Skocz do zawartości

528i xdrive opinie


bukal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
528i Touring xDrive - Masa własna UE w kg - 1.880

328i Touring - Masa własna UE w kg - 1,575

 

300 kg roznicy. A jednak duzo wiecej miejsca w srodku! W cale nie jest ciezki albo wolny. W trybie sport jest bardzo dynamiczny, w standardzie normalny - szybki. W trybie eco nie jezdze :D

 

528i waży tylko 1695 kg, prawie 200 kg mniej niż kombi xdrive

328i - 1530

to już tylko 165 kg różnicy

 

Kolega josephm jak rozumiem wyznaje pogląd, że jak płacić ok 2 x więcej za F10 niż za auto klasy średniej to tylko wtedy jak na pewno będzie szybsze. Uważam, że po pierwsze ludzie którzy kupują F10 to chcą je po prostu mieć za to co daje a czego nie daje klasa średnia typu mondeo itp ( jak nie czujesz różnicy to faktycznie nie kupuj), a po drugie ludzie kupujący F10 na pewno w większości są na takim poziomie świadomości, że nie potrzebują niczego udowadniać. M.in dlatego większość kupuje 520d i nie ma niedostatku mocy, bo to nie jest priorytetem i ja to całkowicie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
ok, ale Ty mówisz o frajdzie z jazdy, a to indywidualna sprawa, natomiast kolega mówi o udowadnianiu "swojej pozycji, statusu" (wiecie co mam na myśli) a to zupełnie inna sprawa. Oczywiście to nie zależy od auta tylko od człowieka i jego poziomu świadomości, swojej wartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki Tora :D

A5 nie gorsza klasa, ale klasę niżej, czyli klasa średnia (D) a F10 to (E), ale auta nie kupuje się "dla klasy" tylko takie jakie komu pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link ale dla mnie liczą sie dane producenta bo w takich samych warunkach przetestowane wszystkie modele. Bo teraz na tym odcinku i przez tego samego kierowce i przy tych samych warunkach pogodowych trzeba by przeleciec 520d 525d 530d itd itd.

Wiec zostańmy przy danych katalogowych. Bo ktos inny wkleji link gdzie było troche z górki i 520d bedzie miało mniej do 100km/h niż w katalogu i za chwile sie okaże ze 520d jest szybsze do 100km/h niż 528i.

hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 E39 V8 do 100km/h miało 5,9s a f10 528i manual ma 6,2s. Czas rewelacyjny bo silnik mały a auto duże.

hejka

 

Czy ktoś wie ile ma 528i od 100 do 200 km/h?

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się,

528 xi nie jest demonem prędkości, raczej wygodną kanapą ( oczywiście tylko dla pasażerów na przednich siedzeniach bo z tyłu raczej miejsca nie ma). Emocionujące przyspieszenia uzyskujemy dopiero przy wyższych obrotach co w zakorkowanej wawie jest trudne. Między bajki należy także włożyć dane dotyczące zużycia paliwa, u mnie przy ultra emeryckiej jeździ mojej żony średnia 11,5. (codzienne dojazdy do Warszaway 30km + warszawskie korki i z powrotem), chcąc dynamicznie jeździć tym autem 14-15. Auto fajne, dwie sprawy które mnie najbardziej denerwują:

1. DCC- czy jakoś tam regulacja zawieszenia ( comfort, sport itd) - nie wiem co to zmienia trudno to zauważyć, zmiana między sofa a tapczan. Jeżeli teraz bym kupował auto na pewno wziąłbym auto ze zwykłym albo utwardzonym zawieszeniem. Z DCC auto przy wysokich prędkościach jest delikatnie mówiąc nieprzewidywalne.

2. Brak dostępu komfortowego, rozwiązanie normalnego kluczyka jest totalnie bez sensu. Albo kluczyk do czegoś służy albo nie, w bmw trzeba go wyjąć aby otworzyć auto a potem schować sobie w... Dostęp komfortowy jest chyba najważniejszą opcją za którą należy zapłacić.

Moje auto ma 25k przebiegu, jeszcze nic się nie popsuło, 528xi polecam za w miarę "normalną cenę" można mieć całkiem fajne auto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli że z ddc to auto w trybie sport jest chwilami za miękkie ?

może ścianka boczna opon się ugina jak jedziesz dynamicznie i zmieniasz pas ? bo nie miałem możności rozbujać i zmieniać szybko pasów po nierównej drodze w testach. dobrze niemniej wiedzieć.

 

ps te spalanie to 95 czy 98 ?

ps2. za to co napisałeś o dynamice jazdy , a co potwierdza moje odczucia z jazdy testowej , zaraz o to będzie tu dym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseph bo to tak wygląda ze spalaniem - ale ja juz sie nie odzywam bo zostane zjechany ze mnie nie stac na paliwo.

