Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Quatro to nie tylko w sporcie się dobrze spisuje. Przednim napędem owszem można się pobawić ale nie da tylu możliwości i wrażeń co RWD. Miałem okazję jeździć Mitsubishi Lancerem Evo IX z 4WD i to jest dopiero zabawa. :lol: W gruncie rzeczy ja zostaję przy RWD i BMW. :mrgreen:

 

oczywiście że nie, bo nic nie pobije trakcji co 4x4.

jednak miałem na myśli że bmw x-drive nie przoduje w sporcie jak quatro (audi słynne b2), 4wd (subaru), gdzie to było przeznaczenie do sportu a cywilnie to przy okazji :mrgreen: no ale czasy się zmieniają

ale to już OT

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oczywiście że nie, bo nic nie pobije trakcji co 4x4.

jednak miałem na myśli że bmw x-drive nie przoduje w sporcie jak quatro (audi słynne b2), 4wd (subaru), gdzie to było przeznaczenie do sportu a cywilnie to przy okazji :mrgreen: no ale czasy się zmieniają

ale to już OT

Co prawda to prawda ale wystarczy jeszcze trochę poczekać a i sportowe napędy 4x4 wejdą do seryjnej sprzedaży :wink: Ja uważam że jak BMW to tylko RWD :lol: Ma ładny design i tylny napęd. Czego chcieć więcej do szczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że nie, bo nic nie pobije trakcji co 4x4.

jednak miałem na myśli że bmw x-drive nie przoduje w sporcie jak quatro (audi słynne b2), 4wd (subaru), gdzie to było przeznaczenie do sportu a cywilnie to przy okazji :mrgreen: no ale czasy się zmieniają

ale to już OT

Ma ładny design i tylny napęd. Czego chcieć więcej do szczęścia?

 

Właśnie Quattro.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaż jest dlatego tak niska bo kiedyś za te autka z takim wyposażeniem trzeba było zostawić sporą roladę kasy. A że autko to diesel to ma ten mankament, że może mieć nastukane całkiem sporo jeśli ktoś się postarał a jak wiadomo osprzęt silnika doładowanego wysokoprężnego nie jest tani więc trzeba uważać.

Swoją drogą gdybym miał do wydania np 67 tysięcy to z pewnością szukałbym raczej 530d e90, które w m-pakiecie wygląda zacnie a i z pewnością nie jest wolniejsze niż 330CD. Po chipie te auta zaczynają już jeździć całkiem fajnie.

Ja mam niestety do wydania ok 55k więc na taki model jakbym chciał to może być za mało :(

Jeśli już niektóre linki ktoś zamieścił to napiszcie proszę coś o tym aucie

http://moto.allegro.pl/item876804172_bmw_330cd_duza_navi_klimatronik_zarejestr_okazja.html

Na allegro jest już całkiem długo więc z pewnością musi być coś z nim nie tak choć na zdjęciach wygląda nie najgorzej a i cena jest zjadliwa.

Jeśli możecie to napiszcie też coś o tej

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11137943

Ta też jest już jakiś czas na allegro, co prawda niedawno kosztowała ponad 60k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przszedł tak długo oczekiwany czas na zmianę auta. Jedyne, które wchodzi w grę to e46 330ci i żadne inne.

Chciałem dowiedzieć się od fachowców jak wygląda sytuacja w Niemczech? Mam na te autko odłożone 40k i mierzę w 2000-2001r w pełnej opcji. Jest to realne do spełnienia? Nie chcę wyrzucić kasy w błoto tylko potrzebuję realnych faktów jak to w rzeczywistości jest. Można coś trafić dobrego za tą kasę czy lepiej poczekać i dozbierać jeszcze? Druga kwestia- akcyza, wyceniałem dzisiaj ze stronki eurotaxu to cenią za takie auto w granicy 28-29k czyli jakieś 5k samej akcyzy jest? Sprowadzał ktoś takie autko po podwyżce?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze musisz posiedziec troszke na necie a najlepiej sprowadzic cos z sasiednich krajow

Sam latam 330 ci i jestem zadowolny bo jest naprawde szybkie i wcale niezre duzo wiecej paliwa co na przyklad mojego kolegi vectra 2001 rok 1.8 hehehe

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem auta na mobile.de i alegro, w tym przedziale cenowym wg mnie można coś znaleźć. Swoją sprowadzałeś z DE czy u nas kupiłeś? Teraz latam 1.6, 5 rok i jestem zadowolony ale nie chcę nic poniżej 3.0. Tak jak mówisz, jak się jeździ z głową to pali w miarę oszczędnie :) Jestem psychicznie nastawiony, że spali zdecydowanie więcej niż 1.6 ale osiągi i przednia frajda z jazdy dla mnie górą:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich.

Przszedł tak długo oczekiwany czas na zmianę auta. Jedyne, które wchodzi w grę to e46 330ci i żadne inne.

Chciałem dowiedzieć się od fachowców jak wygląda sytuacja w Niemczech? Mam na te autko odłożone 40k i mierzę w 2000-2001r w pełnej opcji.

 

Jak chcesz przebierać i szukać "pełnej opcji" to nastaw się na kilka miesięcy szukania, tu nie chodzi o kase tylko o % występowanie w przyrodzie takich konfiguracji. 40kzł na dobre 330Ci z 2000-01 roku starczy, nie sugeruj się średnimi cenami allegro, to fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ///M3? ;) Kolega z innego forum kupił za 50tyś w stanie do jazdy (jakies tam delikatne rzczy do poprawy). W M3 masz 343KM i niezłą frajdę ;) Tylko niestety to bardzo drogie auto w utrzymaniu.

