Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nest Uzasadnij :D. Mieszkasz w Koszalinie, jeśli tak to fajnie jakbyś pokazał swoją bunie, bo mam ten sam silnik.

 

A co mam uzasadnić? ...że GAZ w aucie to polska popelina? :D

 

Ty też z tej wsi? :) ..co znaczy pokazać?

 

polska popelina? potrafisz uzasadnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym kupić moje pierwsze BMW od pasjonata marki z pewnych rąk.

A kto by nie wolał? :lol:

No nie wiem? Może CI wszyscy którzy napędzają rynek sprowadzanych aut z "korektą licznika" często bezwypadkowych i oczywiście od pierwszego właściciela w podeszłym wieku, który do granicy jechał za autem bo się rozmyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jesli ów pasjonat zdecyduje się sprzedawać swoje auto na Forum to bedzie miało cenę taka jak powinno.Takie sa konsekwencje kupowania od pasjonata.Czyli auto drogie,i tak ma być-lecz nie jest.

Liczę się z tym, bo chcę kupić auto do przyjemniej jazdy dla siebie na kilka lat, a nie do naprawy dla mecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew Zew witaj !

Pamiętaj że handlarz też może być pasjonatem tej marki ;-) i pasjonaci też mumią liczyć i jak widzą że dużo się uzbierało do reperacji to może lepiej sprzedać ?

W kupnie samochodów używanych to najważniejsze jest dobrze ocenić stan techniczny auta i mieć zaufany warsztat bo zawsze coś do roboty się znajdzie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew Zew witaj !

Pamiętaj że handlarz też może być pasjonatem tej marki ;-) i pasjonaci też mumią liczyć i jak widzą że dużo się uzbierało do reperacji to może lepiej sprzedać ?

W kupnie samochodów używanych to najważniejsze jest dobrze ocenić stan techniczny auta i mieć zaufany warsztat bo zawsze coś do roboty się znajdzie.

Trochę autek już w życiu kupiłem i myślę że nie wpakuję się na minę, ale wiadomo trzeba być ostrożnym i w obecnych czasach wszystko sprawdzać. Z drugiej strony w świeżo kupione autko kasę ładuje się łatwiej niż to w które ma się powiedzmy 5 lat.

Zalogowałem się tutaj z nadzieją, że znajdzie się ktoś w miarę uczciwy, szanujący swoje auto tak jak ja i nie będę musiał na dzień dobry wpakować kasy w świeżo kupiony samochód. Chociaż kupiłem już wiele aut od prywatnych sprzedawców jak i handlarzy to nadal twierdzę że w PL można kupić dobre auto, tylko trzeba poszukać i nie patrzeć na super oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska popelina? potrafisz uzasadnic?

 

LPG to dla mnie po prostu synonim Biedy Polskiej ...jak 'Janusza' nie stać na zalewanie 2.8 to niech nie krzywdzi mądrze zaprojektowanego auta jakimiś wiejskimi patentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu umie liczyć ? Chodź zakładając dobrą sekwencję zwrot kosztów nastąpiłby dopiero po powiedzmy 2 latach. A jeżeli gaz nie szkodziłby silnikowi to czemu nie. Nie mam nic do osób instalujących gaz ale też po części zgadzam się z twoim zdaniem Nest. Tylko pytanie z innej beczki, czy za 17k znalazłbyś przyzwoity egzemplarz z tym silnikiem w dodatku w coupe, gdzie coupe w moim osobistym pomyślunku są zazwyczaj dobrze wyposażone ? Niech się wypowiedzą eksperci sam jestem ciekaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bezsensowna dyskusja przeciwników gazu. Stare e46 to nie Ferrari 250 GTO, żeby to była "profanacja". W innych krajach tez jest LPG, wolałbym mieć 5.7hemi w gazie niż 2.0 w czystej benzynie. No ale to przecież "popelina" mieć gaz w aucie. Ciekawe czy jakbyś miał np piec do centralnego ogrzewania i przykładowo placilbys rocznie 5 tys za węgiel a 3 tys za jakiś zamiennik, który jest legalny i nie niszczy instalacji ani pieca to tez byś psioczył? To są zwykle auta a nie kolekcjonerskie Ferrari albo Lamborghini. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 to najlepszy silnik w e46 nadaje sie do gazu jak kazdy silnik w e46. a doraz wiecej niemcow laduje gaz do swoich aust ze wzgledow ekonomicznych a nie ze ich nue stac bo za kase ktora oszczedzili moga np sprawic wakacje sobie. a 328 fajnie leci boczkiem a dizel to dizel nie nadaje sie do zabawy czyba ze na sniegu:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 to najlepszy silnik w e46 nadaje sie do gazu jak kazdy silnik w e46. a doraz wiecej niemcow laduje gaz do swoich aust ze wzgledow ekonomicznych a nie ze ich nue stac bo za kase ktora oszczedzili moga np sprawic wakacje sobie. a 328 fajnie leci boczkiem a dizel to dizel nie nadaje sie do zabawy czyba ze na sniegu:-)

 

bardzo madre slowa kolega wyzej napisal:)

 

np Pudzian jest bogaty a HAMMERA ma na gaz hehe i co glupi jest? czy oszczedny??

