Skocz do zawartości

BMW e34 520I Opony Zimowe


Carvie89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jako że w zeszłym sezonie moje opony zimowe odeszły na spoczynek, zacząłem zastanawiać się nad nowymi. Rozmiar oczywiście 195/65/15 i teraz pytanie. Macie coś w miare taniego i sprawdzonego na zime? Znajomy jeździł na Dębicy Frigo I i bardzo dobrze się sprawowały, niestety serii I już nie ma a podobno II to już nie to samo.

Potrzebuje czegoś co nie zleci po 1000km na czarnym asfalcie w trasie a jednocześnie da rade w głębokim śniegu i na jakimś stromym podjeździe.

Wcześniej miałem opony Savy i nie narzekałem. Czekam na opinie i podpowiedzi.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego, kiedyś miałem e34 i zimówki Continentala, ale nie pamiętam jaki to był model, poza tym używki, a mimo to dawały radę. W tej chwili - znaczy się na zimę ;) - na e46 mam Goodyear Ultra Grip 7+. W zeszłym roku zapłaciłem bodajże 880 pln/komplet z dostawą pod dom. U mnie zima to jest zima i jestem z nich w pełni zadowolony. I nawet w takim średnio głębokim śniegu (żeby się tylko nie zawiesił) dają radę. Zresztą przy wyborze kierowałem się głównie testami w czasopismach, a mam tego trochę. Poza tym zauważyłem, że bieżnik tego typu "choinka", super wgryza się w śnieg.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Maru, sprawdzę :) chciałbym usłyszeć więcej opinii żebym miał się nad czym zastanowić ale niestety początek września to zbyt wczesny termin żeby ktoś zainteresował się tematem typowo zimowym :?

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę mam jakieś Goodyear, nie pamietam niestety modelu. Sprawują się naprawdę dobrze,chociaż mają już trochę lat. To będzie ich ostatnia zima, a następne będą też Goodyear,ale Ultra Grip 8. Czytałem dużo opinii na temat różnych "zimówek" i te mają bardzo dobre opinie. Ja z Goodyear jestem zadowolony i przy nich pozostanę. Maru jak widzę też z opon tej firmy jest zadowolony. W drugim samochodzie mam dębicę frigo i też nie narzekam. Na śniegu spisują się dobrze, na asfalcie jednak są trochę głośne, ale to chyba jedyny minus (może to kwestia tego, że nie są pierwszej młodości). Wiem, że o dębicach ludzie różnie piszą, ale ja często jeździłem na oponach tej firmy i złego słowa o nich nie powiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Continentale bardzo dobrze się sprawują na śniegu a i na suchym czarnym asfalcie nie zauważałem nadmiernego zużywania się . Jeździłem na nich w różnych warunkach od Bieszczad po długie trasy na czarnym i nigdy mnie nie zawiodły. Co do modelu niestety nie pamiętam. W tej chwili jeżdżę na jakiś goodyearach. Kupiłem je z alusami a że nie były za rewelacyjne to aktualnie jeżdżą na tyle. Przez lato zrobiłem na nich jakieś 5000 km i powiem szczerze że nie widać ubytku gumy, co mnie mile zaskoczyło. Co do trzymania na śniegu jeszcze nie przetestowałem.
Sztuką jest zabić muchę boczną szybą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się pytał o jakieś tańsze a Wy mu opony klasy premium, ja z klasy premium mogę polecić DUNLOP WINTERSPORT 3D, mam ją w rozmiarze 205/65R15 H, ale taka opona klasy premium w rozmiarze 195 kosztuje tyle ile klasy ekonomicznej w 205. Z klasy ekonomicznej to masz do wyboru FULDA KRISTAL MONTERO 3, BF GOODRCH GFORCE, FIRESTONE WINTERHAWK 2EVO,UNIROYAL MS PLUS6, i jeszcze inne, wymieniłem takie, bo takie np u mnie się najlepiej sprzedają.

Wymieniłeś FRIGO, FRIGO2 z tego co pamiętam to jest to GOODYEAR ULTRA GRIP5 z chyba połowy lat 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Goodyeary stoją jak dla mnie za około 230zł sztuka więc myślę że jeszcze mieści się to w moim budżecie - taka granica. Droższe raczej nie wchodzą w grę z racji tego że robię ok 40 tys rocznie i te opony jednak idą to nie opłaci mi sie brać czegoś po300 czy 400 za sztukę i wymieniać co 2 sezony. Kryzys moi drodzy kryzys:) dzieki za pomoc

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.