Skocz do zawartości

320i Jaka predkosc ,przy jakich obrotach


dobrylek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie .. 320i Jaka powinna byc predkosc np. przy 2tys/obr na 1 biegu 2,3,4,5 . Bo moja bunia na 5 ma 2tys. i tylko 85km/h .. Czy to sprzegło Siada ? Czy poprostu tak ma byc ?

 

 

 

Ps. Jesli post umiescilem w zlym miejscu prosze o przeniesienie go do poprawnego dzialu . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możesz dać filmik, ale jak akurat kojarze prędkości zawsze przy 3 tyśiacach i dlatego o to pytałem. Jeśli przy tych 3 tyś masz ok 115-120 to jest wszystko ok. Jeśli poniżej 100 to masz jakiś krótki most....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz wszystko dobrze, ja w swoim m40 mam przy 2 tyś prawie 80km/h, wiec w Twoim mocniejszym aucie, możesz mieć trochę wiecej. Masz wszystko dobrze, wiec nie masz się co martwić, chyba ze czujesz ze ślizga się w czasie jazdy.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawilem filmik na yt nie zwracajcie uwagi na glosy w tle to chorzy ludzie :) 30 sek. po skonczeniu nagrania wybiegl mi pies na jezdnie (duzy) :) ale na jego szczescie wychamowalem ... i przy okazji zobaczylem ze mam biedna wersje bez abs-u :(. No i bunia ma 100 km/h przy 3 tys/obr to chyba jednak cos jest nie tak . Predzej jezdzilem omega 2.0 16v 136 km miala tylko i jakos na 5biegu przy 3 tys to ja mialem 120-130 km/h a tu jest 150km i tylko 100 km/h przy 3 tys :(

 

 

Link do filmiku

Sory ale jakos cos grzebalem i takie spowolnione sie wszystko wydaje na tym filmiku :) Jaka stabilizacje obrazu wlaczylem Edytowane przez dobrylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
A przy 160-170km/h jakie mogą być obroty silnika? Swoim obecnym Clio II 1.2 16V jechałem ostatnio autostradą to aby utrzymać prędkość w tym przedziale silnik musiał pracować na 5-5,25tyś. RPM co przy dłuższej jeździe powodowało że wskaźnik paliwa leciał w dół z minuty na minutę... ;) Podejrzewam, że silnik 320i w E46 rozpędzi auto do takiej prędkości na mniejszych obrotach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty silnika przy danej predkosci nie zależa od mocy silnika. Zależy od przelozenia 5 biegu zazwyczaj i przelozenia dyfra. Możesz miec dyfer z diesla i bedziesz miał mniej obrotów, a możesz mieć jakiś dyfer o przelozeniu ponad 4 i przy 160 możesz miec 7tys obrotów i koniec :D
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.