Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie wszystkich,

 

Piszę w tym dziale ponieważ jeszcze nie posiadam BMW ale sytuacja mnie zmusiła do kupna auta do codziennej jazdy. Obecne auto niemieckie ale nie BMW uzyskało status szkody całkowitej i musi iść w odstawkę.

 

Stwierdziłem, że chciałbym zakupić auto ze stajni BMW. Niestety nie młode bo w wersji E46 do kwoty 13 tyś.

 

Chciałbym abyście mi doradzili jaką wersję wybrać, tzn. na pewno sedan lub coupe z silnikiem benzynowym od 1800 do 2000 cm3. Nie robie dużo kilometrów bo około 20-25 tyś rocznie.

 

Autem jeżdżę zazwyczaj w mieście i czasami trasa (wakacje lub podobne wyjazdy) czyli cykl mieszany. Nie mam ciężkiej nogi ale lubię mieć w zanadrzu czym odjechać. Jaki będzie dla mnie najlepszy silnik.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

 

Piszę w tym dziale ponieważ jeszcze nie posiadam BMW ale sytuacja mnie zmusiła do kupna auta do codziennej jazdy. Obecne auto niemieckie ale nie BMW uzyskało status szkody całkowitej i musi iść w odstawkę.

 

Stwierdziłem, że chciałbym zakupić auto ze stajni BMW. Niestety nie młode bo w wersji E46 do kwoty 13 tyś.

 

Chciałbym abyście mi doradzili jaką wersję wybrać, tzn. na pewno sedan lub coupe z silnikiem benzynowym od 1800 do 2000 cm3. Nie robie dużo kilometrów bo około 20-25 tyś rocznie.

 

Autem jeżdżę zazwyczaj w mieście i czasami trasa (wakacje lub podobne wyjazdy) czyli cykl mieszany. Nie mam ciężkiej nogi ale lubię mieć w zanadrzu czym odjechać. Jaki będzie dla mnie najlepszy silnik.

 

Z poważaniem

 

Żeby mieć w zanadrzu czym odjechać, to co najmniej 325 :mrgreen: chyba, że będziesz miał NOS-a :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Stwierdziłem, że chciałbym zakupić auto ze stajni BMW. Niestety nie młode bo w wersji E46 do kwoty 13 tyś.

Autem jeżdżę zazwyczaj w mieście i czasami trasa (wakacje lub podobne wyjazdy) czyli cykl mieszany. Nie mam ciężkiej nogi ale lubię mieć w zanadrzu czym odjechać. Jaki będzie dla mnie najlepszy silnik.

330i albo compact 325ti, teraz chodzą po 12 tysi, więc dasz radę :wink:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego - pewnie jakiś handlarz. Jak by ktoś mógł się wypowiedzieć:

 

1. http://allegro.pl/bmw-318i-full-alu-kubelki-polskory-multifunkcja-i3974951526.html

 

2. Są nawet dwie w moim mieście (blisko wiec moge pojechać) - ta uszkodzona z tyłu:

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-316-e46-1-9-2000-CID5-ID4vJo9.html#a3cd351866

 

3. Ta jest ładna tylko te felgi - zastanawiam sie czy to nie wpływa żle na zawieszenie i komfort ludzi w aucie. (choć mi się podoba)

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-e46-320ci-150km-coupe-jedyna-taka-CID5-ID4AW9W.html#a3cd351866

Edytowane przez Bugs10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja się wypowiem.

bo robi się w tym temacie patologia.

ten jest ogólny o e46, słabe punkty, wersje itp.

konkretne pytania na temat danego egzemplarza tutaj się zadaje :mlotek:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=72889

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem.

bo robi się w tym temacie patologia.

ten jest ogólny o e46, słabe punkty, wersje itp.

konkretne pytania na temat danego egzemplarza tutaj się zadaje :mlotek:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=72889

 

Rozumiem poprawie się - problem w tym że w regulaminie jest napisane że musi być VIN bo bez VIN=kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po to żeby nie wrzucać w kit każdego napotkanego ogłoszenia.

trzeba się trochę wysilić :mrgreen:

zadzwonić , wypytać wstępnie.

win jest potrzebny do podstawowych zabiegów jak weryfikacja przebiegu i zgodność z oryginałem.

dlatego to takie istotne.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę ponieważ chcę kupić swoje pierwsze auto :) Myślałem szczególnie nad jakimś niemcem. Budżet to 12 000 zł. Do tej pory jeździłem E36 compact, A6 C5 Avant, Freelander, RAV 4.

