Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę

 

Model: E90 320i

Rok: 2005

Silnik: N46

Przebieg: 245 000km

Styl jazdy: spokojny, 4k obr. max :P

Użytkowanie: miasto 70% trasa 30%

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

 

Instalacja od 180 000km Poprzedni właściciel lał Mobil 10w40, wymieniał co 10kkm, po kupnie wlałem Motula X Cress 5w40 ll01, po 8kkm wypiło ok.300ml. Przy następnej wymianie zastanawiam się czy zostać przy tym, czy zmienić na Motul 5W40 X-Clean ll04(motul poleca), czy może na Motul 5w40 Specific CNG/LPG ll04( z racji tego ze mam instalacje) z tym że ten olej do lpg ma temp. zapłonu 214 stopni, a reszta 230 stopni nie powinno być wyższa w lpg :?: I kwestia skoro jest do lpg to czemu nie jest ll01 tylko ll04 :?: skoro 01 lepiej chroni silnik. A może forumowicze polecacie inne oleje do mojej buni? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Proszę o poradę

 

Model: E90 320i

Rok: 2005

Silnik: N46

Przebieg: 245 000km

Styl jazdy: spokojny, 4k obr. max :P

Użytkowanie: miasto 70% trasa 30%

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

 

Instalacja od 180 000km Poprzedni właściciel lał Mobil 10w40, wymieniał co 10kkm, po kupnie wlałem Motula X Cress 5w40 ll01, po 8kkm wypiło ok.300ml. Przy następnej wymianie zastanawiam się czy zostać przy tym, czy zmienić na Motul 5W40 X-Clean ll04(motul poleca), czy może na Motul 5w40 Specific CNG/LPG ll04( z racji tego ze mam instalacje) z tym że ten olej do lpg ma temp. zapłonu 214 stopni, a reszta 230 stopni nie powinno być wyższa w lpg :?: I kwestia skoro jest do lpg to czemu nie jest ll01 tylko ll04 :?: skoro 01 lepiej chroni silnik. A może forumowicze polecacie inne oleje do mojej buni? :mrgreen:

 

Dobieranie oleju na stronach producentów olejów jest ogólnikowe dlatego nie sugeruj się tym co jest na pierwszym miejscu. Do silnika N46 polecane są oleje lekko bieżne dlatego proponuje 5w30 lub 0w30 z specyfikacją LL01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę

 

Model: E90 320i

Rok: 2005

Silnik: N46

Przebieg: 245 000km

Styl jazdy: spokojny, 4k obr. max :P

Użytkowanie: miasto 70% trasa 30%

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

 

Instalacja od 180 000km Poprzedni właściciel lał Mobil 10w40, wymieniał co 10kkm, po kupnie wlałem Motula X Cress 5w40 ll01, po 8kkm wypiło ok.300ml. Przy następnej wymianie zastanawiam się czy zostać przy tym, czy zmienić na Motul 5W40 X-Clean ll04(motul poleca), czy może na Motul 5w40 Specific CNG/LPG ll04( z racji tego ze mam instalacje) z tym że ten olej do lpg ma temp. zapłonu 214 stopni, a reszta 230 stopni nie powinno być wyższa w lpg :?: I kwestia skoro jest do lpg to czemu nie jest ll01 tylko ll04 :?: skoro 01 lepiej chroni silnik. A może forumowicze polecacie inne oleje do mojej buni? :mrgreen:

 

Dobieranie oleju na stronach producentów olejów jest ogólnikowe dlatego nie sugeruj się tym co jest na pierwszym miejscu. Do silnika N46 polecane są oleje lekko bieżne dlatego proponuje 5w30 lub 0w30 z specyfikacją LL01

 

Dokładnie tak. Ja właśnie wymieniam na

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-01-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405947.aspx

 

Też jeździłem długo na Motulu LL-04 ( bo nie wiedziałem o istnieniu parametru LL-01/LL-04 ). Dopiero wiedza zdobywana na tym forum oraz w necie uświadomiła mi,że dla "benzyny" LL-01 jest jak najbardziej właściwy.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomożecie znaleźć olej 5w30 ll01(poza oem bmw) , przewertowałem internet i same 5w30 ll04, czemu jest ich tak mało? Co prawda znalazłem VALVOLINE SYNPOWER 5W-30 5W30 ale jedni podają że jest ll01 a inni ll04, wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aral super tronic 0w40. Jedyny low saps z norma ll04 ( nie licze mobil 1 esp bo mi nie podchodzi). Nie pytajcie dlaczego. Czy aral jest pelny syntetyk i czy jest dobry. Polecany juz tutaj, wiec zapytam czy dobry. Chcekupic baniaki 20l, aby moec na 5 wymian, tylko czy jakosc taka sama jak w 4l ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny low saps LL04 ? chyba w poludniowym berlinie miedzy 13 a 14 bo nie bylo dostaw. :mrgreen:

na dzien dobry z pamieci mam jakies 8 olejow LL04 low saps (nie liczac mobil1 bo inaczej jest 9 ) a jak troche poszukac pewnie z 20 sie znajdzie.Moze zdanie zle skonstruowales albo sie odnosi do jakiegos innego postu gdzie sa inne oboszczenia.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy pomożecie znaleźć olej 5w30 ll01(poza oem bmw) , przewertowałem internet i same 5w30 ll04, czemu jest ich tak mało? Co prawda znalazłem VALVOLINE SYNPOWER 5W-30 5W30 ale jedni podają że jest ll01 a inni ll04, wiecie coś na ten temat?

