Skocz do zawartości

Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po eksperymentach z wymianą płynu spryskiwaczy na zimowy. Było to w ogóle pierwsze uzupełnienie płynu. Kilka dni temu wlałem Orlen do pełna i zapaliła się kontrolka, że mało płynu. Przestały też działać spryskiwacze reflektorów. Po lekturze tego wątku kupiłem dzisiaj BP i zacząłem wypryskiwać Orlen. Pod koniec tego procesu zadziałały spryskiwacze reflektorów i zniknęła usterka mało płynu. Wlałem BP do pełna i znowu przestały działać spryskiwacze, oczywiście wróciła usterka mało płynu. Wypryskałem BP i ponownie zalałem Orlen z litrem wody z kranu. Wszystko od razu zaczęło działać, zaś usterka do chwili obecnej nie wyskoczyła. Wydaje mi się, że czujnik w zbiorniku dostosowuje się do płynu, ale może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przełączyłem się na Shell'a i problemu nadal nie ma. Miałem w zbiorniku płyn z Orlenu i BP i też problem nie wystąpił.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spryskiwacze reflektorów włączają się chyba co 3-cie spryskanie szyb, resztę już się domysliłeś

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze reflektorów włączają się chyba co 3-cie spryskanie szyb, resztę już się domysliłeś

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Jak dbać o spryskiwacze reflektorów zimą? Oczyszczać ze śniegu i lodu przed jazdą, czy BMW to jakoś przemyślało? Boję się takiej sytuacji, że te zaślepki przymarzną do karoserii i silniczek od spryskiwaczy się przepali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tam chyba nie ma żadnego silniczka tylko papa nabija ciśnienie w szlauch a spryskiwacze się wysuwają i spryskuja. Jedyne co się może zdążyć to pojawić się nieszczelnosc ale chyba to rzadka awaria i raczej często się nie zdaża.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Jak faktycznie radzicie z tym błędem?

 

- ćwiczyłem płyn orlen, bp, shell - nadal błąd, nie stosowałem Sonax.

- przy minus 5 stopni kontrolka płynu spryskiwaczy wykazuje bład tj. niski poziom (przy minus 1,2,3 jeszcze ok, ale poniżej 5 mam pełny zbiornik i daję błąd)

- nie podaje na tylnią szybę (F21 w trasie brudzi tyłek w parę minut, nie mam lotki)

- nie podaje na lampy, w ogóle

- wizyta w Aso Wrocław zakupiłem 2 butelki "koncentratu" , jeszcze nie użyłem

 

To znaczy, że każdorazowo kupujecie płyn do szyb w Aso bmw?(!)

 

Jeżdżę F21 2013/06, czytałem o tym czujniku wcześniej i teraz dopisuję osobiście zapytanie, jest 01.01.2015. Pozdrawiam

Edytowane przez Bartelmus1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję Shell'a. Wcześniej miałem z BP. Kiedyś przez przypadek zimowy z Orlenu. Nigdy mi się kontrolka nie zapaliła w F10 i w F30.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje najtańsze "marketowe" płyny po 6-7zł za 5l,ładnie zmywają i nie ma żadnej kontrolki.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :-( wczoraj zalałem do pełna płyn z orlenu i wciąż kontrolka swieci ! Zadzwoniłem do ASO i potwierdzili co na forum ze musi byc płyn przewodzący prąd bo zmienił sie czujnik z pływaka na jakis elekto.. cos tam ...

 

Wypstykam cały orlen i zaleje BP + sonax i zobaczymy acz kolwiek w piatek mam wizyte w ASO to pewnie beda mnie namawiać zakup u nich :cry2:

DRIVEN TO PERFECTION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem od początku płyn z BP i nigdy przez półtora roku nie miałem problemu.

Do czasu... Kilka dni temu zalałem pod korek a niedługo później kontrolka znowu pokazała kończący się płyn.

 

Idąc za radą znajomego z ASO BMW, dolałem ok. 200ml wody(oczywiście +/- na oko, przy założeniu że rozcieńczamy ok. 4L płynu). Konrolka zgasła i już się nie zapaliła.

Akurat miałem pod ręką niegazowaną mineralną ale kranówa również jest OK).

 

Polecam - prosty sposób a skutecznie załatwia sprawę.

W Mercedesach zdarzają się podobne jaja i tam również woda pomaga.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem pod ręką niegazowaną mineralną ale kranówa również jest OK).

 

Kranówa zawiera minerały (a raczej jony/kationy) dzięki którym odbywa się przewodzenie, w związku z tym ginie kontrolka powiadomienia, ale... kranówa ma mnóstwo kamienia i innego syfu, który przy dłuższym użytkowaniu (nawet już po kilku miesiącach) zawali Ci dyszę kamieniem i po "kozaczeniu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem pod ręką niegazowaną mineralną ale kranówa również jest OK).

 

Kranówa zawiera minerały (a raczej jony/kationy) dzięki którym odbywa się przewodzenie, w związku z tym ginie kontrolka powiadomienia, ale... kranówa ma mnóstwo kamienia i innego syfu, który przy dłuższym użytkowaniu (nawet już po kilku miesiącach) zawali Ci dyszę kamieniem i po "kozaczeniu" :)

 

Jak wspomniałem - dolałem mineralną butelkowaną bo miałem akurat pod ręką i pomogło więc jak ktoś ma obawy można lać taką albo próbować z destylowaną.

Poza tym +/-200ml wody, nawet kranówy, dodane do 4L zimowego płynu do spryskiwacza napewno nic mi nie zawali., nawet po paru latach. Bez obaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wczoraj zapaliła mi się kontrolka płynu do spryskiwaczy. Dolałem 5 litrów płynu z Shell'a i zgasła :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.