Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie S8 d2 za psie pieniądze są :), naoglądałem się Ronin-a gdzie głównymi aktorami były własnie s8, m5 i coś mocnego w cytrynie

Ja tam akurat też do 330d + zmierzam ale byłem ciekaw spostrzeżeń.

Moim 320d nie mam co do niego stawać choć niewykluczone że na suchym, zwłaszcza jak jest chłodno to z czysto empirycznych pobudek się postawię, sprawdzić ile długości zostanę.

Wiem że m3 w e36 cabrio go objeżdża, co mnie dziwiło bo cabrio cięższe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie no 320 nie ma najmiejszych szans bo s8 waży prawie tyle samo co seria3 , prawde mówiąc to A8 jest autem luksusowym do wozenia cipek do wybzykania a nie do wyścigów hehehehhe

 

A8 tak, ale S8 już niekoniecznie tylko do tego, analogicznie 5er i m5, albo x6m

Jak wyżej napisałem, szans nie mam i wiem o tym, chce sprawdzić o ile te moje 200 dieslowskich koni zostanie w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kupilem za 3650 Euro becie 320D z 2003 roku w automacie z przebiegiem 270 tkm i z wymienionym silnikiem po 90 tkm, wiec silnik mial 190 tys. przebiegu (pelna dokumentacja wymiany w oficjalnym serwisie) . Ja osobiscie wole kupic autko z wyszszym przebiegiem ale zeby jezdzil bo banie dziennie 80 do 100 km. Podobno poprzednik tak jezdzil Podsumowanie po roku jezdzenia. Wymienilem olej i po 25000 km przepalil 2 ltr oleju, rozgrzany silnik chodzi jak pszczolka, skrzynka zmienia biegi mieciutko, jednym slowem autko do tej pory cacy. Tylko troszenke wiecej pali jak z manualna skrzynka. Goraco polecam. Odradzalbym kupno 10 - letniego auto z niskim przebiegiem. Albo licznik cofniety albo rzeczywiscie auto nierozgrzane jezdzilo w niedziele do kosciola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi S8 nie jest takie szybkie, nawet manual. Przede wszystkim to ciężki klocek, a przy prędkościach trzycyfrowych mocno traci na czteronapędzie.

 

Jako niedrogą alternatywę proponuję e39 540i koniecznie przed liftingiem - w serii 286 koni, na hamowni ponad 300 koni. Poliftowe już nie trzymają serii.

 

A z e46 to raczej nie 330i bo one też nie trzymają serii, średnio 210 koni. Z cywilnych wchodzi w grę tylko 330d po dobrym chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem, jak S8 moze byc wg Ciebie tanie w utrzymaniu i tansze niz M3?

M3 jest drozsze w zakupie na pewno, bo to generalnie auto, ktore ma duzo wiecej polotu i kazdy model staje sie z miejsca prawie kultowy.

 

S8 jak tylko wychodzi nowy, to stary odchodzi do lamusa, ale to wciaz topowa limuzyna i czesci sa z kategorii bardzo drogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem po rozmowie z właścicielem s8 że nie jest drogie w utrzymaniu, pomijam spalanie - tarcze, klocki, amory itd w sumie nie są jakoś szalenie drogie, jak na wózek w sumie 2 klasy wyżej niż 3er, a s8 jest samochodem do jazdy na co dzień, m3 już niekoniecznie do robienia długich tras. Rozmawiałem z właścicielem m3 który podał mi parę "pierdół" które w m3 się szybko zużywają, cen części i dlatego w porównaniu z cenami do s8 uznałem że m3 e46 jest droższe w utrzymaniu.

Wiem że nie są może takimi samymi samochodami o takim samym przeznaczeniu, ale są w swojej marce, w swojej klasie topowymi odmianami.

Ja nie raz chciałem mkę ale po rozmowach z właścicielami wymiękam żeby tym na co dzień jeździć i żeby był jako jedyny samochód.

Czyli 540 e39 przedlift ... śmiesznie bo na kwicie 74 koni mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 330d FL z 204KM. Dojdziesz po modach do 300kucy na niej.

Wtedy S8 moze tylko czarny dym wachac.

 

Kolega mowil, ze czesci tanie do s8? Klamal:

 

http://moto.allegro.pl/amortyzatory-audi-a8-s8-97-02-tyl-sachs-nowe-i2863269101.html

 

Pytales czy kupuje chinskie czy markowe? Bo tutaj tez bywaja rozrzuty od 100 do paruset zlotych na czesci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup 330d M57N 204 kuce i po niewielkich modach objedziesz S8, kiedyś miałem ten samochód przez niecały rok zagazowałem i powiem szczerze moc była ale moja 330d wymiata a poza tym na 100% S8 po zagazowaniu nie ma tylu kucy ile fabryka dała. Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał, najlepszym wyborem by była 330cd ale za coupe się ceni i jest stosunkowo lekka w porównaniu do mojego turasa więc i przyspieszenie prędkość max będzie lepsza.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wtryski z X35d.

 

z 535d 272KM, tylko z tego modelu będą pasować

Dokladnie ... Chociaż robiąc to odpowiednią metoda wcale nie trzeba ich wymieniać ;) można to zrobić bez dotykania czasu otwarcia wtryskiwacza , a wręcz trzeba skrócić czasy ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zawsze dodac cisnienia na szynie CR.

Nie wiem czy turbina mozna inaczej pokierowac jednoczesnie?

Ciśnienia nie rusze ani trochę ...:)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chce taki tunning gdzie do uzyskania mocy o prawie 100KM wiecej nie trzeba wiecej a nawet mniej paliwa :cool2:

Magia ....:)

Ale jednak możliwe ... :)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wtryski z X35d.

 

z 535d 272KM, tylko z tego modelu będą pasować

Dokladnie ... Chociaż robiąc to odpowiednią metoda wcale nie trzeba ich wymieniać ;) można to zrobić bez dotykania czasu otwarcia wtryskiwacza , a wręcz trzeba skrócić czasy ...

Kolego TC ja u siebie nie mam jeszcze wymienionych wtryskiwaczy, dobrze wiesz o tym i powiem szczerze zrobiłem już autem bez wymiany wtrysków gdzieś ponad 30 tys. kilometrów i regularnie sprawdzam korekty wtryskiwaczy i nic szczególnego się z nimi nie dzieje, nie mam pojęcia czy aligator coś w tej kwestii robił z nimi ale skoro piszesz że można poprawić ich pracę to bardzo mnie to zaciekawiło czy u mnie można to jeszcze poprawić :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że masz zrobione najlepszą metodą ...

To jedynie zakup wtrysków z 535d mam okazję kupić za 1800 komplet, opłaca się, gość daje gwarancję rozruchową.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.