 

Tu masz Valvo LL01: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w-30-synpower-4l-valvoline,11-5W~630~1SYNPOWER~14L-FVALVOLIN-0-0-OLEJ~111247~2VLV.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny low saps LL04 ? chyba w poludniowym berlinie miedzy 13 a 14 bo nie bylo dostaw. :mrgreen:

na dzien dobry z pamieci mam jakies 8 olejow LL04 low saps (nie liczac mobil1 bo inaczej jest 9 ) a jak troche poszukac pewnie z 20 sie znajdzie.Moze zdanie zle skonstruowales albo sie odnosi do jakiegos innego postu gdzie sa inne oboszczenia.

 

Jedyny low saps 0w40 jaki znalazlem. Jesli sa jakies inne z taka norma 0w40 to mozesz napisac, bo ja nie ma. Pojecia jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak samo ja mam ten problem ze znalezieniem 5w30 z LL01 na ebay.co.uk. Czy moglby ktos pomoc ?

 

Jeśli nie możesz znaleźć 5w30 ll01 to kup 0w30 lub 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wybor padl na Millers Xf 5w30 teraz jeszcze tylko chodzi mi po glowie czy warto przy wymianie zapobiegawczo zastosowac Liqui Moly Ceratec ?

 

Rozumiem,że wiesz,że ten olej nie ma specyfikacji LL-01 ? A takiego chyba szukałeś ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja mam ten problem ze znalezieniem 5w30 z LL01 na ebay.co.uk. Czy moglby ktos pomoc ?

 

 

Poszukaj na opieoils.co.uk. Oni tam maja dobre ceny i zawsze cos znajdziesz

 

Bez kryptoreklamy...ale może być taniej, niż tu ?

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-01-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~601-FOEBMW-0-0-83212405947.aspx

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowalem sie z opieoils i zaoferowano mi Millersa poniewaz nic w 5w30 z norma LL01 nie posiadaja, to jak stosowal ktos CERATECA ?warto czy raczej wyrzucanie kasy w bloto ?

 

To właśnie napisałem kilka postów wyżej. Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego szukasz różnych firm produkujących oleje, kiedy oryginalny BMW ,spełniający Twoje wymagania, jest w tej samej lub prawie tej samej cenie. Nie rozumiem.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowalem sie z opieoils i zaoferowano mi Millersa poniewaz nic w 5w30 z norma LL01 nie posiadaja, to jak stosowal ktos CERATECA ?warto czy raczej wyrzucanie kasy w bloto ?

 

To właśnie napisałem kilka postów wyżej. Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego szukasz różnych firm produkujących oleje, kiedy oryginalny BMW ,spełniający Twoje wymagania, jest w tej samej lub prawie tej samej cenie. Nie rozumiem.

 

Czy ori olej bmw, ktorym jest castrol jest dobry?

 

Chyba nie, bo wiele opinii jest o tym, ze zostawia szlam w silniku i kilka testow na youtube z podgrzewaniem to udowadnia. Nawet 10w60, ktory jest zalecany do m3 pali sie i zostawia nagar. Nie dziwie sie, ze tyle problemow po serwisie w bmw.

 

Ta e60 m47 nie ma dpf-a, ze masz norme LL01?

 

Ja sie w dodatki nie bawie, Probowalem archoil do oleju i paliwa i nie czuje roznicy. Moze trzeba non stop uzywac, ale ja zmieniam olej co 9-10tys i paliwo tylko premium, takze powinno byc ok.

 

Sprobuj sobie millersa, ja mialem rozne od ee longlife 5w30 nano, przez obceny c3 xf 5w30 longlife na xf 5w40 konczac. Silnik ladnie pracowal na kazdym, tylko walnij plukanke millersa przed zmiana. Zrob z 15min na rozgrzanym i pozniej nowy olej z filtrm. Ja zawsze tak robie i na dlugo olej czysty, a syfu zlatuje wiecej i nie zostaje tyle w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Czy ori olej bmw, ktorym jest castrol jest dobry?

 

Chyba nie, bo wiele opinii jest o tym, ze zostawia szlam w silniku i kilka testow na youtube z podgrzewaniem to udowadnia. Nawet 10w60, ktory jest zalecany do m3 pali sie i zostawia nagar. Nie dziwie sie, ze tyle problemow po serwisie w bmw.

 

 

Nie ma już olejów Oryginalnych BMW produkowanych przez Castrol, podobnie jak nie ma już współpracy między BMW a Castrol.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ori olej bmw, ktorym jest castrol jest dobry?