 

ja mam e46 2.8ci bardzo dobry silnik, instalacja gazowa za 3,5tys zł , zadnej roznicu czy gaz czy benzyna ale za to w tankowaniu jest roznica diametralna:)

 

podstawa to oryginalny przebieg bo jak kupisz kreconego trupa to bedziesz sie z nim bujał po fachowcach.

 

ja mam u siebie przejechane 260tys km i jeszcze pachnie w srodku skórą.

 

jezeli chodzi o wady: *wspomaganie jest wadliwe ja juz u siebie zalozylem z mala przerobka od 330i.

*lubia byc wyrwane sanki, ktore oczywiscie trzeba pospawac ale to wszystkie bmw e46 przed liftem mialy z wiekszymi silnikami.

*vanosy tez lubia odmowic posluszenstwa przy wiekszym przebiegu.

 

to takie z wiekszych ich wad, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szczególnie ten fragment:

328 fajnie leci boczkiem a dizel to dizel nie nadaje sie do zabawy czyba ze na sniegu:-)

Jakby każdy kupował bmw do latania bokiem :lol: i jak już to diesel.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nie można kupić? Durnie którzy szukają E46 za 10 tys. "Auto 11/12 letnie powinno być tańsze" T

Handlarze celowo zmniejszają przebieg, bo na debilach się zarabia. Głupek nie kupi auta powyżej 280 tys przebiegu i więcej, mimo że stan jest bardzo dobry to i tak liczy się przebieg, który będzie przekręcony.

Zresztą nie będę tłumaczył. Sam kiedyś chciałem kupić takie auto za 10 tys, całe szczęscie że brutalna prawda mnie bardzo oświeciła i sporo trzeba było dozbierać... i wsadzić.

Polecam sprawdzić ile kosztuje BMW E46 w Niemczech, za te cene kupicie E90 w POLSCE :norty: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja swoich marzeń jest prosta

wklepać mobile.de i przesortowac 100-150 ofert.

Zobaczyc ile kosztuja auta z przelotami 300tys +, ile z 200+ a ile (albo jak mało jest z przelotem mniejszym niz 200tys oraz ich ceny)

doliczy to tego troche opłat na sprowadzenie, zarobek mirka, porównać z ofertami allegro

brutalna prawda, to co u nas sie sprowadza to przekręcone 350tys albo dobrze walniete - okazje dla polaka

 

do tego jak mocno podbija cene m pakiet, pełny, fabryczny oczywiście, nie ma to nic wspólnego z naszymi perełkami allegrowymi

 

rynek jest niszczony bo polak szuka okazji a mirek mu je zapewnia :roll: i to nie tyczy sie e46 a wszystkich sprowadzanych aut, przynajmniej ich większosci 90%

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić ile kosztuje BMW E46 w Niemczech, za te cenę kupicie E90 w POLSCE :norty: Pozdrawiam.

Prawdą jest, że bardzo wiele ludzi wie ile takie auta kosztują, bo przecież serwisy ogłoszeń niemieckich czy innych są ogólnie dostępne, ale 99% wierzy, że trafia super okazje, albo raczej chce wierzyć, wmawia sobie i kupują. Dlatego ten biznes tak się kręci i dlatego ceny są takie, a nie inne i kiedy chcesz sprzedać swoje dopieszczone auto z autentycznym przebiegiem to nie ma komu.

Ale to nic, wyobraźcie sobie że w przypadku aut dostawczych jest jeszcze większy problem. Kupujący potrafił kręcić i wydziwiać jak sprzedawałem dostawczaka z przebiegiem 430 tys. km (oryginalnie mało jeżdżony bo był mniejszy od pozostałych), samochód który miał 7 lat; coś duży przebieg, pewnie zaraz do remontu, albo już pewnie miał kapitalkę :mad2: itp.. Ludzie po prostu chcę wierzyć, że np. samochód który służy do pracy i zarabia przejeżdża rocznie 20 tys km. i kropka. Tak więc osobówka może przejechać max 10-15 tys., no a diesel w kombi to już maksymalnie 17 tys. rocznie :norty: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale

uważam że warto sprawdzać samochody osobiście nawet te tanie auta

 

w wakacje intuicyjnie pojechałem obejrzeć auto z ogłoszenia do komisu z otomoto, szukałem pół roku i trafiła się 330d aut, rok 2000, przebieg 310tyś z Włoch, mimo że miała łyse opony troszkę obić ale żadnej rdzy, po pierwszych kilometrach wiedziałem że nim wrócę, a tym samym dziale zadawałem o niego pytania ;)

Kupiłem za 10tyś dołożyłem 3 tyś w opony przegląd itd, kilka pierdół które zrobiłem sam, przelatałem 8 tyś km śmiga jak marzenie,

fotki zaraz po zakupie:

http://t.imgbox.com/nIap7qJQ.jpg http://t.imgbox.com/lYNS9ZvN.jpg http://t.imgbox.com/KQfR15GR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję samochód moim jedynym wyborem do tej pory była aud a3/a4, ale teraz mam okazję kupić BMW E46 lecz potrzebuję opinii między innymi o awaryjności tej wersji silnikowej (silnik, dwumasa, zawieszenie)". *** Edytowane przez Madridista Olb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.