Samochód najlepiej benzyna, ponieważ będę chciał założyć LPG (dziennie 100 km), sedan, coupe i oczywiście aby nie był zbyt duży silnik bo nie chcę drogo za OC płacić :) Co możecie mi polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 323

 

bo myslalem żeby wybrać właśnie pomiędzy 320 lub 323 (tylko że z tym może być za mało kaski)

 

Najlepiej brac 323i, choc trzeba troche poszukac. Na cuda nie licz, ale cos sie moze trafic. Ja 323i w BDB stanie, doinwestowany, zadbany, z org. małym przebiegiem sprzedałem pół roku temu za 13 tys zł.

 

Powiem tak: od handlarza dobrego 323i a nawet 320i za te kase nie dostaniesz. Handlarz musi zarobic. Za to od prywatnego człowieka, który miał auto kilka lat - czemu nie? Nawet w tej cenie da sie dorwac dobre auto, takze 323i...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę ponieważ chcę kupić swoje pierwsze auto :) Myślałem szczególnie nad jakimś niemcem. Budżet to 12 000 zł. Do tej pory jeździłem E36 compact, A6 C5 Avant, Freelander, RAV 4.

Samochód najlepiej benzyna, ponieważ będę chciał założyć LPG (dziennie 100 km), sedan, coupe i oczywiście aby nie był zbyt duży silnik bo nie chcę drogo za OC płacić :) Co możecie mi polecić ?

 

Czytam czytam

Proponuje UNO Fire z gazem

12 tys to przecież komplet felg i opon 19" a nie dobre e46

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki silnik? 1.9 czy 2.0? Przedlift? Czy polift?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę ponieważ chcę kupić swoje pierwsze auto :) Myślałem szczególnie nad jakimś niemcem. Budżet to 12 000 zł. Do tej pory jeździłem E36 compact, A6 C5 Avant, Freelander, RAV 4.

Samochód najlepiej benzyna, ponieważ będę chciał założyć LPG (dziennie 100 km), sedan, coupe i oczywiście aby nie był zbyt duży silnik bo nie chcę drogo za OC płacić :) Co możecie mi polecić ?

 

Czytam czytam

Proponuje UNO Fire z gazem

12 tys to przecież komplet felg i opon 19" a nie dobre e46

 

Przesadziłeś trochę. podstawowe E46 318i w znośnym stanie da się już kupić za 12 tys. Czy pytającego stać będzie na utrzymanie tego auta potem to już inna sprawa... Co do moich sugestii, już bez szydery brokata proponuję Astrę II 1.4. Auto może nudne ale gaz znosi dobrze i jest praktyczniejsze od E46.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak wskazuję tytuł tematu zastanawiam się nad zakupem E46. Jako że aktualnie mieszkam w Niemczech, tutaj byłby samochód kupowanym. Do wydania mam około 3,5 tysiąc Euro i zastanawiam się czy przy tej kwocie w ogóle rozważać E46? Po śledzeniu ogłoszeń na mobile.de i auto-scout zauważyłem, że można już coś dorwać, pytanie tylko co to będzie warte? Wersje jakie biorę pod uwagę to 316i, 318i i 320i, z naciskiem na tą ostatnią wersję. Roczniki 2000 +/-1. Auto by w późniejszym terminie przyjechało ze mną do Polski. Mam też fundusze na doprowadzenie samochodu do jak najkorzystniejszego stanu, ale też nie chciałbym u mechanika zostawiać podobnej kwoty jak za sam samochód.

Warto w ogóle rozważać coś takiego?

 

I tak przy okazji mówię dzień dobry wszystkim na forum, bo to mój pierwszy post. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.