Skocz do zawartości

Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy komuś z Was coś wizyty w ASO pomogły. U mnie problem jak istniał tak istnieje dalej.

Ale coś jest na rzeczy ... wystarczy dolewka na zbiornik jednej buteleczki litrowej tego koncentratu Sonax'a

 

http://allegro.pl/sonax-xtreme-zimowy-koncentrat-do-spryskiwaczy-1l-i3832393207.html

 

i problem znika jak ręką odjął :)

 

Ktoś się orientuje na jakich zasadach działa ten czujnik nieszczęsny ... to jest pływak jakiś ... czy przewodzenie prądu ? Bo może jakiś wpływ ma gęstość substancji .... A w serwisie nie wiedzą jak ten czujnik działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takich czujnikach zwykle wykorzystywane są Reed Sensors. Działają na zasadzie detekcji poziomu krytycznego cieczy. Jeśli poziom krytyczny zostaje osiągnięty wówczas w sensorze blokuje się przełącznik który zamyka obwód elektryczny co sygnalizuje kontrolka.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ilu z was majacych probkem z czujnikiem uzywalo latem koncentratu z kranowa? To tylko taka teoria ( nie robilem studiow w kierunku chemi) ale moze tam cos sie zakalkowalo a alkohol to rozpuszcza i czujnik zatyka?

Mam jeszcze taki pomysl zeby przeplukac caly uklad spirytusem, moze cos pomoze?

Albo dodac zmiekczacza do prania :roll2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak przyszła dzisiaj 'odwilż' z -15°C na -7,5°C :) to się wzięło i odetkało :D To znaczy ilość płynu nie jest już za mała i te dwie 'pryskajki' pryskają na reflektory :D

 

A może to czujnik temp. który widzi temperaturę niską, wysyła 'maila' do komputera żeby nie włączał spryskiwaczy reflektorów (przy małym poziomie nie 'zlewa' świateł) bo się może coś uszkodzić (tzn. pryskajki) i zamiast wyświetlić "zbyt niska temp. żeby oczyścić/oblać reflektory" inżynierowie stwierdzili, że będzie prościej "mało płynu" ?

Dobra wiem... fantazja :D

 

faktem jest że zmieszałem wczoraj dwa płyny: z Shella i Orlenu.

 

konkluzja - jak zimno, nie jeździć! Albo, nie pryskać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory pryska co 3 lub 4 spryskania niezależnie od ilości płynu i temperatury. Przynajmniej u mnie to jest powtarzalne.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem o sensorach poziomu płynu. Jeśli płyn będzie niewłaściwy (nie wiem jaki jest niewłaściwy) to sensor pokrywa się nalotem. To może spowodować że po zamknięciu styków sensora co sygnalizuje kontrolka niskiego poziomu płynu może nastąpić "sklejenie" tychże styków. Efekt dodatkowo wzmacnia przepływ słabego prądu po zamknięciu układu sensora. To tylko dowodzi że jak zacznie szwankować to pomoże tylko wymiana :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wszyscy macie xenony?

W starszych typach nie ma tych problemow. Ciekawe co sie zmienilo w tych czujnikach.

Moze płyn robi sie za gesty pod wplyerm zimna i czujnik wariuje.

Rozwiazania waszego problemu zycze.

 

Ale dziwne ze na letnim wszysto dziala. Mnie sie zdaje ze to alkohol cos z tym tez moze miec wspolnego.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory pryska co 3 lub 4 spryskania niezależnie od ilości płynu i temperatury. Przynajmniej u mnie to jest powtarzalne.

 

u mnie tak samo było ale od -10°C, mimo pełnego zbiornika jak 'napisze' że mam mało płynu to koniec pryskania :D jak już napisałem w innym poście (przez pomyłkę założyłem - nowy jestem :wink: ) jak odpalę silnik i zanim komunikat wystąpi o niskim poziomie to 'spryskam' światła', a później już nie. Nie wiem, może to rzeczywiście problem płynów? Tzn. ich konsystencji - zauważyłem, że im chłodniej tym 'gęściej' wypływa z pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy macie xenony?

W starszych typach nie ma tych problemow. Ciekawe co sie zmienilo w tych czujnikach.

Moze płyn robi sie za gesty pod wplyerm zimna i czujnik wariuje.

Rozwiazania waszego problemu zycze.

 

Ale dziwne ze na letnim wszysto dziala. Mnie sie zdaje ze to alkohol cos z tym tez moze miec wspolnego.

 

no właśnie, zgodzę się - tym bardziej, że żona E90 (320d) jeździ i pewnie jak bym tam nalał oleju z pestek winogron to też by poszło :D

 

tak nawiasem - taki mały psikus a 'radość z jazdy' ..... ekhemmm.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sytuacja, w f34 z konca listopada ten blad nie wyskakuje, wypstrykalem juz 5-6 opakowan plynu i za kazdym razem byl to inny plyn, z marketu, z bp, oryginalny bmw (pierwszy). Wiadomo, nie kupuje wynalazkow za 5 zl, tylko wydaje mi sie, produkty sprawdzone: sonax, autoland pamietam byl tez wlewany. Max mroz przy jakim auto stalo to cos kolo -15 i wszystko ok. Moze pozostalosci letniego Wam marzna albo BMW po cichu zmienilo cos w wadliwym zbiorniczku?