 

Chyba nie, bo wiele opinii jest o tym, ze zostawia szlam w silniku i kilka testow na youtube z podgrzewaniem to udowadnia. Nawet 10w60, ktory jest zalecany do m3 pali sie i zostawia nagar. Nie dziwie sie, ze tyle problemow po serwisie w bmw.

 

 

Nie ma już olejów Oryginalnych BMW produkowanych przez Castrol, podobnie jak nie ma już współpracy między BMW a Castrol.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

 

To wiem, ale oleje do e9x e6x to byl jeszcze castrol. Dopiero serie Fxx dostaja oleje shell, ktory tez nie jest jakis super.

Millers, valvo i inne dobre marki.

 

Shell sie pali w testach, a petronas podobno ok, ale przeciez to sa oleje, ktore nie jakies super do bmw.

 

Zalej millers 5w30 w zaleznosci od normy, a zobaczysz roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

BMW teraz z Shell wspolpracuje.

Ja jutro zalewam Shell 5w30 wlasnie razem z Archoil 9100. Za 6000km bede lal Petronas 5w30.

 

Z tego, co przeczytałem gdzieś na anglojęzycznej stronie , w wypowiedzi jednego z prezesów BMW o współpracy z Shell od 2015, to olej Shell o takiej samej wartości X-Wxx nie ma absolutnie tych samych właściwości, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) o tych samych parametrach. Jest to inny olej (BMW) stworzony pod konstrukcje silników BMW , nawet z uwzględnieniem elektronicznego określania poziomu oleju ( słupek między zegarami czy ikona graficzna na wyświetlaczu ). Czyli:

olej Shell o tych samych parametrach, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) to dwa różne oleje. I tak prawie dosłownie zostało to powiedziane. PS. nie pytajcie o linka do tej strony, bo już nie pamiętam nawet , gdzie go szukać.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

BMW teraz z Shell wspolpracuje.

Ja jutro zalewam Shell 5w30 wlasnie razem z Archoil 9100. Za 6000km bede lal Petronas 5w30.

 

Z tego, co przeczytałem gdzieś na anglojęzycznej stronie , w wypowiedzi jednego z prezesów BMW o współpracy z Shell od 2015, to olej Shell o takiej samej wartości X-Wxx nie ma absolutnie tych samych właściwości, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) o tych samych parametrach. Jest to inny olej (BMW) stworzony pod konstrukcje silników BMW , nawet z uwzględnieniem elektronicznego określania poziomu oleju ( słupek między zegarami czy ikona graficzna na wyświetlaczu ). Czyli:

olej Shell o tych samych parametrach, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) to dwa różne oleje. I tak prawie dosłownie zostało to powiedziane. PS. nie pytajcie o linka do tej strony, bo już nie pamiętam nawet , gdzie go szukać.

 

 

Taki sam stek bzdur jak prezes bmw albo castrola, ze oleju sie nie wymienia, bo to psuje silnik.

 

 

Jesli shell robi to tak samo, to ja dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

BMW teraz z Shell wspolpracuje.

Ja jutro zalewam Shell 5w30 wlasnie razem z Archoil 9100. Za 6000km bede lal Petronas 5w30.

 

Z tego, co przeczytałem gdzieś na anglojęzycznej stronie , w wypowiedzi jednego z prezesów BMW o współpracy z Shell od 2015, to olej Shell o takiej samej wartości X-Wxx nie ma absolutnie tych samych właściwości, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) o tych samych parametrach. Jest to inny olej (BMW) stworzony pod konstrukcje silników BMW , nawet z uwzględnieniem elektronicznego określania poziomu oleju ( słupek między zegarami czy ikona graficzna na wyświetlaczu ). Czyli:

olej Shell o tych samych parametrach, co olej BMW ( we współpracy z Shell'em ) to dwa różne oleje. I tak prawie dosłownie zostało to powiedziane. PS. nie pytajcie o linka do tej strony, bo już nie pamiętam nawet , gdzie go szukać.

 

 

Taki sam stek bzdur jak prezes bmw albo castrola, ze oleju sie nie wymienia, bo to psuje silnik.

 

 

Jesli shell robi to tak samo, to ja dziekuje

 

Pewnie , jasne. Podane wyżej dane z YT : "Opublikowany 14 lip 2012". Świat i technologie od tego czasu trochę się zmieniły...Nawet bardzo.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wazne z jakiego roku?

 

Wierzysz w serwis bmw?

Dlaczego silniki po ich serwisie sie ropadaja, lancuchy zrywaja?

 

Ja mialem jedna wymiane oleju i jedna dolewke + filtry z fabryki przez 4 lata.

Tak samo nie wierze w te ich oleje.

 

Lej sobie olej robiony dla bmw, a ja taki jak wybiore.

 

Kazdy robi, co uwaza za sluszne.

 

Co ma w ogole 2014 do obecnych lat albo 2000 roku?

Byly slabe olej i dalej sa, a do tego jest coraz gorzej, bo kiedys byl dobry olej, a teraz fimry coraz wiecej robia fuck up-ow, tak jak producenci czesci zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.