Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tu musze Ci przyznac racje: SS nie posiadaja certyfikacji API, seria XL i OE juz tak doraz oczywiscie European Car Formula. Jezeli chodzi o to ze olej robi sie czarny szybko bo jezdze na benzynie to uwazam za pomylke: olej w benzynie jest bardzo dlugo zlotawy, w czystych silnikach od wymiany do wymiany robi sie co najwyzej lekko zloto-brazowy, a w dieslach robi sie czarny jak wegiel po tys km, czasami nawet nie. Z tym ze 0w40 posiada wysoki HTHS to sie zgodze, 5w30 ma slaby, lecz jezeli chodzi o oleje, do benzyny napewno bym nie zalal 5w30, a tym bardziej do M54.

A jezeli chodzi o plukanki : mysle ze ruszaja nagar, nie te twarde i mocno zbite, kiedy 1 raz plokalem silnik LM 2662 przed korek wlewu oleju na plastik pokrywy zaworu ktory byl caly w nagarze od wczesnej wspomnianego Castrola wymienianego co 25tys wyczyscilo go do czystego, wystarczylo ze sciekala plukanka po nim podczas wlewania przez korek, z reszta 3 razy sprawdzalem olej kolorystycznie oraz zlewalem przed i po olej i musze powiedziec ze byl prawie czarny, oraz po plukance bylo w oleju wiele malych platkow syfu, olej byl lekko smolisty, takze jednak te plukanki plucza, jak mocno? Trzeba bylo by zrobic badania lub rozebrac silnik przed i po

 

Nie wiem kolego skad masz takie info ze w benzynie olej robi sie tylko lekko zoltawy moze akurat olej ktory stosujesz nie czarnieje. Moj przyklad bedzie chyba najlepszy a wiec nowy silnik zamontowany w bmw i olej shell 0w30 po dotarciu 2600km spuszczam olej i jak zlatywal to wydawal sie przezroczysty lecz jak zlecial caly do przezroczystej miski to byl poprostu ciemny moze nie byl czarny ale blizej mu bylo do czarnego jak do zoltego. Troche sie zdziwilem ze ledwo po 2600km a olej juz taki ciemny byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zakupiłem BMW seria 3 wersja e90 (2009 rok). Silnik benzynowy 143km 318i i zastanawiam się jaki olej zakupić na wymianę. Dlatego zwracam się z uprzejmym zapytaniem - Lepszym rozwiązaniem będzie 5w30 czy 5w40? W instrukcji jest napisane, że zarówno dobrym rozwiązanie jest olej spełniający wymogi bmw longlife 01 (5w40) jak i bmw longlife 04 (5w30) stąd moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego skad masz takie info ze w benzynie olej robi sie tylko lekko zoltawy moze akurat olej ktory stosujesz nie czarnieje. Moj przyklad bedzie chyba najlepszy a wiec nowy silnik zamontowany w bmw i olej shell 0w30 po dotarciu 2600km spuszczam olej i jak zlatywal to wydawal sie przezroczysty lecz jak zlecial caly do przezroczystej miski to byl poprostu ciemny moze nie byl czarny ale blizej mu bylo do czarnego jak do zoltego. Troche sie zdziwilem ze ledwo po 2600km a olej juz taki ciemny byl.

Kolego Pitt48 napisalem w "czystych silnikach olej od wymiany do wymiany robi sie lekko zloto-brazowy" zalezy tez to od rodzaju oleju,ale rowniez od np. Mieszanki paliwowo-powietrznej , jezeli jest za bogata to do oleju przeniknie czesc sadzy i juz olej bedzie szybko ciemnial. A takie informacje mam z zycia: kolega e65 4.0 V8 od wymiany do wymiany olej zlotawo-brazowy, szwagier honda civic 1.4 od wymiany do wymiany olej zlotawo-brazowy, sasiad e39 2.8 m52 i rowniez tak samo, Vitara mojego ojca 2.0 v6 i rowniez lekko brazowy, mieniacy sie na zloto pod sloncem.U mnie jest syf i olej zmienia kolor bardzo szybko. Tak czy siak nie ma co polemizowac nad czy ciemny czy zloty, bo kazdy przypadek moze byc inny, a moja wypowiedz ktora cytowales odnosila sie do posta wczesniejszego i do zdania :"Jak chodzi o plukanki to zadna dzisiaj plukanka szybka sprzedawana w EU nie narusza nagaru. Nowy olej bedziesz mial szybko czarny nie z powodu plukanki tylko z powodu ze jezdzisz benzyna"- co moze zle zrozumialem, ale skoro jezdze benzyna i olej robi sie szybko ciemny, to w dieslu by byl zloty? No nie, zrobil by sie czarny po 1tys km, wiec tutaj nie wiem o co dokladnie chodzilo, chyba ze kolega Rivasi odnosil sie do LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poproszę o olejową poradę do poniższych autek:

 

Model: E90 320i

Silnik: N46

Przebieg: 120 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: miasto

Zużycie bieżące na l/100km: 11l/100km

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol Edge Professional BMW LL04 0W30 Titanium FST

 

Model: E87 116i

Silnik: N45

Przebieg: 110 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: miasto

Zużycie bieżące na l/100km: 11l/100km

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol Edge 5W30 C3 Titanium FST

 

Jeżeli warto zrobić jakąś płukankę albo/i dolać coś do przyszłego oleju to również poproszę o sugestię.

