Skocz do zawartości

E36 Czy warto inwestować / Auto kultowe


peter.p26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wiem że są bardziej kultowe modele niż e36 ale nie o to chodzi.

 

Kupiłem swoją Barbarę za naprawdę śmieszne pieniązki. Silnik 2.0 150KM bez vanosa - w stanie rewelacyjnym. Jak nowy bym powiedział.

Przebieg oryginalny 198.000 tyś. Zawieszenie - Perfecto. Po prostu naprawdę zadbany egzemplarz.

 

Mam podniszczoną tapicerkę, poszerzone nadkola tylne przez kogoś w niemczech, oraz standardowe alu felgi z byle jakimi oponami.

 

Chciałem zrobić z tego autka naprawdę ładną brykę. Tylko nie wiem czy opłaca się inwestować kilka tysięcy złotych żeby była jak z obrazka ?

 

Chciałem zostawić obecne felgi alu i kupić opony zimowe i mieć komplecik na białe dni.

 

Mam zapiar oddać całą tapicerkę do profesjonalnego zakładu i ładnie obszyć czarną skórą.

 

Kupić felgi z rantem na lato.

 

Pomyśleć nad lampami - ale bez przesady,

 

Tylko czy odzyskam kiedy kolwiek włożone pieniązki ?

 

Co o tym myślicie ?

 

Oczywiście jak projekt dojdzie do skutku będę na bieżąco to dokumentował i robił zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniazki odzyskujai jeszcze Ci ktorzy maja 30 letni ( a nawet wiecej ) orginal ( vin ) pod dachem i w 100% sprawny ,ladny i sprawne wszystko w nim :cool2:

 

Tak to jest ciezko sprzedac dopieszczone auto i jeszcze troche zarobic,czasem trzeba troche poczekac ,a jak czekamy to chcemy pozniej oddac za tzw.grosze bo porfel robi sie chudy :lol:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w swojego sedana wlozylem sporo i jeszcze sporo wloze bo caly bedzie malowany itp ale moim zdaniem warto tylko ze

auto mam zamiar zostawic dla siebie do konca;) nie wazne czy bedzie juz stare wazne by byl, ruda raczej go nie zje bo karoseria wyspawana i zakonserwowana ze masakra;)

ale jesli chcesz zrobic ladnie auto i pozniej sprzedac to moim zdaniem mija sie to z celem bo poswiecisz duzoooo czasu i kasy, a tego nie odzyskasz tak latwo tylko zrobisz prezent kupujacemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładne już jest. Chodzi o zrobienie środka plus felgi. do tego kilka jakiś pierdółek i auto jest jak lalak.

 

Sama w sobie jest teraz ok. Ale bez felgi uważam nie robi furory. Jest w oryginale. Tylko wydech na pewno taki z fabryki nie wyjechał :)

 

Tak to teraz wygląda:

 

http://s6.ifotos.pl/img/P1100137J_xxrqexx.JPG

 

W planie : full nowa tapicerka, felgi 17'' lub 18'' z rantem na lato, na te felgi co są opony zimowe, ciemne szyby i tyle z grubsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna laleczka :cool2: Ja to bym ja widzial na jakis bbs 17 z rantem i zamiast ciemnych szyb , jesli nie chcesz by Cie widziano to tylna orginalna roleta :wink:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz i rację z tą roletą... hmmm - muszę teraz poszukać.

 

A felgi mam kilka upatrzonych na alledrogo:

 

PROPOZYCJA 1: http://allegro.pl/bmw-e36-e34-felgi-ranty-8jx17-h2-5x120-opony-i2713886641.html

 

PROPOZYCJA 2: http://allegro.pl/racing-dynamics-rgr-17-bmw-e36-e46-rant-rarytas-i2718383822.html

 

PROPOZYCJA 3: http://allegro.pl/alufelgi-bbs-rant-remotec-bmw-5x120-e36-e32-e24-i2725488709.html - kurde tylko małe troche .....

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę ciężko odzyskać bo każdy patrzy by kupić tanio.

Ja w swoją bavarke włożyłem ok 1500zł czyli nowe wisko, hamulce, łożyska w kołach, poduszki pod silnikiem, pasek klinowy, olej, filtry, płyny, podłokietnik, ślizgi do prowadnic szyb, spinki do tapicerki. Tak lekko moje bmw e36 coupe 1.6i (m43) jest warte 6000zł. dał byś tyle ? Fura bez rudej, szpachli czy innej pianki montażowej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoja e36 czerwony sedan z silnikiem tylko 1,6 93r produkcji do tej pory dolozylem juz z kilka tysi i nie zaluje bo gdzie sie nie pokaze to kazdy pozytywnie komentuje stan tego auta i ogolnie przyciaga uwage a to jest bezcenne :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na oryginalnych 15'' alusach założyłem zimówki - więc będzie komplet na zimę.

Wymienione świece, wisko, zalany płynem zimowym, nowe tarcze i klocki i łożyska amortyzatrów.

Reszta technicznie jest w stanie BDB.

Na dniach dzwonie do tapicera i robie fotele i boczki. Podsufitkę kupię razem ze słupkami, daszkami od M3 w kolorze czarnym.

 

Do pełni szczęścia brakuje tylko ładnych alu na lato. Ale lato latem. NA teraz jest gotowa.

 

Tylko chce sprzedać bo powiem szczerze że mam niedosyt mocy ( mimo że jest ok ) ale chce 2.8.