 

528xi jedzie fajnie w wysokim zakresie obrotów, ale wtedy juz jest głośno i paliwożernie. Te 11-12 litrów to bujając sie po miescie do 50km/h na trybie eco chyba

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam troszkę nie po Polsku napisałem ale się spieszyłem,

Chodziło mi o szybką jazdę w zakrętach 170-180km/h np na 7-ce Warszawa-Radom, zakręty takie sobie może nawet wyprofilowane a auto dość nerwowo się w nich zachowuje mimo ustawień sport i x-driva. Te zawias jest za miękki jak na BMW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam troszkę nie po Polsku napisałem ale się spieszyłem,

Chodziło mi o szybką jazdę w zakrętach 170-180km/h np na 7-ce Warszawa-Radom, zakręty takie sobie może nawet wyprofilowane a auto dość nerwowo się w nich zachowuje mimo ustawień sport i x-driva. Te zawias jest za miękki jak na BMW. Pozdrawiam

 

Komu chcesz zaimponować?

:roll: :duh:

Nie życzę Ci, abyś kiedyś nie ogarnął tych zakrętów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528xi jedzie fajnie w wysokim zakresie obrotów, ale wtedy juz jest głośno i paliwożernie

Czy ty wogóle jechałeś tym silnikiem?

28i ma moment obrotowy na poziomie 2,0d juz przy 1250 obrotach a wspomniany disel dopiero od 1750. Nie bede wklejał wykresów moc moment ale jak ktos ma ochote zobaczyc to lepiej wyglada 28i. A druga rzecz róznica mocy to 61KM o czym my mówimy.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja bym mu przyznał rację nawet jeśli oszczędza na paliwie do diesla to nie kłamie, sam jeździłem przesiadając się z innego wozu do 528i xdrive

 

tak btw to czy 528i xdrive ma w seryjnym wyposażeniu biksenony czy się dopłaca ? bo najwyraźniej mam omamy wzrokowe

Edytowane przez josephm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to niech kupuje 528xi

 

Nie dla mnie ten silnik - bardziej pasuje do serii 1 i 3. Tam masz małe auto to polatania w zakretach.

 

Ma swole plusy, nie telepie na jałowym biegu, praktycznie go nie słychać.

 

Dużo lepiej odchodzi powyzej 140km/h gdzie 520d zaczyna sie dławić. Na jezdzie testowej bylem 528xi i w ciemno brałem 520d- bardziej mi pasował, nawet nie porównywałem ceny

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam troszkę nie po Polsku napisałem ale się spieszyłem,

Chodziło mi o szybką jazdę w zakrętach 170-180km/h np na 7-ce Warszawa-Radom, zakręty takie sobie może nawet wyprofilowane a auto dość nerwowo się w nich zachowuje mimo ustawień sport i x-driva. Te zawias jest za miękki jak na BMW. Pozdrawiam

 

Niestety masz rację.

 

Równie nieciekawie jest na autostradzie przy szybkiej jeździe na wprost - cały czas go trzeba kontrolować, bo myszkuje. Nie wiem, na ile to kwestia podatności na boczne podmuchy wiatru (b. dużej), a na ile zawieszenia właśnie - niestety, mimo EDC w trybie Sport - ze sportowym to zawieszenie ma niewiele wspólnego... Szkoda, że przy x-Drive, z wybraną opcją EDC nie ma możliwości wyboru takiego zawieszenia!

 

Ale ja osobiście (58 lat, bardzo chory kręgosłup, duże przebiegi) wybrałem komfort świadomie (a przy EDC w trybie Comfort+, jest naprawdę komfortowo jak na BMW), kupując to auto po 10 latach ostrej zabawy z "prawdziwym" BMW (E46 330i RWD)...

 

Ale: wszystko to nie jest specyfiką auta z akurat tym silnikiem, więc nawiązując nieco bardziej to tematu wątku: pewnie - chciałoby się mieć przynajmniej 535i (dla zapasu mocy), albo 535d (dla zapasu momentu i oszczędności paliwa)... Jednak przy normalnej jeździe (u mnie to oznacza jazdę agresywną, ale nie wyścigową), na obroty powyżej 4k wchodzić trzeba w 528xi naprawdę rzadko; tylko dla bezpiecznie szybkiego wyprzedania w zasadzie - więc moje auto nadal jest najszybsze na drodze, a zużycie z 5,000 km mam 9.0 :)

 

PS. A zakręty na 7-ce W-wa Radom są OK; moje 330i jechało po nich jak przyklejone przy ok. 200 kmh...

Edytowane przez MoldCAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.