Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeśli pomyliłem dział.

Mam pytanie odnośnie e46 z ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0-z-gazem-skora-xenon-ladna-ID6Dpzx2.html#f706601191

Myślicie że warto pchać 20k za taki egzemplarz e46? I bardziej ogólnie może - czy w takiej cenie warto w ogóle szukać e46 czy lepiej poszukać e90 z 2l benzyną (318i albo 320i)


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-3-0-benzyna-gaz-x-drive-xi-ix-ID6Dq3tz.html#2246b881c4

Ten egzemplarz też wygląda ciekawie

 

Pytanie czego oczekujesz 330i daje sporo frajdy i warto dla samego silnika (który nie jest bez wad oczywiście), e46 ma swój klimat, ale to stare auto. seria e9... prowadzi się lepiej, jest autem nowocześniejszym i napchanym elektroniką, ma lepszą antykorozję, części droższe. R4 do super udanych nie należą, nie jadą tak fajnie jak 330i czy choćby 325, 328, 323 w e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzień dobry.


Przymierzam się do zakupu. Wpadła mi w oko i nie chce z niego wypaść :D

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-swiezo-sprowadzony-z-japoni-m-pakiet-japonia-123tys-km-ID6D4hVp.html#187cc510c3


Czy ktoś może mnie wspomóc swoją opinią, dobrą radą . VIN wstępnie podejrzałem na bimmercat.com i wiem, że to wersja japońska.

Polecicie może Specjalistę / Warsztat w okolicach Chorzowa gdzie ewentualnie można to auto podwieźć na lawecie i dokładnie (odpłatnie oczywiście) sprawdzić ?


Pozdrawiam

Grzonas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jest to mój pierwszy post, także chciałbym się przywitać :D.

Poczytałem trochę wstecz i mam do was pytanie. Mianowicie chciałbym kupić e46 w coupe z silnikiem 2.8 albo 3.0 benzyna. Czy z budżetem 30 tysięcy warto czegoś szukać? Jest już to dość stare auto dlatego nie wiem, czy warto tyle inwestować. Jeszcze zastanawiam się nad dołożeniem 10 tys. i sprawdzeniu e92 325i. Co o tym myślicie? Najstarsze bmw e46 ma tyle lat co ja, dlatego mocno się zastanawiam nad tym autem lub młodszym e92 325i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz. Ceny zaczynają się zbliżać bo e46 coupe drożeje, a e92 jeszcze tanieje- oczywiście dobre egzemplarze trzymają ceny. Jeśli szukasz daily to idź w e92. Dużo mniejszy problem z korozją, auto bardziej świeże, lepsze do codziennego użytku. Oczywiście droższe w naprawach bo bardziej skomplikowane i trochę jest tam elektroniki. Jeśli szukasz auta bardziej na weekendy i masz garaż, żeby chować auto na zimę to zdecydowanie bierz e46 328ci lub 330ci. 328ci w dobrym stanie upolujesz od konesera już tylko, 330ci idzie jeszcze wyrwać, ale jak to mówią-taniej już chyba nie będzie. Mam e46 coupe i moim zdaniem to przestaje być daily, szczególnie na zimę. Choć frajdę z jazdy moim zdaniem daje większą niż e92 (...wiadomo poza 335i)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem e90 i mam teraz 330ci to mogę powiedzieć tylko jedno, do zabawy i krótsze odcinki zdecydowanie e46 330ci. Do normalnej jazdy na dłuższe dystanse e90. E90 przed liftem brzydko się zestarzało i jeździ tego sporo bo jest w zasięgu zwykłego kowalskiego (który kupuje e90 za 14 tyś zł i jest zdziwiony że pierwsza grubsza naprawa to min 2000zł), jest drogie w naprawach zwłaszcza dobrze wyposażone. Ja zamieniłem e90 z bardzo dobrym wyposażeniem na 330ci i nie żałuje, inna sprawa że mam jeszcze wygodne normalne auto na dalsze trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do pełnego m-pakietu można się doczepić, ponieważ nie dołożył wszystkich elementów. Skrzynia została zmieniona, zdjęcia mam wrażenie mocno nieaktualne są, dowiedź się jak długo go ma i co w tym czasie zrobił, szczególnie, że jest info o udokumentowanej historii.