 

Dlatego chce tą sprzedać. Zrobiona będzie na TIP TOP. Mam nadzieję że zainteresowany się znajdzie i doceni jej stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lampy-bmw-e-36-tyl-coupe-clear-red-white-m3-i2735441790.html

 

'używane oczywiście - ale co za różnica

 

Do tego kierunki białe :

 

http://allegro.pl/bmw-e36-coupe-cabrio-kierunkowskazy-kierunki-i2734872006.html

 

I na pewno tyle z tunningu zewnętrznego - no może jakiś spojlerek na tylną klapę - ale coś naprawdę gustownego i delikatnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej jeździć doinwestowanym autkiem (moje przez 5lat włożone 2000zł) , ładna felga ,zero rudej , do tego dobry wosk i z zewnątrz masz laleczkę a w środku jak chcesz dawać skórę to na pewno warto w końcu robisz to dla siebie,(chyba ,że byś dorwał komplet siodełek skórzanych w dobrym stanie).Dla mnie jazda autkiem ma sprawiać przyjemność a nie przykry obowiązek jazdy zatęchłą taczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w środku nie będę dawał skóry. Mam ładny welurek w kratę oryginalny, nie podarte siedzenia - naprawdę ładne. Tylko boczki trzeba obszyć bo są straszne i podsufitka. Ale podsufitkę kupię od M3 ze słupkami i będzie w czarnym kolorze - myślę że to będzie ładnie wyglądało. Auto chce sprzedać bo planuje mocniejszy silnik, ale chce że jak ktoś przyjdzie kupić żeby nie miał się do czego doczepić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie klienta to nie - będę jeździł aż się ktoś znajdzie. Ale jak już przyjdzie do mnie po nie to chociaż nie będzie miał wiele zastrzeżeń.

 

Lampy zmieniam jak tylko dojdą, zamówiłem podsufitkę ze słupkami i innymi duperelami w kolorze czarnym, wymieniam boczki bo znalazłem w super stanie - więc tapicer nie będzie miał roboty ;P

 

Radio DVD RipSpeed dla fanów ( lub nie fanów )

 

Umyte, pachnące, wszystko działa aż miło.

 

Chyba jak wybierać auto za 3000 zł w stanie marnym - a za 5500 w stanie nie wymagającym absolutnie dotykania palcem - to jest okazja.

 

Albo tak mi się tylko wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pomyslec jak dlugo bedziesz tym jedzil jak 5 lub 10 lat to ok pamietaj ze koszta tuningu nigdy ci sie nie zwroca auto sprzedasz po cenie rynkowej a tuningujesz je dla smego siebie wiec musisz sie zastanowic ja moja e46 mysle juz jezdzic do tego czasu az jej szlak nie trafi tak mi sie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - zamierzam doprowadzić ją do stanu * PERFECT * i wystawić do sprzedania.

Chce po prostu 328 a mam taką do kupienia.

 

Powiem tak, co myślicie:

 

E36 320i 150KM

1992 rok

198000 tyś km. - w pełni oryginalny - widać to po samochodzie

 

Silnik jak zegareczek, zawieszenie bajka - po prostu jak nowe.

 

Srodek: Fotele ładniutkie nie przetarte, nie dziurawe, Boczki śliczne - żadnych wiszących szmat.

 

Podsufitka M3 czarna, słupki, daszki, rączki itp itd - wszystko czarne.

 

Lampy tył Clear i migacze przód clear.

 

Alu standardowe 15'' z ładnymi zimówkami,zapas alu, zalany płynem, nowe świece, wiskoza. Radio DVD RIPSPEED.

 

Wezmę za to około 5500 zł ??

 

Jedynu minus to jeszcze w Niemczech poszerzane były tylne nadkola, trochę z obydwu stron nie przylega zderzak.

 

Opinie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się stary ale nawet jak by mi sam papież obiecywał, że w dwudziestoletnim aucie jest przebieg 200k to bym nie uwierzył.

W dodatku w aucie, które "przed chwilą" przyjechało z rajchu, gdzie używając kolokwializmu są same autostrady, a przeciętny niemiec ma ok. 60km do pracy w jedna stronę. Co ty chcesz powiedzieć, że przez dwadzieścia lat szwabisko trzymał je w garażu i oglądał, robiąc rocznie średnio 10k?!

To w jakim stanie jest silnik, pomimo możliwego nawet dwukrotnie większego przebiegu niż podajesz to już zupełnie inna sprawa i temat na osobną dyskusję.

Chcę tylko powiedzieć, że piętnasto czy dwudziestoletnich beemek, VW, merców, nissanów itp. z przebiegiem 150-200k (nie licząc naprawdę jakichś rarytasów, które stanowią promil całości) po prostu nie ma i piep...nie w stylu

(...) 198000 tyś km. - w pełni oryginalny - widać to po samochodzie (...)
zwyczajnie mnie śmieszy.

 

Wracając na chwilkę do tematu i twojego pytania, to m50b20 to gó..no nie silnik. Waży i pali tyle co duże szóstki, a ciągnie jak m42/m44, więc moim zdaniem nawet jak na tylnej klapie nakleisz sobie "oryginalny" znaczek m3, to i tak będziesz miał problemy ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu to nie będę dyskutował - ma 198.000 tyś i tyle. A co mam na udowodnienie to już inna historia ( uwierz mi na słowo że ma 198 tyś ).

 

Ale widzę że chyba ktoś cię zaprawił kiedyś autem o przebiegu 500.000 i cofniętym na 200.000 - skoro masz taką wiedzę na temat:

 

piętnasto czy dwudziestoletnich beemek, VW, merców, nissanów itp. z przebiegiem 150-200k

 

No ale cóż. Wystawiam po weekendzie za 5800 i zobaczymy co będzie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.