Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego . Zerknąłem na twoje autko i teraz kumam trochę więcej. Ty masz cały ten pakiet m-aero. Się zawsze zastanawiałem nad tymi zderzakami z tyłu. Ten pakiet w touringu chyba nie występował, tylko ten drugi jak coś . Dzięki za podpowiedzi koledzy maniek i bary_kent. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak pisałem m-pakiet I (na zdjęciu błędnie opisany aero) występował tylko w sedanie, ten pakiet (zderzaki i progi) można było dokupić do każdej wersji wyposażenia, czyli np. płaskie stołki w szmacie, czteroramienna kierą, zwykłe listwy wewnętrzne i chromline, natomiast m-pakiet II ma specyficzne wyposażenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się sprzedaje, kojarzę jak ktoś wrzucał go do oceny dość dawno temu, nie pomaga paskudny wydech i tapicerka oraz zielony kolor.

 

OK, to wiem coś już na temat auta. A co do samego usera? Ktoś może coś powiedzieć na temat sprzedającego? Uczciwie opisuje auta? Ktoś kupował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić E46 przed liftem do 8 tys i włożyć w nie na starcie 3-4 żeby wiedzieć co jest w nim robione, bo jak wiadomo Pan/Pani która sprzedaje auto może "dużo mówić a tak naprawdę zostało zrobione nic".

Nie zależy mi na tym żeby do setki rozpędzało się w 5 sekund, dlatego stawiam na silnik 1.9 PB.

Co o nim myślicie? Bo dla mnie to czarna magia.

Widziałem już kilka BMek ale w każdej było coś.


Co myślicie o tym ogłoszeniu? Warto tracić czas i jechac?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-CID5-IDw1u67.html#30f8009631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czy znacie może BMW Check?


https://www.facebook.com/bmwcheck/


Wygląda na niedawno powstałą konkurencję Bimmer Check. Dostałem od nich ofertę na oględziny w Zamościu 1100 zł bez faktury. Bimmer Check niestety nie podejmuje się oględzin w tej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co myślicie o tym ogłoszeniu? Warto tracić czas i jechac?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-CID5-IDw1u67.html#30f8009631

Co tu sądzić po takich zdjęciach? Ma 4 koła i paski mocy na nerce, tyle. Stan techniczny wyjdzie na miejscu, jakbyś chciał go dobrze sprawdzić to mam do Ząbkowic jakieś 40 km.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D


Samochód będę zmieniał co prawda dopiero w okolicach sierpnia/września, ale już na poważnie zacząłem zbierać sobie opinie jak i dane różnych modeli różnych marek. Jak można się domyślić, wśród nich jest BMW E46 :).


Ogólnie to szukam samochodu (tutaj E46, oczywiście polift z okolic 2004-2005 roku) do jazdy na co dzień, w budżecie do ok. 17-18 tysięcy, w benzynie, gdzie później samodzielnie zlecę montaż LPG, skrzynia manualna. Nadwozie wybrałem, i będzie to sedan. Kombi akurat w tym modelu niezbyt mi się podoba, a coupe na daily, gdzie za parę lat możliwe jest posiadanie potomka, mija się z celem ;) to samo kabrio (poza tym, trochę za drogie dla mnie), a compact w tym model wiadomo czemu nie :P


O ile rodzaj silnika mam wybrany (benzyna, nie chcę diesla), to pozostała kwestia mocy. Ze wszystkich najlepiej wpasowuje mi się w gusta 2.5 litrówka, nie za słaby, nie za mocny. 320i co prawda jest i tak o niebo mocniejsza od tego co ja mam teraz (65 konny Opel Corsa C :| ), ale chciałem kupić Betkę z perspektywą na posiadanie jej co najmniej kilka ładnych lat. Zależy mi na tym, żeby wygodnie się nią jeździło na autostradach. Nie to, że będę cały czas zasuwał 200 km/h, broń boże. Chodzi mi jedynie o komfortowe wyprzedzanie, czy to na autobahnie, czy na drodze krajowej :)


Mam kilka pytań do was odnośnie moich "wypocin":


1. Jak wygląda sprawa serwisowanie 2.5 litrowego benzyniaka? Droga jest wymiana rozrządu? Czy ma jakiś słaby punkt?

2. Jak jest ze współpracą silników benzynowych i zasilaniem LPG? Nie ma większych problemów, jak zamontuję instalację STAGa czy BRC?

3. Wymiany eksploatacyjne (filtry, olej, klocki itp), są mocno droższe od modeli popularnych, np VAG?

4. W wyżej wymienionej cenie, da radę znaleźć zadbany egzemplarz, który nie będzie miną i z w miarę rozsądnym przebiegiem (coś około 250k)?

5. Wyposażenie w tej cenie również będzie większe niż bieda edyszyn ;)?

6. Ile koni ma ten silnik? 170 czy 190? Co różne źródło widzę inną moc.


Z góry dzięki wam za odpowiedzi i pozdrawiam ;) Wybaczcie za zbyt rozwalony tekst, chciałem podejść do tej sprawy w miarę "profesjonalnie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Z tego co wiem 325i w sedanie BMW przestało produkować w lutym 2005 roku, ale moge się mylić.


