Skocz do zawartości

E91 Wymiana podgrzewacza filtra paliwa


kota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Czy ktos z forumowiczów naprawiał lub wymieniał nie działajacy podgrzewacz filtra paliwa?-bład 4587

Moje pytania to czy ten element jest naprawialny i czy da sie go samemu naprawic lub wymienic? :shock:

Czekam na porady :cool2: :mrgreen:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam .. podpinam sie pod temat , taki sam blad tylko ze w e61 525d .. moje pytanie gdzie jest ten podgrzewacz? czy wystepuje razem z filtrem paliwa i czy mozna samemu go wymienic ???? pozdrawiam

 

 

edit..

znalazlem na RealOEM.com takie cos : Część 13327806680 (Filtr paliwa z podgrzewaczem) znaleziono w: Filtr paliwa

 

Część 13327810227 (Filtr paliwa z podgrzewaczem) znaleziono w: Filtr paliwa

 

Część 13327812068 (Filtr paliwa z podgrzewaczem) znaleziono w: Filtr paliwa

 

Część 13328512369 (Filtr paliwa z podgrzewaczem)..

to znaczy ze wystepuje razem jako jedna czesc ??? hmmm cza bedzie w sklepie popytac pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .. podpinam sie pod temat , taki sam blad tylko ze w e61 525d .. moje pytanie gdzie jest ten podgrzewacz? czy wystepuje razem z filtrem paliwa i czy mozna samemu go wymienic ???? pozdrawiam

 

Podgrzewacz jest przy filtrze paliwa. W ASO można kupić tylko w komplecie z filtrem paliwa (przynajmniej ja uzyskałem takie info w ASO)

Mozna wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy podgrzewacz paliwa z innego modelu auta tez pasuje ? ja mam e61 525d , ale na alledrogo nie znalazlem .. sa z 3.0 , 2.0 .. czy podejdzie ? moze ktos przerabial juz temat ? pozdro

Podgrzewacz paliwa u Ciebie ma numer: 13328512369

 

Zerknij tu: http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?lang=pl&part=13328512369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych modeli tez pasuja,choc niekiedy róznia sie szczególami,sam osbiscie zmieniłem i w "nowym"podgrzewaczu trzpien który wchodzi do filtra był 3mm krótszy,ale to nie był problem bo uszczelka była w tym samym miejscu,a wymiana łatwa i prosta wiec mozna samemu-potrzebny tylko kanał :cool2: :D
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odkopuje temat bo dzis po podłączeniu do kompa wywalił mi blad : podgrzewacz filtra paliwa

 

I tutaj pytanie czy cześć jest dostępna gdzieś np. Na Allegro ? Bo z tego co widze gotycko na bmwstore a koszt to ponad 800 zł :o nie widzi mi sie dawać za takie cos prawie tysiąc. Czy któreś z dostępnych na Allegro bedzie pasować do mojego 3.0d ? Bo z tego co widze to po numerze większość jakas inna

Wielkie dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Troche odkopie, ale zima dała się we znaki. Miałem pod samochodem bryłę lodu i podczas przejeżdzania przez studzienkę owa bryła zgniotła podgrzewacz który pękł auto zgasło ropa wyciekła. Większość podgrzewaczy jest na 3 pin natomiast mój jest na 4. Mój o numerze 7793673 jest bardzo ciężko dostępny na aukcjach, natomiast znalazłem taki który też ma 4 piny z wyglądu wydaje się być identyczny, ma numer 7788702. Czy będzie pasował do mojego auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część o takim numerze jak moja wg katalogu nie istnieje, nawet sprawdzałem po vin i pokazuje że do mnie pasuje podgrzewacz 7793672 (3pinowy) a tak nie jest na 100% bo fabrycznie miał 4 i są 4 kable. Będzie błąd na kompie jak założe 3 pinowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat, powiedzcie mi czym może grozić jazda z uszkodzonym podgrzewaczem?

Auto normalnie odpala w tych temperaturach, trochę obroty przy odpaleniu wskakują na 1000 przez pierwsze 30 sekund, potem jest wszystko ok:) Może to być przyczyna?

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No to odkopię trochę temat, bo też jeżdżę z błędem podgrzewacza filtra oleju i generalnie nic się nie dzieje. Do czasu...

Przy normalnej jeździe auto pali i pracuje tak, jak by ten podgrzewacz nie był do niczego potrzebny.

Ostatnio jednak miałem taką sytuację, że po przełączeniu skrzyni w tryb S i dorzuceniu więcej niż zwykle do pieca,

auto strzeliło focha i nie chciało mi odpalić po kilkuminutowej przerwie w jeździe.

Pomogło dopiero dopompowanie paliwa kilkukrotnym wyłączeniem i włączeniem zapłonu.

Obstawiam, że złożyło się na to parę czynników. Niska temperatura otoczenia ok -1st C,

paliwo przejściowe a nie zimowe i główny bohater tematu czyli niesprawny podgrzewacz filtra paliwa.

Może ktoś z mechaników ustosunkować się do mojej opowieści? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem ale moim zdaniem z podgrzewaczem niema to nic wspolnego

Moim zdaniem wina paliwa, miejsce ulokowania samego podgrzewacza dla mnie jest bez sensowne dlatego tez wymiana dla mnie tego jest zbędna, biorą po uwage ze nawet gdyby było -20 stopni to i tak za nim paliwo doleci do pompy comon to i tak by zamarzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.