A reflektory pryska za 1 razem po odpaleniu, jak tylko mocniej przytrzymam dzwignie od spryskiwacza i wtedy automatycznie przejada wycieraczki. Jak przytrzymam krotko to tylko leci plyn na szybe i wycieraczkami trzeba sterowac recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że płyn zimowy gęstnieje wraz ze spadkiem temperatury. Polecam eksperyment z butelką wódki zapomnianą w zamrażalniku :wink:

Ostatnio jeździłem rano w temperaturze około -14C i spryskiwacze działały. W ASO twierdzili że płyny zimowe z Shella czy BP są OK. Sądzę że jeśli czujniki padną to pod wpływem letniego który w zasadzie może być kombinacją wody, płynu do płukania naczyć i środka owadobójczego :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem ten sam problem z kontrolką poziomu płynu. Co gorsza mam kombi więc gdy jest niski poziom to nie wachluje wycieraczka z tyłu.

Zdupczony jest sensor - przy niskich temperaturach i płynach zimowych brak jest przewodzenia prądu i sensor przekłamuje - zobaczcie posty Szwedów na f30post.

Co ciekawe im lepszy płyn tym większa szansa ,że będzie kontrolka sygnalizowała niski poziom.

W mojej 3 wymienili cały zbiornik i jakiś moduł. Po pojeżdżeniu i wlaniu płynu BP znowu fault.

Co pomaga? Zwiększenie przewodności płynu. Przed wlaniem do zbiorniczka wsypcie do pojemnika z płynem ze 2-3 łyżeczki ....soli - efekt w postaci zniknięcia kontrolki gwarantowany :).

Jak oszczędzić na soli ? Lać najgorszy płyn z marketu :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawda, sol (jako elektrolit) przewodzi prad :) ale szkoda go do zbiornika lac, zakrystali caly zbiornik, rorki i pojawia sie nowe problemy :nienie: Nastepnym wyjciem bedzie kupowanie koncentratow do -60 stopni C i rozcieczanie go z kranowa, przeplyw pradu powinien byc wystarczajacy :cool2:

Nie zmienia to faktu ze czujniki sa dziabniete bo ja u siebie leje w lato wode destylowana z koncentratem i wszystko smiga jak powinno :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f20 pojawia mi sie kontrolka płynu już trzecia zimę.W f30 z początku nie było tego problemu (myślałem ze to moze przez brak wycieraczki z tylu ), jednak i tutaj sie pojawił . W serwisie zbytnio nie mogą pomoc , ale gdzieś wyczytałem ,ze pomaga wrzucenie tych oto tabletek :

http://www.bmw-sklep.com.pl/pl/koncentarat-do-mycia-szyb-w-tabletkach.html

Póki co i w jednym i w drugim aucie problem zniknął :wink:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w serwisie w Katowicach i serwisant rozbawił mnie do łez.

Najpierw stwierdził że to wina płynu, o czym zresztą już wcześniej pisano i mam sobie dolać wody. Niemniej postanowiłem pociągnąć temat dalej. Na moją odpowiedź że jak go rozcieńczę to przy większym mrozie cały system zamarznie odpowiedział ze nie ma takiej możliwości przy naszym klimacie (chyba wielbiciel naszej pani wicepremier) a na pewno jak będzie cieplej to usterka ustąpi z letnim płynem. :mad2: :mad2: :mad2:

A tak na marginesie to był trochę zdziwiony dlaczego nie kupuje się oryginalnego sygnowanego marką.

Ps. Tak na marginesie czy ktoś z kolegów sprawdzał jaki jest koszt takiego cudownego środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to był trochę zdziwiony dlaczego nie kupuje się oryginalnego sygnowanego marką.

Ps. Tak na marginesie czy ktoś z kolegów sprawdzał jaki jest koszt takiego cudownego środka?

Ja jestem pod wrażeniem tego zdziwienia pracownika ASO. Ja też miałem propozycję zakupu. 1 litr - 25 zł.

I pan serwisant był taki zdziwiony jakby codziennie paletę tego płynu sprzedawał :lol:

Tylko ja jakiś dziwny jestem, że nie chcę kupować :8)

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zbiorniku płyn z BP a w bagażniku butelkę płynu z Orlenu. Aż boje się pomyśleć co będzie jak wymieszam :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj opróżnić zbiornik, a potem dolać Orlenu. A nuż to przybliży prawidłową diagnozę :D

 

Dobry pomysł :cool2:

Jeżeli po zalaniu Orlenu coś mi się zapali mamy odpowiedź. W sumie przez wiele postów w temacie przewijał sie płyn z Orlenu :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Plyn z bp ma w skladzie: „Sól sodowa siarczanowanego oksyetylenowanego alkoholu C12-C14"

I chyba dlatego przewodzi prad :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku korzystam tylko z płynu BP - odkąd zaczęły się mrozy zużyłem co najmniej 6-8 zbiorników i póki co ani razu kontrolka nie zadziałała nieprawidłowo... Może faktycznie to jakiś "magiczny" płyn!? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku korzystam tylko z płynu BP - odkąd zaczęły się mrozy zużyłem co najmniej 6-8 zbiorników i póki co ani razu kontrolka nie zadziałała nieprawidłowo... Może faktycznie to jakiś "magiczny" płyn!? :wink:

 

Ja również używam tylko płynu z BP i jak na razie bez problemu :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja proponuje uzywac jeszcze tego plynu, ma ten sam sklad co z BP

http://www.feniks-krakow.eu/?zimowy-plyn-do-spryskiwaczy,21

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.