Ad.1 Rozrządu się nie wymienia, bo jest na łańcuszku :) Silnik 2.5L lubi palić trochę oleju, poza tym jakiś większych wad nie ma.

Ad.2 Nawet najlepsza instalacja LPG nie będzie dobrze działać jak założy ją Mietek w garażu. Jeżeli instalacja jest założona poprawnie to będzie działać bez problemów.

Ad.3 Oleju wchodzi ok 6.5 litra + coś tam na dolewki. Koniecznie musi być olej 5W-40 z normą BMW LL-01 np. Shell Helix Ultra 5W40 albo Motul 8100 X-cess 5W40. Jeżeli chodzi o hamulce to 2 tarcze na przód kosztują około 270 zł, klocki około 105 zł. Pamiętaj, że opony do tylnonapędówek będą droższe, bo byle chińczyka nie założysz.

Ad.4 Na przebieg nie patrz, bo pewnie większość będzie miała odpowiednio skorygowany licznik. Patrz na stan blachy, bo z tym jest najgorzej. Na oglądanie auta koniecznie wybierz się z mechanikiem który zna się na BMW, bo po zakupie różne dziwne rzeczy mogą wyjść jak ktoś tanio serwisował.

Ad.5 ‭W E46 nie było czegoś takiego jak opcje wyposażenia. Można było kupić dowolną konfigurację. Ceny są różne, polecam szukać egzemplarza z DSC.

Ad.6 Silnik M54B25 ma 192 konie.

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrządu się nie wymienia, bo jest na łańcuszku :)

Przy pewnych przebiegach i łańcuch wymaga wymiany, koszt w okolicy 2000 - 3000,-

polecam szukać egzemplarza z DSC

Każde auto w kryteriach pytającego będzie miało dsc.

 

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-330d-touring-CID5-IDw0ZIP.html#e37157bd25


Co możecie powiedzieć o powyższym egzemplarzu warto?

Przedni zderzak zmieniony, zabawny przebieg :lol: stanowczo do weryfikacji, ogólnie jakby mu dać prawidłowy zderzak to byłoby ładne auto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłeś z tą ceną wymiany rozrządu.

napinacze ~300 zł,

łańcuch ~300 zł,

wszystkie uszczelki ~300 zł

robocizna powiedzmy 500 zł

Razem wychodzi jakieś 1400, no chyba że jeszcze będzie trzeba przy okazji wymienić kola, prowadnice itp. to koszt trochę wzrośnie ale byłbym daleki od straszenia 3 tysiakami za taki zabieg.

DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A chociażby olej i filtr? 250-300,- koszt robocizny zależy mocno od tego gdzie będzie to robione.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie jest źle :) Myślałem że koszta serwisowania R6 będą dużo bardziej drastyczne, chyba że o czymś nie wiem ;) Ogólnie mój wybór silnikowy sprawdzi się do instalacji LPG i do jazdy na co dzień? Nie pochłania paliwa hektolitrami? :P


A właśnie, czym, poza pojemnością, różni się 2.5 od 2.8 jeśli z tego co widzę, to różnica jest zaledwie kilku KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A właśnie, czym, poza pojemnością, różni się 2.5 od 2.8 jeśli z tego co widzę, to różnica jest zaledwie kilku KM?

Tym, że 2.8 jest mityczny a ten drugi nie :lol: jeżeli porównujesz 323i oraz 328i to różnica jest spora w osiągach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mój wybór silnikowy sprawdzi się do instalacji LPG i do jazdy na co dzień? Nie pochłania paliwa hektolitrami? :P


A właśnie, czym, poza pojemnością, różni się 2.5 od 2.8 jeśli z tego co widzę, to różnica jest zaledwie kilku KM?

Miałem 325i kombi z lpg i auto "fruwało". Doskonale przyspieszało (miałem automatyczna skrzynię biegów), miło się słuchało pracy silnika, a koszty paliwa były niewielkie. Dokładnie nie pamiętam - prześledź moje posty już o tym pisałem - ile palił, ale 13 l/100 km lpg to taka norma. Na autostradach przy stałej prędkości pewnie trochę mniej. Zimą, w mieście na krótkich odcinkach ok. 16l/100 km.

W skrócie 2,5 pakowali do polifta, 2.8 w wersji przedliftowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnio chodzi mi po głowie kupienie drugiego, niedrogiego samochodu typowo do zabawy. Powiedzcie mi proszę, czy kupienie co najmniej 325 w benzynie oczywiście za około 15k pln ma w ogóle sens? Nie orientuję się ile powinienem wyłożyć ze e46 w dobrym stanie z takim silnikiem, a na otomoto widzę np. 328 za około 10 tys. I się zastanawiam czy się w to pchać. I tak by służył typowo do weekendowej jazdy, ale nie chciałbym żeby to była skarbonka i niewiele ponadto. Jeśli się okaże, że powinienem szukać drożej, to sobie zwyczajnie dam spokój, bo już lepiej pozbierać na kolejne tzw. podstawowe auto, zamiast rozwalać oszczędności na zabawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że da się kupić przyzwoite 328i do 15k, w słabej wersji wystarczy niewiele ponad 10k, mowa oczywiście o sedanie lub touringu. Wiadomo, że większość to auta nie warte zachodu, ale można wyłapać coś trzymającego się kupy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.