Skocz do zawartości

Auto nie ma mocy na benzynie.


Anabolic23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem, jak zapale auto na benzynie i dodam gazu to auto gaśnie jeśli wcisne pedał gazu do samego końca odrazu, natomiast jeśli bede to robił stopniowo to z czasem auto wejdzie na swoje obroty ale jak puszcze sprzęgło to i tak zgaśnie, poprostu nie ma mocy. Byłem u pierwszego mechanika, zrobili mi przegląd gazu i podpięcie pod komputer..... nic to nie wykazało(150 zł do dupy), jeszcze w ten sam dzien byłem u drugiego mechanika, powiedzial ze to pompa i zaraz ją zrobi, niby przeczyścił pompe po czym powiedzial ze chodzi bez zarzutu (50 zł) do dupy) i nadal jest tak samo jak było, nie wiem co z tym może być, powiedzieli mi ze to może być wina instalacji gazowej u tego drugiego mechanika......ale nic przeciez nie wykazał przegląd. Nie wiem co mam o tym mysleć, mam nadzieje że pomożecie od czego mam zacząć bo nie chce dalej wydawać kasy na daremno bo jak narazie to tylko ze mnie zdzierają i nie widać postępu :(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to BMW E36 316i z 1994 roku na gazie czwartej generacji, nie jak tylko przełącze go na gaz to usterka mija i moge normalnie jechać, jeśli przełącze go na benzyne a silnik bedzie cieply to obroty normalnie sie utrzymuja tylko ze jak dodam gazu to jest kaplica.....silnik zaczyna sie dusić z wydechu zaczyną smierdzieć(az smierdzi w aucie jakimis spalinami) i do tego ostatnio zauwazylem ze w tej puszcze kolo fitrla powietrza zaczyna cos strzelać jesli juz wejdzie na wysokie obroty. ps: pozyczylem tą całą puszke od kolegi bo ma takie same bmw i nic to nie pomogło. tak samo odlaczylem sonde lambda zeby mial optymalna mieszanke i tak samo nic to nie pomoglo. poprostu nie mam pojecia co z tym sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w e34 jechałem wczoraj i autko zaczeło przerywać,dusić się i gasnąć. Paliło na trzy cylindry dodanie gazu tylko pogarszało sprawę :( po przyjeździe do domy(maksymalna prędkość 40Kmh)wykręciłem świece wszystkie były czarne. W aucie dziwny zapach spalenizny.Pompę paliwa wymieniałem w zeszłym roku na nową (raczej odpada żeby się zepsuła). Jedyne co podejrzewam to paliwo z wodą(nie mam gazu) .Dzisiaj idę czyścić bak i wymieniać filtry.W zeszłym tygodniu miałem to samo ale objawy same znikneły.Jak macie inne podejrzenia to poratujcie bo ręce mi opadają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to BMW E36 316i z 1994 roku na gazie czwartej generacji, nie jak tylko przełącze go na gaz to usterka mija i moge normalnie jechać, jeśli przełącze go na benzyne a silnik bedzie cieply to obroty normalnie sie utrzymuja tylko ze jak dodam gazu to jest kaplica.....silnik zaczyna sie dusić z wydechu zaczyną smierdzieć(az smierdzi w aucie jakimis spalinami) i do tego ostatnio zauwazylem ze w tej puszcze kolo fitrla powietrza zaczyna cos strzelać jesli juz wejdzie na wysokie obroty. ps: pozyczylem tą całą puszke od kolegi bo ma takie same bmw i nic to nie pomogło. tak samo odlaczylem sonde lambda zeby mial optymalna mieszanke i tak samo nic to nie pomoglo. poprostu nie mam pojecia co z tym sie dzieje

 

A często jeździsz na benie może jest jej mało w baku w dodatku z wodą, dolej 10ltr może będzie lepiej.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz tylko na gazie (a benzyny używasz tylko do rozruchu) to przyczyna leży we wtryskiwaczach. Po prostu się zacinają. Jest to standard. Trzeba wyczyścić wtryskiwacze i powinno być :cool2:

A na przyszłość to chociaż raz w miesiącu jeździj jeden dzień na benzynie (około 50km wystarczy). Problem nie powinien się wtedy pojawiać.

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie zabrac do czyszczenia wtryskiwaczy? gdzie trza co zrobic?

 

Kup czarnego STP do czyszczenia wtryskiwaczy wlej do benzyny i daj mu trochę w p...... :D Po 100 - 200 Km powinno popuścić o ile w tym leży problem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.