WBABN51070JT81889

Type BN51

Model 330ci

Market Europe

Development Code E46 (2)

Chassis Coupe

Steering left

Doors 2

Engine M54

Displacement 3.00 l

Power 170 kW

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission automatic

Color Sonderlackierung - 490

Upholstery Leder Mosaico Erweitert/lightgelb - Q9LT

Manufacturer BMW AG

Production Plant Regensburg, Germany

Production Date 2000-11-30

169 Eu3 Exhaust Emissions Norm Abgasnorm Eu3

205 Automatic Transmission Automatic Getriebe

210 Dynamic Stability Control (dsc) Dynamische Stab. Control (dsc)

226 Sports Suspension Settings Sportliche Fahrwerksabstimmung

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

358 Climate Comfort Windscreen Klimakomfort-frontscheibe

374 Lt/aly Wheels/radial Spoke 73 Lm Raeder/radialspeiche 73

403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch

415 Sunblind For Rear Window Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

438 Wood Trim Edelholzausfuehrung

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory

473 Armrest, Front Armauflage Vorn

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

520 Foglights Nebelscheinwerfer

522 Xenon Light Xenon-licht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

550 On-board Computer Bordcomputer

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

632 Compl Prep. Bmw Cellular Phone(motorola) Komplettvorb. Bmw Handy (motorola)

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach

778 Door Sills W Bmw Individual Designation Einstiegsleisten "bmw Individual"

785 White Direction Indicator Lights Weisse Blinkleuchten

832 Battery In Luggage Compartment Batterie Im Kofferraum

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

915 No Outer Skin Protection Aussenhautschutz Entfall

945 Consideration Of Price Dependency Beruecksichtigung Preisabhaengk.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk100 jak BMW to tylko R6

 

Posiadam już trzecie BMW R4 i bardzo sobie chwale :cool2: a tak serio to oferta silnikowa jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie :wink: :cool2:


330Ci z ogłoszenia hmmm... poproś właściciela o aktualne normalne zdjecia wykonane choćby telefonem w znośnej rozdzielczości i przy świetle dziennym. Te w ogłoszeniu nadają sie co najwyżej na instagrama, aby sobie zerknąć na ekranie smartfona :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnnyBravo duży skrót myślowy ;) im więcej garów tym lepiej, osobiście stawiam dźwięk R6 i wyważenie na wyższym poziomie jak V6 - ale zaznaczam to tylko moje zdanie subiektywne. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa :wink: jak szukam dla siebie auta to zawsze mam jakiś pomysł początkowy, niestety odnalezienie ciekawego bmw na rynku wtórnym nie jest takie łatwe :| Koniec końców w garażu ląduje najlepszy egzemplarz jaki w danym momencie jest do kupienia :cool2: Tak to wygląda w moim przypadku. Często z ciekawości przeglądam oferty 330Ci i niestety dla siebie nic bym nie znalazł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby to była igła to już dawno by jej nie było. Wpadło mi w oko to ogłoszenie, ale tak:

-zdjęcia z okresu letniego ( a na pewno cieplejszego niż obecny)

-przebieg jak na tą cenę dość wysoki

...tak więc nawet za dużo nie myślałem o tym ogłoszeniu.


Co jakiś czas przeglądam ogłoszenia e46 w mocniejszych wersjach. Ceny idą w górę, wręcz szaleją odkąd o mocniejsze e36 coupe zrobiło się bardzo trudno. Problem polega na tym, że często za wysoką cenę nie idzie jakość tylko "wydaje mi się" właściciela. Wiadomo takie auta trzeba oglądać na żywo , żeby oceniać (lakier choć ładny to może być po korekcie lub tylko potraktowany jakimś quick waxem lub qd-kiem).


