Skocz do zawartości

silnik bierze olej 320d


świerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Kazde auto po jakims wieku bieze olej. Raz wczesniej ,raz pozniej to moze jest normalne ,ale tak nie powinno byc :!:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nowe biorą olej :)

litr na 10tkm to sporo ... auto po odpaleniu nie zakopci na niebiesko?? jaki olej jest zalany??

odma była sprawdzana?? w Twoim modelu jest już separator plastikowy warto wymienić dla świętego spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l na 10k to naprawdę mało , wystarczy lekko uwalona odma bądź niewielka nieszczelność i ubytek tej wielkości gotowy , przy takim zużyciu oleju nie jest możliwe znalezienie go na końcówce wydechu to prędzej kondensat z pary wodnej , tak dla porównania słynne Oplowskie 1,6 16V miało normę fabryczną 1l na 1000 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokłanie, litr na 10tyś km to właściwie będzie norlma dla turbodiesla. Rzadko się spotyka by nowoczesne turbo nie brały oleju. minimalnie nieszczelność turbo, zapchana odma...zawsze jest miejsce by te kilka setek od wymiany do wymiany sobie poszło. Wydaję mi się żę nie ma sięczym martwić. Dla świetego spokoju kontrola fitlra odmy, kolektora ssące, sprawdzenie czy się gdzieś coś czasem nie poci.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój M47 nie bierze wogóle oleju. Wymieniam olej co 10 tyś km tj około co 4 miesiące, i nie dolewam ani grama od wymiany do wymiany. poprzedni silnik który wymieniałem rok temu tak samo nie brał ani grama.

hehe a silnik to niby dlaczego wymieniałeś skoro taki zaj...ty był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki, wał, wypalony tłok...

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam. Mam pytanie przez ostatnie 10 tys km dolałem do silnika litr olej czy to normalne?

Dodam, że mam 180 tys przebiegu i zauważyłem ślady oleju na końcówce wydechu.

 

Tak jak koledzy piszą, litr, to nie tragedia, to mogłaby być odma, ale chyba nie w Twoim przypadku kolego, mam nadzieję, że się w tym momencie pomylę, ale wiem od bardzo dobrego mechanika, że olej na końcówce wydechu oznacza padające turbo.....

 

PS. dodaj w temacie oznaczenie samochodu,w Twoim przypadku 320d, bo Ci moderator zamknie zaraz temat... regulamin..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.