchylic to czy jest mozliwosc zainstalowania takich teleskopow ktore podniosa bagaznik do gory? mam bmw od prawie roku a sie nad tym nie zastanawialem jeszcze. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po otwarciu kluczykiem klapa jedynie jest zluzowana z zamka i trzeba ją podnieść normalnie ręką. Poza tym - przycisk kluczyka odpowiadający za bagażnik w sedanie jest tylko do OTWIERANIA. Jak masz klapę otwartą na oścież i naciśniesz przycisk kluczyka to nie oczekuj żadnej, nawet najmniejszej reakcji.

Swego czasu na forum (nie wiem czy nawet nie na tym) ktoś próbował modyfikować siłowniki (wstawiać mocniejsze itp) żeby po otwarciu przyciskiem klapa się przynajmniej otwierała sama ale chyba nie bardzo to wyszło. Jak zamontujesz mocniejsze sprężyny i amortyzatory to klapa po otwarciu będzie bardzo mocno waliła o ograniczniki więc nie wiem czy jest to takie dobre rozwiązanie.

U brachola w e60 sedanie z 2005 roku jest zdaje się tak, że sa mocniejsze sprężyny i siłowniki i klapa po otwarciu kluczykiem się trochę unosi do góry ale nie otwiera zdaje się na maxa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klapę otwartą na oścież i naciśniesz przycisk kluczyka to nie oczekuj żadnej, nawet najmniejszej reakcji.

chodzilo mi oto ze jak juz sie zluzuje z zamka tak jak u ciebie to czy powtorne nacisniecie przycisku na kluczyku czy w pojezdzie pominno zatrzasnac zamek. a jezeli chodzi o te silowniki silniejsze to chyba faktycznie odpuszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przycisk na pilocie służy tylko do otwarcia.

Jedynie w touringu jeśli jest hydraulika klapy/klapa automatyczna to można ją zamknąć tym przyciskiem.

Ogólnie ten przycisk jest głównie po to, żeby przy próbie otwarcia bagażnika zamkniętego auta nie trzeba go było najpierw odryglowywać, a potem otwierać, tylko od razu machniesz guzikiem i zamek puszcza, reszta jest nadal zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem kto jest taki mądry i celowo zamyka klucze w bagażniku bo chyba to miałeś na myśli, że ktoś to zrobi biorąc pod uwagę moje słowa, że nie zarygule się? Chyba że ktoś testuje swego farta. Ja kluczy nie zostawiam w samochodzie nigdy, jeżeli drzwi mają być zamknięte. Znam przypadki że centralny sie zatrzasną na odpalonym samochodzie w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam cos nie tak, bo mi sie rygluje centralny zaraz po ruszeniu :mrgreen: :duh: Za kazdym razem :!:

Okropne rzeczy wypisujesz Kolego Chudy. :mad2: I to nie w tym jednym temacie...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post jest tak głupi, że nie wiem jak na niego odpowiedzieć... Czego nie zrozumiałes? Tego, że przyznałem dla Dajana że nie miałem racji bo się pomyliłem? Czy tego, że znam przypadki (i u mnie i u kolegi, co prawda nie w bmw), że samochód sam się zamknął z niewiadomego powodu? Czy chciałeś się pochwalić, że zakodowałeś sobie ryglowanie drzwi po ruszeniu? A co do moich postów jeżeli uważasz, że gdzieś wypisuje bzdury względem jakiegoś tematu to forum jest po to żeby się udzielać, więc wyprowadzaj ludzi z błędu, w który wg. Ciebie ich wprowadzam. :wink:

 

EDIT

 

Co do trasy to chyba tylko ty nie zrozumiałeś, że chodziło o sytuacje gdzie będąc w trasie (będąc w trasie nie oznacza wyłącznie momentu jazdy) znajomy zatrzymał się, wysiadł (zostawił odpalone auto) i centralny się zamknął... To chyba z tym miałeś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przycisk na kluczyku służy tylko do odryglowywania klapy-nie od całkowitego otwarcia ani do zamykania.Również po zamknięciu klapy (ręką) przy zamkniętym centralnym klapa zostaje zaryglowana i włącza się też ochrona bagażnika przez autoalarm.

Tu kłania się instrukcja obsługi samochodu.

Co do ryglowania w czasie jazdy (powyżej 24 km/h) mam to w samochodzie innej marki.Dla mnie było to obojętne, ale musiałem to wyłączyć bo wysiadający pasażerowie chcieli mi klamki pourywać.Wszystkie drzwi odryglowywały się dopiero po otwarciu drzwi kierowcy i zanim ja nie otworzyłem swoich to nikt nie mógł wysiąść :mrgreen: .Dobry patent na baby :P .

Co do ryglujących się zamków podczas pracy silnika nie słyszałem o tym w żadnej innej marce.Owszem mam coś takiego,że jak nie zamknę auta centralnym to samo się zamknie po upływie 25 lub 30 min bezczynności (nie mierzyłem) i dlatego zanim zatrzasnę drzwi w tym aucie czy w BMW to sprawdzam 5 razy czy mam kluczyki w kieszeni.