Co do silników- to faktycznie r6 ma swój klimat, w utrzymaniu nie droższe niż r4. Wszystko zależy kto czego oczekuje od auta. Jeśli to ma być praktyczne wozidło to r4 nie jest głupie, jeśli weekendówka to tylko r6. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Z drugiej strony kiedyś będąc "młodym gniewnym" wiele bym dał za choćby najsłabsze e30 lub e36 w coupe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny rosną bo tych aut jest coraz mniej, nawet najmłodsze egzemplarze mają już 15 lat :shock: W większości egzemplarzy liczniki i tak już były cofane, a przygód czesto miały po kilka :wink:

Kilka miesięcy temu było ładne brązowe 330Ci z końca produkcji z przebiegiem ok 170tys km za kwotę ok 40tys zł. Ogłoszenie treściwe z porzadnymi zdjęciami ukazującymi aktualny stan pojazdu a nie graficzna papka jak w powyższej ofercie :wink: Przeglądam właśnie mobile i ładne 330Ci z rozsądnym przebiegiem i bez fatalnych przeróbek to na chwilę obecną grubsze kilkanascie tys. E :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnnyBravo moje 330ci jest bezwypadkowe, wszystkie części blacharskie oryginalne i mierzone czujnikiem w kilkudziesięciu miejscach ;) .Ma potwierdzony nie kręcony przebieg. Mam zweryfikowaną książkę a później cepik. Dodatkowo dane z przebiegiem na corocznym przeglądzie. Z tym że narazie nie planuje sprzedawać. Szukałem go chyba z 6 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!


W niedalekiej przyszłości planuję kupić samochód, oczywiście jak już z kategorii wynika E46, choć pytanie może też dotyczyć innych samochodów. Pytanie dotyczy cen, gdyż ich rozpiętość jest ogromna. E46 można kupić za 5k, 10k, 15k a nawet widziałem oferty sięgające 35k złotych. W czym tkwi różnica? Rocznik? Wyposażenie? Przebieg? Silnik? Wszystko w jednym? :?: Dla każdego co innego oznacza stan "dobry" albo "bardzo dobry", ale właśnie takie określenia często pojawiają się w ogłoszeniach za 5 tysięcy jak i tych za 30k. Czy jest jakaś cena która przy tym modelu jest "optymalna" by nie kupić wraka ale żeby też nie bawić się w nie wiadomo jak niski przebieg czy unikalne wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fattoush niestety kupno e46 z racji tego że auto jest wiekowe wymaga bardzo dobrej znajomości tematu. Każdą sztukę trzeba oglądać indywidualnie. Ceny zależą w pierwszej kolejności od silnika, w drugiej od wyposażenia. Stan potrafią określić osoby które siedzą w temacie. Ostatnio pomagałem kupić koleżance Nissana Juke 8 letniego i nie kupiła od ręki tylko się zastanawiała bo przednia szyba była wymieniona i lakier na tylnych drzwiach z jednej strony był podwójny, reszta w oryginale, żadnych wycieków, potwierdzony przebieg 118 tys km ... Jak już się zdecydowała to się sprzedał na drugi dzień... Każdy ma swoje zdanie, a im mniej orientująca się w temacie aut osoba tym bardziej są one nie realne " bez żadnych rys, cały oryginalny 8 letni" czyli salonowy w cenie używanego 8 letniego - życzę powodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, męczę się z zakupem E46 od 4 miesięcy z racji poszukiwania naprawdę dobrego egzemplarza, mam cichą nadzieje, że po takim czasie w końcu coś fajnego znalazłem, a mianowicie 320stkę z silnikiem M54B22 2,2l 170km, lecz z przebiegiem 350kkm. Co myślicie? Warto w to wchodzić/co sprawdzić u sprzedającego? Wiadomo, silnik nie jest pierwszej świeżości, ale powiem wam że po samochodzie wcale tego nie widać, wygląda lepiej niż egzemplarze z nalotem 150 tysięcy. Co wg was sprawdzić żeby nie wdepnąć? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.