Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za 15 tys. udało nam się właśnie zakupić E46 M52TUB28 z 2000r Touring.

 

Powracając na temat Diesel vs Benzyna. Wejdź sobie w dział E46 i zobacz jakich silników głównie dotyczą tematy z problemami.

Głównie będą dotyczyły diesla.

http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia przy kupnie auta używanego takie rzeczy jak kolor, sztywna lista wyposażenia czy nadwozie (w sensie kombi czy sedan) mają 2 rzędne znaczenie - PO PIERWSZE stan techniczny pojazdu.

 

Rynek używanych samochodów to niestety sztuka kompromisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając, tylko troszkę, od tematu - od dłuższego czasu przyglądam się kultowym poliftowym e39 w sedanie. Dokładnie wiem co chciałbym kupić ale taka "bezkompromisowa" cena to ok. 8000 euro netto. Patrząc na nasz "rynek" - wręcz kosmiczna :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za koszty przy turbinach, wtryskach do diesla? Praktycznie żadne.

 

 

serio do benzyny takie tanie wtryski czy ja źle patrze ? : :shock: :shock: :shock:

http://allegro.pl/wtrysk-wtryskiwacz-bmw-e46-e90-316i-318i-320i-n42-i3660498319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. w grudniu będę chciał kupić auto. szukam między e46 a e39. jeżeli chodzi o moje wymagania w e46 to: kombi ew. sedan, silnik: benzyna w okolicach 2 litrów pojemności, wyposażenie: mniej istotne ale miłe byłyby grzane stołki, klima, rocznik: mniej istotny przedlift polift byle było w dobrym stanie technicznym bo w zamierzeniu jest dużo kilometrów. Dlaczego benzyna a nie diesel? to jest za stare auto żeby udało się kupić dobrego diesla. po lekturze tego forum uznałem, że lepsza będzie benzyna. cena: do 16 k na sam samochód. czekam na opinie wskazówki na co powinienem zwrócić uwagę

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją może być R6, 170 KM, silnik M54 B22.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją może być R6, 170 KM, silnik M54 B22.

Ciekawą opcją w jakim sensie?

Wracając do diesla, rozmawiamy można powiedzieć z pełnym rozmachem o benzynie, można wywnioskować, że diesel absolutnie odpada?

Krzysztof a dlaczego Ty jeździsz dieslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pozwolę sobie odpowiedzieć za kolegę :wink:

Bo zapewne kupił auto zadbane i jest z niego zadowolony.

Tak jak "kilku" innych forumowiczów :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto było wcześniej szanowane to nie ma się czego bać.

 

dokładnie! i za szanowane trzeba dać więcej... :cry: jak ktoś ma garaż kanał narzędzia to może sobie pozwolić na tańszy zakup i sam sobie tanio doinwestować wydając tylko na czesci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość postów jest o dieslach bo tych jest duzo więcej w Polsce. Na angielskich forach jak czytam, większość jest o benzynach. W Polsce jest przeświadczenie że diesle są oszczędniejsze i dlatego więcej się ich sprowadza, co by szybciej poszły. Nikt nie liczy kosztów napraw tych sprowadzonych aut w "super" stanie, dojechanych na maksa.

Co do opisu silników to dziś zakupiłem gazetkę "Motor" numer 44/2013 i jest zestawienie silników z delikatnym opisem na 8 stron. Silniki są od modelu E46 do najnowszych.

Co mnie zastanawia, jak kupowałem furę 3 lata temu to gdzie nie czytałem o M47N wszyscy byli zachwyceni. Po pół roku wyszedł w Auto Świat jakiś artykuł, gdzie nie zostawili na tym silniku suchej nitki. Podobno największe badziewie. Byłem dość zdziwiony bo mój silniczek jeździ fajnie i bezawarynie (odpukać) od czasu zakupu. Jakie jest teraz moje zdziwienie, kiedy piszą ze te silniki są znów najlepsze z dwulitrowych diesli. Jak tu prasie wierzyć??:)

 

P.S. Do miasta tylko benzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją w jakim sensie?

 

Ciekawa opcja biorąc pod uwagę relacje osiągów, kultury pracy sześciocylindrowej jednostki i kosztów eksploatacji.

 

Krzysztof a dlaczego Ty jeździsz dieslem?

 

Jeździłem 530d, teraz 320d i obie jednostki silnikowe sobie chwalę.

Oczywiście ciężko porównywać obie jednostki silnikowe, ale nacodzień ze względów ekonomicznych wystarcza mi 150KM.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, ja nie patrzę na BMW pod względem osiągów, jeśli jest 150 km może być jeśli było by 110 km też może być, nie ma to znaczenia ważne żeby samochód w miarę jeździł. Chodzi mi bardziej o to aby samochód był w miarę tani w eksploatacji (mam na myśli tutaj nie wymienianie części silnika po 4000 zł za jedną część) oraz bezawaryjny. Samochód, który pozwoli mi na spokojną jazdę w różnych warunkach i nie będę miał z nim problemów.Większość czasu jeżdżę po mieście, parę razy w tygodniu jakaś trasa niewielka, ale to nie zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Planuje w bardzo niedługim czasie kupić samochód. Budżet w którym chciałbym się zmieścić to 20k PLM. Swój wybór w tym momencie zredukowałem do Lexusa is200 i BMW e46.

 

Chciałbym Was podpytać o opinie i porady abym potem nie poczuł się rozczarowany.

 

Czytając o serii 3 i e46 generalny doszedłem do wniosku, że ponieważ nie będę jeździł długich tras (max 10000km /rok)

zdecydowałem się na benzynę. Z tego co czytałem diesle mogą okazać się droższe w eksploatacji, no i naczytałem się o

problemach ze sprężarkami. Zgodzilibyście się z tym?:)

 

Tak więc poszukałem na allegro i znalazłem (jak mi się wydaje) dobry samochód, wydaje się być bardzo zadbany, dobre papiery itd:

http://allegro.pl/bmw-czarny-2-0-benz-lift-alu-17-super-stan-i3674887900.html

 

Będę bardzo wdzięczny za wasze opinie o tej ofercie, czy jest dobra cenowo, na co powinienem zwrócić uwagę podczas oglądania, o co ewentualnie pytać,

no i czy wy osobiście byście brali?:)

 

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić ten silnik, cichy, oszczędny i jak dla mnie fajnie jedzie. Zapytaj tylko czy był wymieniany napinacz łańcucha rozrządu bo w tym silniku są wadliwe, jeżeli nie to jak najszybciej wymień żeby nie mieć problemu z rozrządem (100zł). Co do pytania o konkretny egzemplarz to zadaj je tutaj: viewforum.php?f=44 (ale poszukaj najpierw czy ktoś już wcześniej nie zapytał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.