Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ,jestem nowy na tym forum, planuje zakupic swoja pierwsza bawarke. Mam na oku cos takiego http://otomoto.pl/oferta/143-km-ID6y3uFW.html mam pytanie jak wypadaja silniki 1.8 143 km , awaryjnosc itp. przebieg moze byc krecony przy takim roczniku ? i czy warto ja kupic za takie pieniadze. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy w kwestii zakupu e46. Ogólnie już mam upatrzony egzemplaż, byłem wczoraj go oglądać i się nim przejechać, jestem umówiony za kilka dni zeby zabrać auto do sprawdzenia. Auto krajowe i od 1 własciciela, wlasciciel mówi ze moze mi dać na pismie ze auto jest bezwypadkowe i ma pewny przebieg. Jestem mocno zainteresowany tym samochodem ale chcę go sprawdzić przed zakupem, pytanie tylko gdzie? ASO BMW? Wie ktoś może jaki jest koszt takiego przeglądu i podłączenia kompa w ASO? Ja nie mam nigdzie zaufanego mechanika ani serwisu gdzie mógłbym sie udać z betką na sprawdzenie wiec wpadło mi do głowy ASO. A może na forum jest ktoś kto poleciłby jakiś dobry warsztat gdzie dokładnie sprawdzą auto przed zakupem? Może ktoś z forumowiczów obeznany w temacie e46 oferuje swoje usługi sprawdzenia i oceny stanu technicznego? Województwo śląskie, katowice i oscienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu Fus w Warszawie wycenił mi sprawdzenie auta przed zakupem (pytałem o sprawdzenie lakieru, silnika, skrzyni, zawieszenia, podpięcie pod komputer) na 805 zł netto. Więc ja raczej szukałbym sprawdzonego warsztatu specjalizującego się w BMW, pewnie wyjdzie taniej niż w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dkzg Ja jestem z czeladzi, zaraz wyślę sms z proźbą o nr VIN.

edek.by Tak myslałem ze w ASO tanio nie bedzie. Dlatego właśnie napisałem tutaj, bo może ktoś zna właśnie warsztat wyspecjalizowany w bmw w woj. śląskim w katowicach albo osciennych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek.by

 

zapłaciłeś 805zł za sprawdzenie samochodu?

 

Nie, za taką cenę podziekowałem ASO. Może gdybym kupował nowsze i kilkadziesiąt tysięcy droższe BMW, to wtedy bym rozważył ASO. Ale tylko ze względu na to, że wydaliby oficjalny kwit, na podstawie którego mógłbym później mieć do nich pretensje, gdyby coś przeoczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pierwsze bmw miałem kupić czarne było w Katowicach i umówiłem się w Katowicach w M-CARS cena 450zł.Dzwonię do typka,że ja mu zatankuje te 15km podjechać do M-CAR nie ma problemu :norty: po 2 minutach dostaje smsa na telefon..

 

''przepraszam,ale ja nie będę do m-cars jechał bo coś tata nie wyraża zgody'' jedynie do tego warsztatu co on powiedział(jakaś zwykła stacja diagnostyczna) i tyle po temacie :norty:

 

a jak pojechałem po moje to już nie mogłem sobie na m-cars pozwolić bo tamto w Katowicach stalo 17.900 2002r a po moje obecne co pojechałem było 21.900 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzisz Stachu..jak byś jednak podjechał to byłoby duuuużo mniej nowych tematów na forum dotyczących Twojego auta :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Rozważam kupno E46 kabrioletu (docelowo gaz). Trafiłem na taką ofertę i zastanawiam się, jaka jest Wasza opinia nt. samochodu.

 

http://otomoto.pl/oferta/325-ci-cabrio-hard-top-w-wa-silver-black-ID4pabP7.html

 

Przebieg udokumentowany.