 

Widziałem, że sugerujecie zakupy u sprawdzonych dostawców. Z reguły kupowałem u "kolegi z zachodniej granicy" - czy to dobry sklep?

 

Nadal proszę o poradę :)

 

Wzbogacony wiedzą z wielu stron różnych wątków dodam, że chcę zrobić w obu autkach czyszczenie silnika wg receptury Rivasi.

1. Wymiana oleju przy użyciu: LM Engine Flush Pro-Line 2662 albo Archoil AR2820 Engine Flush - czy któryś lepszy, czy nie ma znaczenia ?

2. Nowy olej - tutaj aktualna prośba o poradę mając na uwadze wytyczne Rivasi (wysoka temperatura zapłonu i pozostawia mało lub żadnych zanieczyszczeń). Jednocześnie chciałbym, aby oleje do obu aut były 0W30, mechanik specjalizujący się w BMW zasugerował, że te silniki benzynowe najlepiej na nich pracują - przynajmniej tak to zrozumiałem. Ale zawsze z chęcią usłyszę opinię innych osób w tym temacie. PS. Opinia o mechaniku mnie nie interesuje :P

3. Dolanie Archoil AR2300 na kolejne 10k km.

4. Dalej wg receptury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zakupiłem BMW seria 3 wersja e90 (2009 rok). Silnik benzynowy 143km 318i i zastanawiam się jaki olej zakupić na wymianę. Dlatego zwracam się z uprzejmym zapytaniem - Lepszym rozwiązaniem będzie 5w30 czy 5w40? W instrukcji jest napisane, że zarówno dobrym rozwiązanie jest olej spełniający wymogi bmw longlife 01 (5w40) jak i bmw longlife 04 (5w30) stąd moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie

 

Też chętnie poznałbym opinię.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zapytam bo chyba na temat , niedawno kupiłem E90 - 320d i z tego co się dowiedziałem przy zakupie jest w nim jakiś LongLife ale więcej nie wiem , na wszelki wypadek chciałbym wymienić i znalazłem coś takiego

http://www.ebay.de/itm/191899115584?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

co o nim sądzicie ?

Moje auto jest z 2005 r. (automat) i 211k przebiegu ale z tego co widzę jest w znakomitej formie nie licząc drobiazgów.

Zużycie bieżące miasto 8,2l/100km poza miastem 7,4

Styl jazdy - spokojny

DPF - tak

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na takim jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.W sklepie na "A" czyli Arpol :-) nie całe 200 zł (da się negocjować )
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś może przed wymianą płukanie silnika i jaki przebieg ma twoje autko bo to pełny syntetyk z tego co widzę nie bardzo polecany do większych przebiegów no i w związku z tym czy były jakieś wycieki po wymianie.

 

Jeśli to do mnie, to... nie robiłem płukanki, przebieg 138 kk km(potwierdzony ), od nowości był zalewany Castrol'em 0-W30 ( zmiana przy 134KK km). Doszedłem do wniosku, że to trochę za rzadki.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kurier przywiózł karton z olejem i byłem w sklepie po jakiś środek do czyszczenia felg bo już czas był na myjnie wyskoczyć i jakież było moje zdziwienie kiedy w pobliskim "Real"-u zobaczyłem na półce ten sam olej 5L-za 69,99 Eu. i 1L - za 16,99 Eu :D Zaoszczędziłem parę groszy :D

Po wymianie napiszę jeśli zauważę jakieś zmiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wlać olej i ile litrów wejdzie? Nie wiem jaki mam aktualnie zalany, ale był serwisowany tylko w ASO w DE.

 

Model: e60

Silnik: 530xi n53

Przebieg: 178 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: brak danych

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: brak danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wlać olej i ile litrów wejdzie? Nie wiem jaki mam aktualnie zalany, ale był serwisowany tylko w ASO w DE.

