Skocz do zawartości

525 D 2003r Auto jedzie na "N"eutralu!!! >>>FILM<<<


GIT1685048825

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkowałem auto jak każdego dnia :lol: Po około 30 minutowej jeździe zrobiłem zakupy i wsiadam :D odpalam, wciskam hamulec, wrzucam "R"aby wyjechać z parkingu, puszczam hamulec i stoi :shock: dodaje gazu i dalej stoi :x kur.a :? do tego nie chce wejść na obroty bo ma jakiś opór :roll: zapodaje Neutrala żeby wejść na obroty a auto rusza do przodu :?: :?: :?: zdejmowałem klemy na pare minut na próżno :( przejechałem 15 KM na "D"rivie bo na Neutralu jedzie tylko na jednym biegu :lol: tylko do przodu :arrow: szkoda ze nie do tyłu. Tak samo zachowuje sie na "P" jak i na "R".... Kilka miesięcy temu jak auto było zimne pojawiał sie problem z ruszeniem do przodu po puszczeniu hamulca :?: czas ruszenia wydłużył sie z 1 sekundy do tego że ruszać zaczeła po 30 sekundach od puszczenia hamula :? To wymyśliłem że po odpaleniu wrzucam Manual na 3 bieg a potem 2 i odrazu jak ruszała wbijam 1 a potem "D"rive :idea: jak sie rozgrzała to już było GIT :mrgreen: z wstecznym nie było problemu na zimno :wink: :lol: FILM :arrow: :arrow: :arrow:

WBADP010X0GX13665 Z papieró wynika że naprawa skrzyni była przy 100 000 KM a następna przy 120 :| a kupiłem jak miała 136 :) fura prawie całe swoje życie jezdziła tylko po Warszawie :? więc automat zakatowany :duh: teraz ma 146 i huu z tego jak zaczyna sie sypać tu i tam :mad2: :cry2:

http://www.youtube.com/watch?v=ZwkdRCakcZU&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Twoje BMW nie lubi jak jeździsz na zakupy. A może Ciebie.:)

A tak poważniej - zarżnąłeś skrzynię na własne życzenie. Jeśli kilka miesięcy temu miałeś z nią problemy to już wtedy należało reagować, a teraz ... przyczyn może być wiele - od braku oleju po uszkodzony kosz biegu wstecznego. Przez internet tego nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
a potem pojechałem na zakupy po bułki

To przynajmniej po wódkę trzeba było jechać :mrgreen: .

Jak skrzynia "jedzie" to źle nie jest.Obstawiam elektronikę i sterowanie skrzynią.Ale to już fachowcy niech się wypowiedzą.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy czasem nie przetarłeś gdzieś osłoną podwozia ostatnio?

Bo ta wajcha co wystaje ze skrzyni jest zaraz nad osłoną, może gdzieś ja tam pacnęło i takie jaja się dzieją. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja pierwsza diagnoza i mam nadzieję, że to cięgno. Słyszałem o podobnym efekcie gdy auto "podpiera się" parkując na równi pochyłej na na skrzyni w trybie P bez ręcznego. Nie doświadczyłem tego osobiście, także niczego nie gwarantuję, ale życze koledze jak najniższych kosztów :|

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledze pewnie chodzi o gwałtowne spuszczenie auta na blokade... Powinno się lub powoli na nożnym stoczyć lub zaciagac reczny:)

 

Właśnie dzwoniłem do serwisu w mysłowicach i pewnie to jakiś błąd na kompie. Fakt... było coś nie tak raz na skrzyni raz na silniku zaleznie od komputera, o braku komunikacji z listwa can...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.