Nie znalazłem osobnego wątku z pytaniami o aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sedana tak, ale coupe w m-pakiecie..może być ciężko :P poza tym ten egzemplarz, który wkleiłeś był omawiany w temacie to tego odpowiednim (kolega wyżej podał link) i jest to 325i :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy post, dlatego chciałem się przywitać. Teraz z grubej rury. Przymierzam się do kupna bmw. Wyjaśnię po krótce moją historię, żyłem sobie normalnie przez 20 lat, aż mój tata kupił bmw 320xcd w automacie(chyba tak), z 2009 roku. Zakochałem się w tym aucie, zawsze kiedy do niego wsiadam przesuwam skrzynie na tryb d, i wciskam pedał gazu odpływam. To auto uspokaja i nabuzowuje jednocześnie. Jednym słowem zakochałem się. Od tego czasu marze, by kupić sobie bmw.

Pierwsze auto 105km(to i tak dużo jak sie patrzę na moich kolegów). Z silnikami 2.0, 3.0 miałem do czynienia, pomimo młodego wieku, także tylny napęd czy >200km to nie problem(czasem nawet 4.8l, 300km się zdarzyło).

Zacząłem, więc szukać na otomoto, giełdach allegrach itp, bmw , które są w miare "tanie" a dostarczają nieporównywalną frajdę z jazdy.

Poszedłem tym tropem i znalazłem BMW serii 3 model e46. Od razu rzuciła mi się w oczy 330d, ale czytając problemy z dwumasem, skrzyniami general-motors, które są tam montowane, i zazwyczaj strasznie dużym przebiegiem. Później przyszła 330i, ale cena mnie trochę odstraszyła.

Tak więc pytanie jest jaki model dokładnie polecicie oraz gdzie najlepiej kupować? Na jakiś niemieckich giełdach czy coś? Boje się strasznie jakiegoś sklepanego auta od narwańca. Jestem studentem 1-roku, wakacje praca itp, teraz sprzedaje swoje auto i około 20.000 bym mógł nazbierać. Wiem, że to także ogromny koszt napraw, ( w szczególności przy autach > 10 letnich), ale na takie cacka mnie stać. Auto ma mi sprawiać przyjemność z frajdy, chciałbym coś podriftować itp.

Przepraszam za chaotyczny post i wyczekuję odpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedana tak, ale coupe w m-pakiecie..może być ciężko :P poza tym ten egzemplarz, który wkleiłeś był omawiany w temacie to tego odpowiednim (kolega wyżej podał link) i jest to 325i :roll:

 

Najchętniej coupe, jeżeli nie 330 to może właśnie 325, 328, chociaż nie ukrywam że na 330 by mi najbardziej zależało. Diesle nie wchodzą w grę.

 

Wiem, że wkleiłem 325 :) poczytam w tamtym temacie.

 

Co do e46, są w sumie 3 rodzaje wyglądu - tyczy się to głównie przednich lamp (pomijam kompakt..) przedliftowe, poliftowe sedan/combi i poliftowe coupe. Najładniejsze są wg mnie poliftowe coupe - super stylistka, zadziorna nowoczesna, jednak ne podchodzą mi poliftowe sedanowe... Też tak macie ? Wolę przedliftowe chyba niż poliftowe lampy w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy. Jak kupowałem to chciałem tylko polifta.

Przedliftowy sedan wyglada dla mnie jak smutny pies, takie ma opuszczone te oczy, blagalny wzrok. Maska ma też zdecydowanie mniej lekkosci i finezji.

W sumie nawet lampy z tyłu sa mniej atrakcyjne.

 

Przedliftowe coupe juz mi tak nie przeszkadza w sumie. M3 w sumie tez nie, a ono nigdy liftu nie przeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polift ale coupe :D Chociaż no w sumie nie takie złe te poliftowe sedanowe lampy..

Z tyłu to ja praktycznie nie widzę różnicy w tylnych lampach.

 

A 2 dni temu widziałem białe "M3".. ale wyglądało jak m3 - wszystkie zderzaki, progi się zgadzały, z tyłu wydechy, znaczek no a z przodu poliftowe lampy z coupe.. :D Więc ktoś nieźle się postarał :) ale wyglądało zajefajnie. Szkoda że nie zrobili m3 coupe w polifcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.