Proponuję zakończyć dyskusję,bo wszystko zostało już wyjaśnione odnośnie bagażnika.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak nacisnę przycisk to klapka idzie do góry ale się nie otwiera. Trzeba pociągnąć do góry. Ale nie muszę naciskać nad tablicą na przycisk. jeśli otworze auto przyciskiem to muszę wtedy najpierw nacisnąć przycisk nad tablicą by otworzyć klapkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem kto jest taki mądry i celowo zamyka klucze w bagażniku bo chyba to miałeś na myśli, że ktoś to zrobi biorąc pod uwagę moje słowa, że nie zarygule się? Chyba że ktoś testuje swego farta. Ja kluczy nie zostawiam w samochodzie nigdy, jeżeli drzwi mają być zamknięte. Znam przypadki że centralny sie zatrzasną na odpalonym samochodzie w trasie.

nie to miałem na myśli a tylko życiowe przypadki

zdarza się że ktoś idzie z zakupami i odruchowo otwiera bagażnik a nie otwiera w pierwszej kolejności auta

przypadkowo zostawia klucze w bagażniku i go zatrzaskuje

następnie podchodzi do drzwi a te zamknięte

pikuś jak to jest niedaleko domu a ma się klucze zapasowe

ja to robie tak jak pisze kolega CIHY525 -- nim trzasnę pare razy sprawdzam czy mam klucze w kieszeni

no i jeszcze kwestia zamykania kluczem w klapie -->> kluczem w klapie nie da się zaryglować bagażnika !!!

można mechanicznie otworzyć bagażnik

i można kluczem w zamku klapy zasterować centralnym zamkiem (otwierać lub zamykać całość łącznie ze szybami i szyberdachem)

ale klapa zatrzaśnięta jest już zatrzaśnięta i nie da się jej bardziej zryglować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się. Ja to tego przycisku nie tyle co odruchowo ale przez przypadek co najwyżej używam. No ale od przybytku głowa nie boli :wink: A dla tych co dalej nie pojęli o co chodziło mi w poprzednim poście to tłumacze, że samochody są tylko samochodami i zdarzają się usterki, awarie, zwarcia i inne cuda nie widy, dlatego w niejednym samochodzie zdażyło się mi czy bliskim mi osobom, że samochód SAM się z niewiadomych przyczyn zamkną (zwarcie?) nie wiadomo. I tak jak Cichy czy Dajan również nie zostawiam auta z kluczami w środku (chyba że na podwórku) z zamkniętymi drzwiami tak dmuchając na zimne. A co do sytuacji o trasie to kiedyś kolega jechał starą vectrą A, i zatrzymał się na fajke i zostawił odpalone auto i zamkną drzwi, auto się samo z niewiadomych przyczyn zamknęło, ale połaził gdzieś po rowach i znalazł kawałek drutu i udało mu się auto otworzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawił odpalone auto i zamkną drzwi, auto się samo z niewiadomych przyczyn zamknęło, ale połaził gdzieś po rowach i znalazł kawałek drutu i udało mu się auto otworzyć.

tak się robiło kumplowi w meganie

miał dokładany alarm a takie przeważnie widzą tylko to że się drzwi otwarło i zawarło no i po 30-60 sekundach "zabezpieczają" auto

kumplowi też otwarłem drutem a następnie w niewidocznym miejscu zrobiłem kabelek który wystarczało dotknąć do masy i auto otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy jest możliwość rozdzielenia bagażnika od kabiny?

Mam na myśli to, wciskając odblokowanie drzwi głownym przyciskiem odblokowują się tylko drzwi, a żeby się dobrać do bagażnika to tylko z dodatkowego przycisku na kluczyku lub z guzika pod kierownicą?

 

Czy da się to jakoś zaprogramować, ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mam coś takiego,że jak nie zamknę auta centralnym to samo się zamknie po upływie 25 lub 30 min bezczynności (nie mierzyłem) i dlatego zanim zatrzasnę drzwi w tym aucie czy w BMW to sprawdzam 5 razy czy mam kluczyki w kieszeni.

A w jaki to tajemniczy sposob uruchomiles taka funkcje ???? zdradz prosze Tylko prosze nie pisz ze bylo seryjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość rozdzielenia bagażnika od kabiny?

Mam na myśli to, wciskając odblokowanie drzwi głownym przyciskiem odblokowują się tylko drzwi, a żeby się dobrać do bagażnika to tylko z dodatkowego przycisku na kluczyku lub z guzika pod kierownicą?

 

Czy da się to jakoś zaprogramować, ktoś próbował?

po co by to miało być ?

rozepnij wtyczkę wyłącznika z klapki nad tablicą rejestracyjną i wyjmnij cięgno od zamka w klapie i już masz to o czym piszesz

tylko nie pytaj później jak wejść awaryjnie do bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość rozdzielenia bagażnika od kabiny?

Mam na myśli to, wciskając odblokowanie drzwi głownym przyciskiem odblokowują się tylko drzwi, a żeby się dobrać do bagażnika to tylko z dodatkowego przycisku na kluczyku lub z guzika pod kierownicą?

 

Może Się mylę,ale u mnie tak właśnie jest(chyba), klapa zaryglowana ręcznie kluczykiem na maksa w prawo odłączona zostaje od układu centralki(zgodnie z opisem w Instrukcji Obsługi). Otwieram ją wtedy tylko guzikiem z pilota lub tym z kabiny pod kierownicą

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy jest możliwość rozdzielenia bagażnika od kabiny?

Mam na myśli to, wciskając odblokowanie drzwi głownym przyciskiem odblokowują się tylko drzwi, a żeby się dobrać do bagażnika to tylko z dodatkowego przycisku na kluczyku lub z guzika pod kierownicą?

 

Może Się mylę,ale u mnie tak właśnie jest(chyba), klapa zaryglowana ręcznie kluczykiem na maksa w prawo odłączona zostaje od układu centralki(zgodnie z opisem w Instrukcji Obsługi). Otwieram ją wtedy tylko guzikiem z pilota lub tym z kabiny pod kierownicą

 

Dzięki za info, sprawdzę czy zadziała.

 

Dajan, sorki, ale nie interesują mnie rozwiązania 'na kowala'..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.