Tutaj link:

http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?t=2051&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem M3, przeszło mi przez myśl ale właśnie utrzymanie tego, części exploatacyjne zbyt drogie. W DE ceny za jakiś przyzwoity egzemplarz od 14 k € w górę. Koleżka twierdzi, że nie opłaca się jechać do Niemiec po samochód powyżej 2.0 silnika bo akcyza duża ale wychodzę z tego założenia, że stan auta napewno będzie lepszy niż u nas w Polsce- nie mówię, że wszyscy nie szanują ale większość to padaczek po przejściach. Twierdzę tak po staniej mojej 316-stki :) Swoje wyjeździła i dalej lata.

Teraz się rozglądam więc mam dlatego piszę :) może zauważyliście coś godnego uwagi to proszę o linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez długi czas szukałem dla siebie 330Ci, jednak nic godnego uwagi nie znalazłem. Diesel nie wchodził w grę.

W końcu bliżej zacząłem przyglądać się mercedesowi CLK 320. Po pierwsze bryła nadwozia wygląda bardziej świeżo, poza tym wyposażenie

w CLK biję na głowę BMW. Moc 218kM robi wrażenie. No i stało się, w moim garażu stanął CLK 320.

 

Myślę że czasem warto spojrzeć na inne marki, np. ta oferta.

www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10111418

 

Życzę owocnych poszukiwań.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 30 tys. nie kupi sie 320d w dobrym stanie... Bzdura!!! Kolega misieac temu kupil rok 2002 320d 150km, 170tys. przebiegu, autko prawie pachnie nowoscia, 2 komplety opon xenony, harman-kardon, czujniki cofanie i wiele innych, naprawde autko w srodku jak nowe zadbane od pierwszego wlasciciela z hamburga. z rejestracja wyszlo cos ok. 30tys.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiek napewno godny uwagi ale przedział cenowy nie na moje możliwości :) po drugie moje serce należy do BMW.

Coupe ma piękną linię a środek e46 to majstersztyk :)

Zerkałem nieśmiale na te auta:

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=125891414&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minPrice=20000&maxPrice=40001&transmission=MANUAL_GEAR&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=SportsCar&minConstructionYear=2001&maxConstructionYear=2003&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=124079494&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minPrice=20000&maxPrice=40001&transmission=MANUAL_GEAR&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=SportsCar&minConstructionYear=2001&maxConstructionYear=2003&lang=pl&pageNumber=1

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=125688311&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minPrice=20000&maxPrice=40001&transmission=MANUAL_GEAR&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=SportsCar&minConstructionYear=2001&maxConstructionYear=2003&tabNumber=2

 

Cały czas coś nowego wchodzi na mobile, także jestem dobrej myśli, że coś miłego wyciągnę. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyposażeniu w moim CLK320 mam:

-elektryczna kierownica

-szyberdach

-wentylowane fotele

-elektryczne zagłówki

-czujniki parkowania przód

-klimatyzacja dwustrefowa

-nagłośnienie Bose

-podajniki pasów

-automatyczne odsuwanie kierownicy i fotela przy wysiadaniu

to tak z grubsza co zapamiętałem.

Poza tym przychylniejsze traktowanie na drodze.

Naprawdę radzę się przejechać, oczywiście każdy wybierze to co woli. Powiem tylko że komfort jazdy jest o niebo lepszy, BMW jest nastawione

bardziej na sportową jazdę.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie w naszym kraju masz warunki do sportowej jazdy?

wszędzie. tylko niestety ty nie możesz tego zaznać, bo masz tylko mercedesa :D

a do typowej sportowej jazdy masz masę torów choćby kartingowych (koszalin, lublin) lub tez lotniska takie jak ułęż, modlin. A drogi polskie i miasta też są ciekawe do zamiatania autkiem, w miarę mozliwosci kierowcy oczywiscie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja Cię do zakupu MB CLK nie namawiam. Nie zmienisz jednak faktu, że BMW jest po prostu spartańskie. Wiem co mówię bo miałem e46 i jeszcze mam e90. Obok CLK (produkcja 2002-2009) to możesz postawić e92 i wtedy można porównywać. E46Ci lub Cd (produkcja do 2005) wygląda trochę jak coś co już przebrzmiało.

Naprawdę radzę Ci weź się przejedz CLK. Warto!!!

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frack, jak tylko będę miał możliwość to napewno chętnie się śmignę ale jak już pisałem wyżej- nie moja półka cenowa :) Myślisz, że za 40k znalazłbym godnego CLK? Wątpię :) nie jestem dziany, po prostu uzbierałem trochę grosza. Jeżdżę e36 m40 1.6, już piąty rok i nie zawiodła mnie- jedyne mankamenty to blacharka [auto stoi pod chmurką] i zawieszenie, które poprawiałem. Teraz przyszedł czas na zmianę a wnętrze e46 jest rasowe jak dla mnie i nawet bardziej mi sie podoba niż E90 czy E92 :)

Główny powód to śliczna linia oraz mocne serduszko... Od roku już planuję zmianę ale jak pisałem, znaleźć coś w PL godnego to cud za tą kasę. Chcę z DE ale nie wiem jak bardzo cenią e46 330ci z eurotaxu... Z tego co udało mi się zauważyć to z 5k trzeba będzie wyłożyć +/- 1,5k na opłaty.... to zostaje mi jakieś 34-35k na samo auto.

 

P.S CLK 320- same automaty? Dla mnie manual rządzi, w życiu automatu. Miałem okazję przejechać się 540-stką w aut. i nie podchodzi mi to wogóle :) w życiu pięknym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.