 

Model: e60

Silnik: 530xi n53

Przebieg: 178 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: brak danych

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: brak danych

 

Do n53 polecam ci mobil 1 new life 0W40 sam na nim jezdze i jestem zadowolony a wchodzi 6,5l w pl trzeba uwazac na podrobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: M57N 3.0d chip na 297km 618Nm(na programie 70 tyś km)

Przebieg: 320 000 km

Styl jazdy: 60% miejski, 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

 

Witam. Śmigam na Motulu X-clean 0w40. Zmienić na inny 5w30? czy zostać przy tym? Inna lepsza marka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: M57N 3.0d chip na 297km 618Nm(na programie 70 tyś km)

Przebieg: 320 000 km

Styl jazdy: 60% miejski, 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

 

Witam. Śmigam na Motulu X-clean 0w40. Zmienić na inny 5w30? czy zostać przy tym? Inna lepsza marka??

 

Nie ma X-clean 0w40, jest 5w40. Polecam 0w40 lub 5w40 ale z specyfikacją LL01 np. Motul X-max 0w40 lub X-cess 5w40, Valvoline synpower 0w40 lub 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal proszę o poradę :)

 

Wzbogacony wiedzą z wielu stron różnych wątków dodam, że chcę zrobić w obu autkach czyszczenie silnika wg receptury Rivasi.

1. Wymiana oleju przy użyciu: LM Engine Flush Pro-Line 2662 albo Archoil AR2820 Engine Flush - czy któryś lepszy, czy nie ma znaczenia ?

2. Nowy olej - tutaj aktualna prośba o poradę mając na uwadze wytyczne Rivasi (wysoka temperatura zapłonu i pozostawia mało lub żadnych zanieczyszczeń). Jednocześnie chciałbym, aby oleje do obu aut były 0W30, mechanik specjalizujący się w BMW zasugerował, że te silniki benzynowe najlepiej na nich pracują - przynajmniej tak to zrozumiałem. Ale zawsze z chęcią usłyszę opinię innych osób w tym temacie. PS. Opinia o mechaniku mnie nie interesuje :P

3. Dolanie Archoil AR2300 na kolejne 10k km.

4. Dalej wg receptury :)

 

 

1. nie ma znaczenia. oba tak samo dobre.

2. BMW orginal 0W30 jezeli musi byc 0W30.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem e92 i chcialbym wymienic olej, jakim najlepiej zalac? Nie wiem jaki mam aktualnie zalany.

 

Model: e92 325i

Silnik: n52

Przebieg: 122 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: brak danych

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: brak danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informację czy Motul 8100 X-CLEAN 5W40 jest najlepszy do:

 

Model: F30 320d

Silnik: N47T

Przebieg: 216.000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/100km: 7.4

DPF: tak

 

Czy może jednak polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: M57N 3.0d chip na 297km 618Nm(na programie 70 tyś km)

Przebieg: 320 000 km

Styl jazdy: 60% miejski, 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: brak

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

 

Witam. Śmigam na Motulu X-clean 0w40. Zmienić na inny 5w30? czy zostać przy tym? Inna lepsza marka??

 

Nie ma X-clean 0w40, jest 5w40. Polecam 0w40 lub 5w40 ale z specyfikacją LL01 np. Motul X-max 0w40 lub X-cess 5w40, Valvoline synpower 0w40 lub 5w40.

 

Soory moja pomyłka dokładnie. Jeżdżę na X-maxie 0w40. Czyli dalej będę lał to samo. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60

Silnik: M47 wirus 200km

Przebieg: 275 000 km

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: Miasto 80% trasa 20%

Zużycie bieżące na l/1000 km: brak danych

DPF: wyrzucony

Dotychczas: Petronas 5000 XS 5W30

Wiem ze powininem grzecznie czekac na swoja kolej, ale juz kilometry mnie gonia i czas na wymiane wiec prosze o rade jaki olej zastosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E60

Silnik: M47 wirus 200km

Przebieg: 275 000 km

Styl jazdy: dynamiczny

Użytkowanie: Miasto 80% trasa 20%

Zużycie bieżące na l/1000 km: brak danych

DPF: wyrzucony

Dotychczas: Petronas 5000 XS 5W30

Wiem ze powininem grzecznie czekac na swoja kolej, ale juz kilometry mnie gonia i czas na wymiane wiec prosze o rade jaki olej zastosowac

 

Jeśli nie ma DPF-a to 0w40 z specyfikacją LL01 np . Valvoline synpower 0w40, możesz też pozostać przy 5w30 ale poszukaj z LL01.

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, kupilem e92 i chcialbym wymienic olej, jakim najlepiej zalac? Nie wiem jaki mam aktualnie zalany.

 

Model: e92 325i

Silnik: n52

Przebieg: 122 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: brak danych

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: brak danych

 

Do tego silnika 0w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline, Motul itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Proszę o informację czy Motul 8100 X-CLEAN 5W40 jest najlepszy do:

 

Model: F30 320d

Silnik: N47T

Przebieg: 216.000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/100km: 7.4

DPF: tak

 

Czy może jednak polecacie coś innego?

 

Do tego silnika polecam 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.