Skocz do zawartości

Felgi 17 zastanawiam sie czy warto i czy wejda!?


boombel.lr

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam okazje za naprawde dobre pieniadze kupić felgi TSW Hockenheim R ( ET 35 oznaczone jako 8JJ x 17H2) no ale nie wiem czy wejda przymierzałem - na szpilki niby pasuja tylko zastanawiam sie jakie najlepiej dac na nie oponki? jaki profil itd no i czy nie beda mi np tarły gdzieś w nadkolu?? felgi sa w idealnym stanie a cena naprawde dobra... (no i jeszcze jedno da sie na nie wsadzić opony 215 lub najlepiej 205? bo mam tylko 2litry pod maska i boje sie ze jak wrzuce jakieś 225 np to nie dość że moja wiecznie głodna dziecinka wciągnie mnie przez stacyjke do baku to jeszcze co gorsza wogóle nie bedzie chciała sie odpychać... ) prosze o szybką odp bo nie wiem czy je brac??? :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee tamm.. Ja na swojej miałem 17ki z oponami 225 i dawała rady(a to jest TOLKO 1.8 -113KM) więc jak masz 2 literki to bez problemu pociągnie-tylko musisz sie liczyć z tym ze na pewno literek więcej Ci weźmie no i trzeba walczyć z kierownicą w koleinach-bo nasze drogi są FATALNE pod tym względem.
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wiekszym problemem sa opony a nie felgi. Dobre opony o niskim profilu to wydatek minimum 500 za sztuke. A bardziej markowe podchodza nawet i pod 1000. Oczywiscie mozna kupic "prawie nowe" tylko potem ma sie stres lecąc po luku z Vmax

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem u siebie opony 245/40/17 z tyłu i 225/45/17 z przodu nic nie tarło tylko w koleinach strasznie rzucalo,potem zmieniłem na 15 fajnie sie jezdziło ale wygladu nie miało wiec teraz znowu zakładam 17".Jesli kupisz felge 8j to minimum opona ktorom na nia załozysz to 215 ale to jest za waska opona na 8j bo nie bedzie dostatecznie chronic rantów felgi.Wiem co mówie bo to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mozna kupic "prawie nowe" tylko potem ma sie stres lecąc po luku z Vmax

 

Gratuluje jeśli jeździsz z Vmax po łukach :?

 

?? autostrada nigdy nie jechales?

To, co co wydaje sie proste przy 100 przy predkosci ponad 200 jest nielada wyzwaniem. I tylko wtedy czuc roznice na + miedzy oponami standardowymi a niskoprofilowymi. akurat w niemczech po autostradach BMW jeszcze nie jezdzilem. jedyne spostrzezenia jakie mam to z Laguny2 oraz Audi. Laguna pomimo opon 205/55/16 prowadzila sie w lukach dramatycznie ze wzgledu na miekkie zawieszenie. Trzeba bylo uzyc duzej sily, by utrzymac tor jazdy z v=200. Wygladalo to tak, ze ja walczylem na zakrecie a auta wyzszej klasy wyprzedzaly mnie bez klopotu z predkoscia 230 i wieksza. W aud mam 225/45/17 i pomimo, ze auto jest technologicznie duzo starsze to nie mialem zadnych problemow z zakretami.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mozna kupic "prawie nowe" tylko potem ma sie stres lecąc po luku z Vmax

 

Ludzie mają fantazje-ale nie zapominajcie ze trzeba mieć też wyobraźnie!! :lol:

Moje skromne zdanie(nie fachowe ale poparte doświadczeniem)na szerszych lakach autko lepiej wyglada(225)ale za to lata na drodze(koleiny) na węższych(185) mierna prezencja ale za to ekonomia i pewność prowadzenia-ja osobiście założyłbym 205-to w zupełności wystaczy i dla wyglądu i do komfortu jazdy!!tyle mojego-Pozdrawiam;]

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mozna kupic "prawie nowe" tylko potem ma sie stres lecąc po luku z Vmax

 

Ludzie mają fantazje-ale nie zapominajcie ze trzeba mieć też wyobraźnie!! :lol:

 

Wyobrazni mi nie brakuje. Nie pisalem, ze jade Vmax wylotowka na Radom, wiec prosze bez takich komentarzy. Wyobraz sobie, ze istnieja inne kraje i inne, lepsze drogi na ktorych prawo dopuszcza jazde z takimi predkosciami o jakich pisze

 

Moje skromne zdanie(nie fachowe ale poparte doświadczeniem)na szerszych lakach autko lepiej wyglada(225)ale za to lata na drodze(koleiny) na węższych(185) mierna prezencja ale za to ekonomia i pewność prowadzenia-ja osobiście założyłbym 205-to w zupełności wystaczy i dla wyglądu i do komfortu jazdy!!tyle mojego-Pozdrawiam;]

 

a moje skromne zdanie jest takie, ze nie liczy sie wyglad tylko bezpieczenstwo, kontrola auta i precyzja prowadzenia. A bujanie w koleinach zalezy duzo bardziej od profilu opony niz jej srednicy. BMW na kolach 225/55/16 jedzie zawsze jak po szynach a audi 225/45/17 lubi wybeirac wlasna droge, Ale to tylko moje zdanie

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje skromne zdanie jest takie, ze nie liczy sie wyglad tylko bezpieczenstwo, kontrola auta i precyzja prowadzenia. A bujanie w koleinach zalezy duzo bardziej od profilu opony niz jej srednicy. BMW na kolach 225/55/16 jedzie zawsze jak po szynach a audi 225/45/17 lubi wybeirac wlasna droge, Ale to tylko moje zdanie

 

Jezeli wydaje Ci sie ze profil opony ma więcej do"gadania" niż jej szerokość to ja już nie będe zabierał głosu i marnował klawiatury bo takich "znawców" jak Ty to jest wielu na tym forum..nie chce być wredny ale może przenieść sie na forum "Przyjaciółka"??

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wydaje Ci sie ze profil opony ma więcej do"gadania" niż jej szerokość to ja już nie będe zabierał głosu i marnował klawiatury bo takich "znawców" jak Ty to jest wielu na tym forum..nie chce być wredny ale może przenieść sie na forum "Przyjaciółka"??

 

Z braku argumentacji stac cie na wycieczki osobiste? wyluzuj

 

mam w dwoch autach kolka 225 i na profilu 45 wozi a na 55 nie wozi. Gdyby bylo to zalezne tylko od szerokosci to ikarusy jezdzilyby bokiem.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.